Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Najmodniejsze fryzury męskie na 2023 rok 0
Najmodniejsze fryzury męskie na 2022 rok

Z roku na rok przybywa propozycji na modne fryzury dla mężczyzn. Postanowiliśmy się im przyjrzeć i wspólnie z profesjonalnymi fryzjerami wybrać te fryzury męskie, które będą najpopularniejsze na początku 2023 roku. Z roku na rok fryzury męskie są coraz bardziej poruszanym tematem w mediach. Duża w tym zasługa mody na barber shopy, w których profesjonaliści specjalizują się w męskich cięciach. To głownie dzięki nim sprawdzanie trendów fryzjerskich przestało być domeną wyłącznie dla kobiet. W ostatnich latach mężczyźni również chcą być na czasie. Zapraszamy na prezentację najmodniejszych fryzur męskich na 2023 rok.

Fryzury męskie na sezon 2023

Przewidujemy, że w roku 2023 męskie fryzury będą bardzo różnorodne. Na głowach mężczyzn powróci kilka nieco zapomnianych już cięć, ale pojawią się także nowe fryzury. Najmodniejsze fryzury męskie w roku 2023 to będzie połączenie naturalności, niewymagających stylizacji oraz mocno wystylizowanych cięć. Do tych ostatnich potrzebne będą kosmetyki do włosów. Jednak polecamy rozważyć fryzury dla panów, którzy nie chcą tracić dużo czasu na ich układanie i ważne dla nich jest to, żeby fryzura była gotowa w kilka minut.


Jakie fryzury będą dominowały na głowach panów w 2023? Kolejny rok dominować będą wygolone boki. Już teraz widoczny jest powrót trendów na półdługie włosy, które sięgają nierzadko do ramion. Obowiązkowo zapięte w kucyk, nie puszczone luzem. Na głowach mężczyzn pojawią się także efektowne ale nieco zapomniane już grzywki oraz gładkie uczesania, połysk uzyskany z pomocą brylantyny. Nie można zapomnieć również o dalej popularnym trendzie na messy hair — uzyskiwane naturalne lub za pomocą stylizacji przy pomocy pomad do włosów i innych kosmetyków utrwalających stylizację włosów.

Jakie fryzury męskie będą najmodniejsze w 2023 roku? Poznajcie najsilniejsze trendy fryzjerskie:

  • fryzura french crop - nieco dłuższa góra, natomiast boki równo i dobrze przycięte.
  • krótkie, mocno wystrzyżone – to cięcie ma najkrótsze włosy na bokach, na czubku głowy mocne strzyżenie.
  • fryzura quiff – delikatnie fale na włosach – ostre cięcia ciągle są w modzie, ale delikatne fale, układające się naturalnie na czubku głowy, są coraz bardziej trendy.
  • fryzura slick back - charakteryzują ją włosy gładko zaczesane do tyłu.

Modne fryzury męskie na 2023 rok - sprawdź jak odpowiednio dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Niezależnie jaka fryzura męska spodoba nam się w sezonie jesień zima 2022/2023 to warto zastanowić się nad tym, czy będzie nam pasować. Ważną rolę odgrywa w tym przypadku kształt naszej twarzy. Odpowiednie cięcie wykonane przez profesjonalnego fryzjera lub stylistę pomoże zatuszować mankamenty twarzy lub wyraźnie podkreślić jej atuty.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy:

Twarz kwadratowa — zadbaj o to, by fryzura optycznie zwęziła kształt Twojej twarzy i jednocześnie złagodziła jej mocne rysy. Jeśli posiadasz twarz kwadratową, to zainteresuj się fryzurami, które mają podgolone boki oraz wysoko uniesione włosy w centralnej części, np. postawioną do góry grzywkę. Można ją utrwalić przy pomocy pomad do włosów z mocnym chwytem lub korzystając z żeli do włosów.

Twarz okrągła — w tym przypadku wybrana fryzura powinna nadać twarzy kwadratowego wyglądu, ale obowiązkowo bez zbędnego poszerzania jej. Rekomendujemy artystyczny nieład na głowie lub fryzurę messy hair oraz fale i loczki, które dobrze dodatkowo podkreślać specjalnymi kosmetykami do włosów kręconych.

Twarz podłużna — dla osób z twarzą podłużną polecamy fryzury zaokrąglające kształt twarzy. Nie decyduj się na cięcia z wygolonymi bokami. Wskazane są natomiast fryzury z dłuższymi bokami, które mogą być specjalnie wycieniowane. W ten sposób będą zmieniały proporcje twarzy. 

Twarz trójkątna — przy tym typie twarzy należy zmierzać do optycznego zwężenia czoła lub poszerzenia żuchwy. Dlatego wybierz wszystkie fryzury, które maskują czoło. Najlepsze będą wszelkiego rodzaju grzywki bądź dłuższe włosy z luźnymi kosmykami przy twarzy.

Twarz owalna — przy ostatnim kształcie twarzy z ulgą można napisać, że... osoba ją posiadająca jest szczęściarzem. Do owalnego kształtu twarzy pasuje większość fryzur męskich. Zwracaj tylko uwagę, czy cięcie włosów nie zaburza znacznie proporcji twarzy.

 

Najmodniejsze cięcia fryzur męskich na sezon zima wiosna 2022/20232:

Wśród naszych zaprzyjaźnionych profesjonalnych fryzjerów męskich przeprowadziliśmy ankietę o ich zdaniem najbardziej popularnych trendach fryzjerskich w 2022 roku. Okazało się, że form męskich fryzur jest całkiem dużo, dlatego warto sprawdzić jak się prezentują i dobrać odpowiedni typ dla siebie.

Side swept na 2023 rok

side swept fryzury

Side swept to rodzaj cięcia włosów męskich, które charakteryzują krótsze boki i tył - przycięte są niemalże przy samej skórze. Natomiast góra jest długa, nierzadko wręcz bardzo długa, przynajmniej kilkucentymetrowa i cięta asymetrycznie, tak by układała się na bok. Fryzura Side Swept jest bardzo podobna do side part. Wyróżnia się jedynie tym, że w uczesaniu side swept włosy są nieco dłuższe i bardziej messy. Jeśli chcesz, żeby fryzura side swept wyglądała elegancko i oryginalnie, to pamiętaj, by górną partię włosów suszyć do góry za pomocą suszarki. Side swept naszym zdaniem najlepiej prezentuje się w naturalny sposób,  bez stylizacji. Jest jeden warunek, Twoje włosy muszą być gęste i mocne. W przeciwnym razie zadbaj o to, by dodać im objętości przy pomocy kosmetyków.

Kosmetyki dodające objętości włosom

[product id="160, 1828, 2224, 1432, 3558, 2572" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Side part - klasyka na męskiej głowie

Side part to bardzo zbliżona fryzura do wcześniej opisywanej. Klasyka, która od kilku lat wyznacza trendy i w roku 2023 także będzie to czynić. Wyróżnia się bardzo prostą formą, która łączy w sobie elementy retro i nowoczesne. Fryzura Side part to włosy średniej długości z idealnie wycieniowanymi bokami oraz charakterystycznym przedziałkiem z boku. Górna partia włosów układa się od przedziałka. Warto zaznaczyć, że góra musi być najlepiej średniej długości, jednak nie za długie. Zadowalający efekt osiągnie się w przypadku włosów kilku centymetrowych,  cieniowanych tak, by szykownie się układały we właściwą stronę

Side Part często nazywany jest typową zaczeską na bok. Stylizacja tego cięcia jest prosta i nie powinna nikomu sprawić kłopotu. Często wystarczy pozostawić włosy bez ingerencji, gdyż samo odpowiednie cieniowanie powinno ukierunkować włosy. Jeśli jednak jest inaczej to wystarczy użyć pudru do włosów lub lakieru.

Najlepsze pudry do układania Side Part'a

[product id="2004, 2126, 2390, 2750, 2894, 3692" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Undercut na 2023 rok - "zaczes" do tyłu

fryzura undercut uczesania

Undercut to fryzura męska, którą charakteryzuje wycięcie w dolnej części włosów, a więc boki oraz tył, natomiast góra koniecznie długa i starannie zaczesana do tyłu. Często w przypadku tego cięcia przód jest nieco dłuższy, by dłuższe kosmyki włosów dobrze się układały po zaczesaniu do tyłu. Fryzura Undercut doskonale oddaje trendy fryzjerskie panujące w sezonie 2023 i które królować będą również w roku 2023. Fryzura ta idealnie sprawdza się na prostych, jak i falowanych czy nawet mocno kręconych włosach. Włosy podatne na kręcenie dodatkowo tworzą efekt messy hair, czyli pożądanego  artystycznego nieładu. 


To co Was powinno ucieszyć, to fakt, że fryzura męska Undercut jest bardzo prosta w utrzymaniu i nie wymaga długiej stylizacji. Może jednak zdarzyć się tak, że twoje włosy są proste i sypkie, więc wtedy może przydać się dobra pasta do stylizacji włosów. Niektórzy panowie decydują się nawet na wygładzanie włosów żelem. W ten sposób osiągają efekt idealnie gładko zaczesanych włosów do tyłu.

SPRAWDŹ: Fryzura Undercut - jak układać?

French crop nadal modny w 2023 roku

French crop przykłady

Fryzurę french crop cechują krótkie boki i tył, nie raz niemalże wygolone do zera. Góra natomiast tworzy gęstą kopułę z obowiązkową grzywką na czole. W tej stylizacji nie ma przedziałku i wydaje się, jakby włosy skierowane były do przodu. A tak naprawdę rosną one zgodnie z naturalnym kierunkiem. Fryzura ta doskonale sprawdzi się przy prostych włosach i kręconych. Będzie odpowiednia nawet przy cienkich włosach, ponieważ sam sposób ich cieniowania sprawia wrażenie większej objętości. 

Jeśli posiadasz zakola to uczesanie French trop jest dla Ciebie. Fryzura ta maskuje newralgiczne miejsca na czole. French crop sprawdzi się również u osób, które niechętnie układają włosy — fryzura będzie prezentować się dobrze nawet po przeczesaniu dłonią. Jest to idealna opcja dla mężczyzn, którzy większość czasu spędzają w domu np. pracując w trybie home office. Jeśli pragniesz wprowadzić nieco ładu w swojej fryzurze, to sięgnij po pudry do włosów. Dzięki nim odpowiednio ułożysz włosy i nie skleisz ich. 

Quiff — fryzura męska z uniesioną grzywką

Fryzura typu quiff to od kilku lat jedno z najbardziej modnych i najpopularniejszych cięć męskich. To fryzura, która doda pewności i nadaje charakteru. Fryzura Quiff posiada bardzo mocno wygolone boki oraz tył i co ważne, nie ma przedziałów. Góra natomiast jest stosunkowo długa, może mieć nawet do ponad 10 cm. Warto pamiętać, by była jednak jest cieniowana i przede wszystkim: mocno uniesiona do góry. Przypominamy, że efekt podniesienie włosów do góry można utrwalić poprzez suszenie włosów do góry na specjalnej, okrągłej szczotce - typu roller. Jeśli chcesz utrwalić uczesanie to skorzystaj z lakieru.

Kosmetyki idealne do ułożenia fryzury typu quiff

[product category_id="164" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Pompadour, czyli ciągle modna fryzura retro

Fryzura pompadour swoją nazwę zawdzięcza Madame de Pompadour żyjącej w XV wieku, która nosiła wysoko uniesione włosy. Obecnie to uczesanie jest bardzo popularne wśród panów. Włosy w tej fryzurze są długie na całej głowie, jednak są cieniowane tak, że od dołu są krótkie, a góra zdecydowanie najdłuższa. Włosy stawia się do góry i układa w elegancki kształt za pomocą suszarki, żelu lub mocnego lakieru do włosów.

Fryzura Pompadour jest jedną z najczęściej wybieranych przez celebrytów. Nosili lub dalej noszą ją Bruno Mars, Justin Bieber, David Beckham i Zac Efron. Ale najbardziej znanym prekursorem tego uczesania jest Elvis Presley.

Najlepsze kosmetyki do układania pompadour'a

[product id="4184, 4186" slider="true" onlyAvailable="true"]

Man bun — męski kok będzie gitem 2023 roku

To będzie totalny git w 2022 roku. Dlatego już zapuszczaj włosy, by zdarzyć z zapięciem męskiego koka czyli uzyskać fryzurę man bun. Kosmyki powinny mierzyć co najmniej 15 cm, tak by bez problemu dało się je związać gumką. Pragniemy podreślić, że długie włosy i kitki nie są niczym nowym u mężczyzn. Jednak dawniej był to element kojarzony wyłącznie z subkulturami i młodzieżowym buntem. Obecnie długie włosy u mężczyzn związane w kitkę stanowią symbol męskości, zwłaszcza w połączeniu z zarostem. Man bun nie jest wymagającą stylizacją. Pomocna i niezastąpiona może okazać się za to szczotka do włosów, która pomoże ujarzmić włosy i zapobiec ich elektryzowaniu.

[product id="1596, 1856, 818, 694, 138, 534" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl