uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki

{"id":"2884","dateFrom":"17/10/2022","dateTo":"30/03/2023"}

Okazja Dnia

Glinki do włosów

Glinki do włosów to coraz bardziej popularny kosmetyk do stylizacji, który daję gwarancję elastycznego utrwalenia fryzury. Nie jest to produkt z reguły, który ma mocny chwyt. Najczęściej waha się on od lekkiego do maksymalnie średniego holdu. Pozostawia najczęściej matowe wykończenie, ewentualnie nadaje włosom lekkiego połysku Glinka może być wyprodukowana na bazie wody lub wosku. Obecność w składzie wosku dodaje kosmetykowi mocniejszego chwytu. Ale za to baza wodna daje gwarancję, iż glinka będzie lżejsza i bardziej giętka oraz nie będzie obciążać włosów. Glinki do włosów wodne można zmyć także zwykłym szamponem do włosów lub nawet wodą.

Glinki do włosów

Glinka do włosów – co to za produkt?

Glinki do włosów charakteryzują się bardzo dobrym, naturalnym składem. Są bezpieczne dla włosów i nie obciążają ich tak, jak ma to miejsce w przypadku np. pomady do włosów na bazie wosków. Ich kluczowym składnikiem jest minerał “montmorylonit”, który jest składnikiem naturalnym, wydobywanym ze skał wulkanicznych. Tego typu produkt do stylizacji włosów od kilku lat podbija serca mężczyzn. To dlatego, że są łatwe w aplikacji, prócz właściwości stylizujących mają także pielęgnacyjne. Kosmetyki do włosów z glinką mają konsystencję od bardzo gęstej do bardzo delikatnej, kremowej.

Glinki poza tym, że pielęgnują i mocno odżywiają nasze włosy, mają również zalety. Przede wszystkim nie obciążają włosów. Glinki na bazie wosku potrafią mieć nawet mocny chwyt. Na bazie wody maksymalnie średni, często lekki. Kosmetyk ten powoduje, że włosy stają się grubsze, poprzez nadanie im objętości i struktury. Dlatego glinki doskonale sprawdzą się przy fryzurach, które wymagają dużej objętości. Polecamy je także do włosów cienkich i rzadkich. 

Zalety glinki do włosów

Poznaj kilka kluczowych zalet stosowania glinki do włosów:

  • Silnie odżywia włosy i pielęgnuje skórę głowy - glinki do włosów są bogate w składniki odżywcze i minerały.
  • Nawilża włosy i pozwala kontrolować nawet mocno puszące się włosy lub loki. 
  • Glinka ma tendencję do wyciągania brudu i zanieczyszczeń z włosów nie powodując przy tym wysuszania ich.
  • Glinki są produktami bardzo wydajnymi - mała ilośc dodaje włosom objętości i pozwala układać włosy.
  • Glinka ma właściwości, które w naturalny sposób leczą i stymulują łodygę włosa i skórę głowy.

Wszystkie te zalety powinny przekonać każdego, że warto sięgać po glinki do włosów. Są kosmetykiem uniwersalnym i przy okazji cennym dla włosów.

Jaką glinkę do włosów wybrać?

Planując wybór glinki do włosów należy uwzględnić kilka czynników. Weź pod uwagę czy:

  • W jakim stopniu włosy jakie posiadasz są podatne na układanie?Czy potrzebujesz dużą ilość produktów do ich ułożenia?
  • Czy włosy są sztywne, suche i sypkie?
  • Posiadasz rzadkie i cienkie włosów?

Jeśli większość odpowiedzi jest twierdzących, to znak, że glinki do włosów są idealnym produktem dla Ciebie i Twoich włosów. Najlepiej skorzystaj z takich, które mają mocny lub minimalnie średni chwyt, a więc są wyprodukowane na bazie wosku. Jeśli większość odpowiedzi jest przecząca, to możesz wybrać glinki na bazie wody, ze słabszym chwytem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl