uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki
Brodaty Blog Kosmetyczny

Czy tatuaż na stopie boli?

0
Czy tatuaż na stopie boli?
Podobają Ci się tatuaże i planujesz zrobić sobie wzór na stopie? Tatuaż na stopie w ostatnich latach upodobały sobie zwłaszcza kobiety. A to dlatego, że natychmiast przykuwa wzrok. Sprawdź jak dbać o tatuaż wykonany na stopie i na jaki rodzaj bólu musisz się przygotować.
 
Coraz więcej osób na miejsce pierwszego tatuażu wybiera właśnie stopę. Nie ma na niej za dużo miejsca, dlatego warto wybrać niewielkich rozmiarów wzór. Najbardziej wyeksponowany będzie podczas ewentualnych wizyt na basenie czy w sezonie letnim. Większą część roku jednak będzie dostępny i widoczny wyłącznie dla nas. Jeżeli więc zastanawiasz się nad ozdobieniem tego fragmentu ciała, to nasz wpis powstał dla Ciebie. Poruszamy w nim kwestię bólu i pielęgnacji tatuażu, a dodatkowo przyjrzymy się najpopularniejszym wzorom, jakie są wybierane na tatuaż na stopę.
 
Z tego artykułu dowiesz się:
  1. Jak się przygotować na tatuaż na stopie?
  2. Czy tatuaż na stopie boli?
  3. Jak dbać o tatuaż na stopie?
  4. Jaki wzór tatuażu pasuje na stopę?

Chcę tatuaż na stopie - jak się przygotować?

Zasady są identyczne jak podczas wykonywania tatuażu w innym miejscu na ciele. Na dzień przed wykonaniem tatuażu nie pij alkoholu, a tym bardziej nie korzystaj z innych używek. Skóra powinna być dobrze zregenerowana. Tylko w takim przypadku krew podczas wykonywania tatuażu nie będzie rozlewała się na wzór. Kolejną kluczową kwestią jest odpowiednie nawilżanie skóry – zadbaj wcześniej o odpowiedni krem do tatuażu. Smaruj, smaruj i nawilżaj regularnie. Wtedy masz gwarancję, że Twoja skóra będzie sprężysta, nawilżona i idealnie przygotowana do zabiegu. Nawilżenie skóry i unikanie alkoholu to dwie podstawowe kwestie, o których musisz obowiązkowo pamiętać przed wykonaniem tatuażu.
 

Czy wykonanie tatuażu na stopie boli?

Nie ma co się oszukiwać, dla wielu tatuowanie nie należy do najprzyjemniejszych procesów.  Są jednak miejsca na ciele, których ozdabianie nie jest zbyt bolesne. Niestety nie zalicza się do nich stopa, gdyż jest to miejsce mocno unerwione i dlatego tatuaż na stopie boli. Warto jednak pamiętać, że odporność na ból jest różna – dla wielu osób proces tatuowania wcale nie musi oznaczać katorgi i męczarni.
Ból związany z wykonywaniem tatuażu na stopie przypomina mocno intensywne mrowienie. Jest on najmniejszy, gdy tatuaż stanowi jedynie sam obrys. Jeśli natomiast planujesz wzór z pełny wypełnieniem kolorem, który w dodatku jest dość duży np. na całą stopę – to niestety, ale musisz nastawić się na dość intensywne doznania. Zaznaczamy od razu, że nie jest to jednak ból „nie do przeżycia”. Przed wizytą w salonie tatuażu przygotuj się także na to, że spędzisz tam nie kilka minut, a nawet do kilku godzin. Dlatego warto odpowiednio zrelaksować się przed wizytą. Nie stresuj się tym, że będzie bolało - stres sprawia, że organizm jest mniej odporny, a Twoja skóra spięta.

Jak dbać o tatuaż na stopie? 

Odpowiedź może być prosta. Identycznie jak po wykonaniu tatuażu na każdej innej części ciała. A więc po wykonaniu tatuażu nie opalaj się w tym miejscu. Dbaj o tatuaż, używając dedykowanych do tego kremów. Pielęgnacja tatuażu po wykonaniu jest niezwykle istotna i bezpośrednio wpływa na gojenie i jego późniejszy wygląd. Po wykonaniu tatuażu, zdarzać się będą krwawienia i niewielkie strupki - nie dorywaj ich! Nie zapominaj o regularnym oczyszczaniu tatuażu i jego odpowiedniej pielęgnacji, by stopa szybko i bezproblemowo się wygoiła. Przeczytaj nasz artykuł "Jak dbać o nowy tatuaż".
 
[product id="1962, 1774, 3932, 4312"]

Tatuaż na stopie damski – jakie wzory wybrać?

Na koniec przyjrzyjmy się najlepszym wzorom na tatuaż na stopie. Uwzględnijmy jednak, że każdy z nas ma oczywiście swój gust. Odradzamy wybranie akurat najbardziej popularnego wzoru, często pobranego z internetu. Chwytanie się chwilowej mody jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Tatuaż na stopie typu bransoletka jest dość znanym i bardzo popularnym motywem, jednak można go wykonać na naprawdę wiele sposobów. Poproś swojego tatuatora o zaprojektowanie bransoletki wyłącznie dla Ciebie. Bransoletka może być bardzo prosta i cienka lub szeroka. Możesz wybrać także tatuaż typu bransoletka, którego głównym motywem są kwiaty i inne elementy, nawet czaszki. Nie bój się więc zgłaszać swoich pomysłów do tatuatorów – to wręcz wskazane i oni to uwielbiają! Zalecamy wręcz wybieranie takich artystów, którzy specjalizują się w takim typie tatuaży, które Ci się podobają. Częstym motywem jest damski tatuaż na stopie – kwiaty. To jeden z bardziej kobiecych wzorów na tatuaż. W przypadku kwiatów ich zaletą jest to, że istnieje spora różnorodność sposobu ujęcia tematu. Dobierz takie kwiaty i styl tatuażu, który będzie najbardziej odzwierciedlał Ciebie.  Dobrym pomysłem jest także wplecenie we wzór czegoś osobistego, symbolicznego. Czegoś co ma dla Ciebie dużą wartość i znaczenie. Uważaj jednak na dosłowne podejście do tematu, deklaracje słowne, pisanie wprost na skórze pewnych rzeczy. To nie najlepszy pomysł. W końcu najpiękniejsze piosenki o miłości niekoniecznie mają w tekście słowo „miłość”, zgadza się?
Każdy tatuaż, również ten wykonany na stopie będzie z Tobą na skórze przez długie lata. Więc podejdź do tematu bardzo poważnie. Dobrze przygotuj się  do jego wykonania i wybierz wzór, który będzie idealnie do Ciebie dopasowany. A po wszystkim nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji nowego tatuażu, by skóra zregenerowała się, a Twoje oczy cieszył piękny i dobrze wygojony wzór.

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl