Fryzura Manbun na polskich ulicach pojawiła się w roku 2015. Od razu zyskała na popularności wśród krajowych gentlemanów, którzy polubili ją i masowo zaczęli decydować się na to cięcie. Fryzjerzy zgodnie zaznaczają, że męski kucyk to najlepsze rozwiązanie dla facetów, którzy lubią długie włosy. Najlepiej prezentuje się połączona z zadbaną brodą. A co jeśli nie posiadasz brody i nie chce Ci rosnąć?
Z artykułu manbun, fryzura męska na samuraja dowiesz się o:
- Jakie są roddaje fryzury manbun
- Komu pasuje fryzura manbun na samuraja?
- Czy broda pasuje do fryzury na samuraja?
- Jak inaczej nazywa się fryzurę manbun?
- Pełny kok czy fryzura na samuraja?
Manbun - inne nazwy i rodzaje
Męski kucyk doczekał się rownież wielu innych określeń. Do najpopularniejszych obok nazwy manbun zaliczane są takie jak: top-knot, fryzura na samuraja lub coraz bardziej popularne określenie fryzura na wikinga. Chociaż u nas fryzura manbun jest znana dopiero gdzieś od 2021 roku, a popularność zyskała kilka lat później, to uczesanie to było znane już w starożytności. Zapoczątkowali ją samurajowie, którzy swoje długie włosy koniecznie zawiązywali kucykiem na czubku głowy. W tamtych czasach męskie kucyki podkreślały męstwo, odwagę, sprawnośc i gotowości, chęć do stoczenia do walki. Bardzo często kucyki miały charakter religijny. Były mianowicie symbolem wysokiej rangi wśród samurajskiej armii.
Fryzura Manbun - kto ją nosi?
Współcześni panowie zapoczątkowali modę na fryzurę na samuraja czyli popularną stylizację manbun podkreślając początkowo w ten sposób przynależność do hipsterów. Trend ten rozlewał się szczególnie na ulicach największych polskich miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Poznań. W późniejszych latach moda przerodziła się w naszym kraju na jeden z trendów fryzjerskich. Mężczyźni z długimi włosami coraz letniej decydowali się je wiązać w kucyk, dlatego salony fryzjerskie podążając za nową modą zaczęły wykonywać fryzury manbun.
Fryzurę na wikinga rozpowszechnili takie znane osoby jak Jared Leto, Leonardo DiCaprio, Kit Harrington, Harry Styles, Orlando Bloom, Chris Hemsworth, Gavin Rossdale i Jake Gyllenhaal. To oni przyłożyli się do popularności tej stylizacji na całym świecie. Obecnie niepodważalnym ambasadorem fryzury na samuraja jest filmowy Aquaman, czyli znany aktor Jason Mamoa.
Jak długie włosy są potrzebne by zrobić fryzurę na samuraja?
Fryzura Manbun wymaga od nas zapuszczenia włosów na co najmniej 15 cm. To zdecydowanie więcej od długości potrzebnej do uzyskania przy większości męskich fryzur męskich. Oczywiście im dłuższe włosy, tym w większym stopniu przyjdzie nam się cieszyć z uzyskania modnej fryzury. Niektórym panom włosy nie rosną jednak zbyt szybko, dlatego mogą zapuścić tylko grzywkę, natomiast boki pozostawić wygolone. Uspokajamy, taka odmiana to klasyczna wersja fryzury na samuraja. Manbun nie jest wymagającą fryzurą i nie wymaga od fryzjerów dużych umiejętności i wprawy. Wystarczy, że zapuścisz włosy na odpowiednią długość, zbierzesz je do tyłu i starannie zwiążesz całość np. gumką. Sam decydujesz o tym, jaką objętość i długość będzie miał Twój kucyk.
Manbun - pełny kok i fryzura na samuraja
Fryzura na samuraja najczęściej kojarzona jest z posiadaniem brody. By uzyskać najlepszy efekt wizualny broda powinna być elegancko przycięta i zadbana. Panowie powinny wprowadzić w swój codzienny rytuał pielęgnację brody, oczywiście przy pomocy naturalnych kosmetyków do brody. Męskie kucyki dzielą się w środowisku fryzjerskim na co najmniej dwa rodzaje. Najpopularniejsze są pełny kok oraz luźna fryzura na samuraja. To od twoich preferencji i poczucia estetyki (ale także gęstości włosów) zależy, na którą z tych dwóch wersji fryzury się zdecydujesz.
Wersja pełnego koka wymaga od nas zdecydowanie więcej zaangażowania. Potrzebna będzie także duża dawka cierpliwości. To dlatego, że włosy najlepiej jakby miały długość conajmniej 20 centymetrów. Jeśli będą krótsze to możemy mieć problem z zawiązaniem kucyka. Takiego jak nam zależy. Jak go przygotowujemy? Włosy zaczesz gładko do tyłu i na czubku głowy zawiąż regularny kok. Pamiętaj jednak aby włosy odpoczywały i "oddychały" Dlatego pozwól im także na odrobinę luzu, nie zawiązuj ich regularnie i non stop. Możesz wtedy spowodować ich osłabienie, a następnie doprowadzić do wypadania. Dlatego kluczową rolę w tym przypadku będzie odgrywała pielęgnacja włosów.
Sprawdź także:
- Jak szybko zagęścić włosy?
- Fryzury męskie z grzywką - przykłady stylizacji
- Fryzury męskie na jesień i zimę
Natomiast fryzura na samuraja jest alternatywą dla tych panów, którzy mają problem z zapuszczeniem włosów na całej ich długości. Do tego rodzaju stylizacji wystarczy wyłącznie dłuższa grzywka i mocno wygolone boki. Grzywkę zbieramy wówczas w jednym miejscu, a następnie starannie zaczesujemy do tyłu, łącząc ją z włosami z tyłu głowy i na końcu pamiętaj, by całość związać gumką lub tasiemką. Fryzura na samuraja doskonale podkreśla indywidualizm i charakter, dlatego nie tylko wygląda modnie, ale będzie doskonałym uzupełnieniem Twojego stylu.