Blog kategorie
Fryzura męska Skin Fade - jak zrobić? 0
Fryzura męska Skin Fade - jak zrobić?

Fryzura Fade powraca i z roku na rok jest coraz bardziej modna wśród panów. Można się zastanawiać, czy swoją popularnością dorównuje już czasom lat 40-tych, kiedy to w USA została wymyślona przed tamtejszych fryzjerów, jednak nie to jest najważniejsze. Wygolone boki i tył przy zachowaniu dłuższych włosach na górze głowy, to cięcie coraz częściej gości na męskich głowach. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Historia fryzury Fade
 2. Techniki strzyżenia męskiego Fade
 3. Jak wygląda fryzura Fade?
 4. Rodzaje fryzury Fade
 5. Co to jest Skin Fade?
 6. Jak układać fryzurę męską Fade?

Historia fryzury, techniki Fade

Fryzura męska Skin Fade najbadziej popularna była w latach 40-tych w USA. To wtedy została nazwana fryzurą na żołnierza i powstała z rąk wykwalifikowanych profesjonalnych fryzjerów. Fade charakteryzuje wszechstronna technika, która dostosowuje cięcie do każdego mężczyzny, szczególnie tych o niskim wzroście. W kolejnym dziesięcioleciu fryzura fade została wyparta przez długie włosy lub pompadour, ale już w latach 80-tych nastąpił powrót trendu na krótkie fryzury. Warto zaznaczyć, że Fade to nie do końca fryzura, a bardziej technika fryzjerska, którą coraz częściej wykorzystuje się w salonach męskich. Jest to określenie charakterystycznego sposobu cięcia męskich włosów. 

Fryzura Fade - jak wygląda?

Cięcie w stylu Fade polega na mocnym przycięciu boków oraz tyłu głowy i pozostawienia zdecydowanie dłuższej góry. Jest to idealna fryzura męska dla niskich mężczyzn. Cięcie to wizualnie dodaje im cm do wzrostu. Fryzury Fade wyróżniają się wieloma stylami i technikami cięcia. Dodatkowo wszystkie dość mocno się od siebie różnią. To co je łączy to wygolone lub bardzo krótko ścięte boki. Wiele osób zastanawia się, czy fryzurę męską Fade można zaliczyć do fryzury męskiej krótkiej. Czy fryzura w stylu Fade jest fryzurą męską krótką? Naszym zdaniem nie i postaramy się w dalszej części artykułu odpowiedzieć na pytanie, dlaczego. 

Czym układać fryzurę Fade?

Do ułożenia fryzury Fade będziesz potrzebował kilku kosmetyków do włosów. Najważniejsze będą mocne pomady do włosów oraz przyda się także odpowiedni grzebień i prestyler. Z szerokiej oferty produktów polecamy szczególnie:

 [product id="532, 3896, 512, 5045, 1596, 160" slider="true" onlyAvailable="true"]

Historia fryzury Fade

Fryzura Fade, jak wiele innych męskich cięć ma swoją historię, która zaczyna się w wojsku. Wygodne krótkie męskie cięcie docenili żołnierze USA w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Fade została wymyślona przez wykwalifikowanych fryzjerów i nazwana fryzurą żołnierza. Szybko jednak odeszła i schowała się w cieniu, ponieważ w latach pięćdziesiątych królowały długie włosy i to one zdobywały największą popularność. Fryzura Fade na swój renesans musiała czekać aż do lat dziewięćdziesiątych, kiedy to powoli zaczęła zdobywać popularność jako technika, stosowana przy okazji różnych męskich fryzur.

Fryzura Fade – poznaj jej rodzaje

Jak już wspominaliśmy, technika strzyżenia zwana Fade wyróżnia się kilkoma cięciami. Można je rozróżnić na podstawie stref przejściowych od włosów krótkich do dłuższych. Wyróżniamy 5 technik, które można bez problemu ze sobą mieszać i kombinować. Podstawowe techniki Fade to: 

 • Niski Fade – wyróżnia się płynnym albo nagłym przejściem cięcia po bokach i z tyłu głowy. Natomiast dół głowy pozostaje niemal całkowicie wyłożony aż do "zera". Całość tworzy wizualne wrażenie, że im wyżej sięgamy wzrokiem tym fryzura męska jest gęstsza.
 • Klasyczny Fade – to cięcie charakteryzuje się doskonałym przejściem z krótkich do dłuższych włosów, które zaczyna się od okolic uszu. Klasyczny Fade to fryzura, która właśnie była najczęstszym cięciem w koszarach wojskowych.
 • High Fade – w tym przypadku boki głowy powinny być wygolone do zera. Natomiast docięcie między gęstą czupryną koniecznie musi być nagłe.Przy ogolonych bokach, góra głowy prezentuje bujną czuprynę i nie mamy tutaj stopniowego przejścia.
 • Długi Fade – decydując się na tą wersję włosy na górze głowy pozostaw krótkie, które mniej więcej od połowy głowy będą przechodzić do wygolonych na zero.
 • Skin Fade – najbardziej rozpoznawalny rodzaj. Krótkie obszary są przycięte do zera, a cała fryzura przypomina grzyba.

To co jest Skin Fade?

Idealny skin fade sięga prawie do samej kości i bardzo stopniowo łączy świeżo ogolone włosy do zera z dłuższymi włosami na wierzchu. Wśród fryzjerów i barberów fade jest uważany za wykwalifikowaną praktykę i dość czasochłonną. To jedna z fryzur męskich, która przetrwała próbę czasu i od kilku lat jest jedną z najmodniejszych fryzur męskich. Jej popularność potwierdzają fryzjerzy męscy, którzy zgodnie podkreślają, że coraz częściej mężczyźni wybierają to cięcie w ich salonach. Kluczem do wprowadzenia idealnego zaniku skóry jest zrozumienie linii, w jakich fryzjer będzie pracował podczas wtapiania włosów w skórę. W tym miejscu należy zaznaczyć, że każdy kształt głowy odpowiada innym liniom, tworząc tzw. regularne, niskie i wysokie fade'y.

Sprawdź także:

Jak ciąć Skin Fade z comboverem?

Wbrew często panującym opinią, Combover nie ma nic wspólnego z fryzurą, która tuszuje niedoskonałości. Skin Fade Combover swoje korzenie ma już w XX wieku i jest efektem rozwoju fryzury z krótkim tyłem i bokami. Dalej jednak zostały charakterystyczne dłuższe włosy, które są zaczesane nad górną partią oraz krótsze nad wycieniowanym tyłem. W tym przypadku, cieniowanie należy wykonać do całkowitego zera - najlepiej pomagając sobie brzytwą. Do wykonania idealnego skin fade z comboverem potrzebował będziesz także degażówek i maszynki, żeby uzyskać za ich pomocą pożądany kształt i ewentualnie wprowadzić drobne poprawki przed stylizowaniem tej fryzury męskiej. 

Technika Fade towarzyszy nam już od dziesiątek lat, a w ostatnim czasie przeżywa jakby swoją drugą młodość. Staraliśmy się udowodnić, że fryzurę w stylu Fade, można wykonać na bardzo dużo sposobów. Każdy gentleman znajdzie w tej technice cięcie idealne dla siebie. Dlatego naszym zdaniem fryzura fade jest uniwersalna i nadaje się zarówno jako fryzura męska krótka jak i do dłuższych włosów.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl