Blog kategorie
Męskie fryzury 2022 / 2023 - krótkie włosy 0
Męskie fryzury 2021 / 2022 - krótkie włosy

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie są modne fryzury męskie krótkie?
  2. Jak dobrać fryzurę krótką męską do kształtu twarzy?
  3. Fryzury męskie krótkie, krótkie boki i tył
  4. Fryzura męska krótka fade
  5. Modna fryzura męska side part
  6. Modne fryzury męskie krótkie

Czas na szczegółową analizę trendów na rok 2023 w świecie męskich fryzur, szczególnie dla włosów krótkich. Moda męska oraz pielęgnacja włosów z każdym kolejnym upływającym rokiem znacznie zyskuje na popularności. Mężczyżni chętnie odwiedzają męskie salony zwane barber shopami. Wszystko to by wyglądać modnie, atrakcyjnie i czuć się dobrze z własnym wizerunkiem. W Polsce można zaobserwować nieustannie powracający trend na klasyczne fryzury, jednak na głowach panów nie brakuje także bardziej nowoczesnych, świeżych stylizacji.

Modne fryzury męskie włosy krótkie na sezon wiosna - lato 2023 często będą przenosiły nas do wczesnych lat 90-tych. Modne wykonturowane strzyżenie z wyraźnym przedziałkiem całe szczęście pójdzie już powoli  w zapomnienie. Od teraz fryzury męskie będą cechowały się stylem grunge oraz nonszalanckim stylem. Włosy wyglądające niedbale to zdecydowany hit na ten rok. Będzie to dotyczyło nie tylko fryzur męskich, ale także i damskich.

Wstęp do fryzur krótkich męskich

Fryzury męskie krótkie są rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają mężczyźni. Krótkie włosy można także ciekawie ułożyć i stylizować. Pokazujemy jak zerwać z dotychczasową nudą i sprawdź nasze propozycje na krótkie męskie fryzury. Warto wspomnieć, że krótkie fryzury będą modne także w roku 2023. W 2022 roku modne były krótkie fryzury typu fade czy side part. Podobne cięcia  będą modne także 2023 roku. Specjaliści od fryzjerstwa męskiego są zgodni, że mężczyźni dalej będą wybierać te same fryzury męskie w przypadku krótkich włosów. 

Żyjemy w czasach, w których mężczyźni coraz większą uwagę przywiązują do swojego wyglądu. Porządne ubrania, zadbany zarost i dobrze ułożona fryzura, obowiązkowo odpowiednio dobrana do kształtu twarzy. Wybór stylizacji męskich jest bardzo duży. Podobnie jeśli ma dotyczyć krótkich włosów. Sprawdź jaka powinna wyglądać modna fryzura męska, jeśli masz krótkie włosy. 

Krótką fryzurę koniecznie należy dopasować do kształtu twarzy. Początkowo najlepiej zaufać swojemu fryzjerowi i zdać się na jego doświadczenie. To on wskaże Ci idealne dla Ciebie uczesania i nauczy jak układać włosy byś wyglądał w nich dobrze.

Komu pasują krótkie włosy męskie?

Krótkie włosy i fryzury pasują praktycznie każdemu mężczyźnie, a już tym bardziej bardzo krótkie włosy. Nawet decydując się na ścięcie włosów na minimalną długość, to i tak możemy dzięki takiej stylizacji podkreślić swój styl i charakter.Jednak należy trzymać się kilku rad, które kierujemy do panów posiadających twarz w kształcie trójkąta i kwadratu. Zdecyduj się wtedy na nieco dłuższe włosy w górnej części głowy, natomiast boki zetnij na krótsze albo nawet zgól je całkowicie do zera. Zgolenie boków zalecamy także do twarzy zaokrąglonej. Krótkie włosy o równej długości są natomiast dobrym wyborem przy owalnej i szczupłej twarzy. Fryzura taka sprawia, że twarz jest ładniejsza i zbiera pozytywne opinie osób trzecich.

Fryzury męskie krótkie: zależne od kształtu twarzy

Dla mężczyzn, którzy mają twarz kwadratową z mocno wyrazistą i szeroko zarysowaną szczęką proponujemy fryzurę, którą da się optycznie wydłużyć. Najlepsza jest taka z podgolonymi bokami i dość podniesioną górą, grzywką. 

Twarz podłużna wymusza na nas wręcz odmienne rozwiązania. Boki naszej fryzury  powinny być dłuższe, nigdy tak krótkie jak w przypadku twarzy kwadratowej. Nie musimy w tym przypadku wydłużać już i tak podłużnej twarzy. Dłuższe boki poszerzą twarz. Warto unikać w tym wypadku także długiego zarostu, który wydłuża twarz. Modna fryzura to taka, która optycznie poprawia nasz wygląd.

Panowie, którzy mają twarz okrągłą powinny zdecydować się na takie fryzury, które nadają jej bardziej kanciastego kształtu. Nie poszerzajmy jej. Artystyczny nieład to jedna ze stylizacji, która będzie odpowiednia w tym przypadku. Modne fryzury mające w sobie trochę kędziorów tudzież „zawijasów” również sprawdzą się tu doskonale.

[product id="1596, 1852, 2558" slider="true" onlyAvailable="true"]


Kolejnym kształtem twarzy jest twarz trójkątna. Najlepsze rezultaty można osiągnąć wszelkie metody luźnego ułożenia nieco dłuższych włosów. Doskonałym pomysłem będą również wszelkiego rodzaju modne grzywki. Jeżeli pragniemy jednak nosić mocno krótkie fryzury, możemy spróbować rozszerzyć dół twarzy za pomocą odpowiednio przyciętego zarostu. Wtedy nawet krótka fryzura nie będzie wyglądać źle.

Ostatnim kształtem jest twarz owalna. Nie da się ukryć, że mężczyźni o tym kształcie twarzy są szczęśliwcami. Umożliwia ona bowiem noszenie prawie każdej fryzury bez obaw o zły wygląd. Warto jednak pamiętać, by nasze włosy nie zepsuły dobrych proporcji twarzy, jednak jest to ulubiony kształt twarzy każdego fryzjera i jeżeli takowy mamy, to jest sporo opcji wyboru.

[product id="226, 194, 762, 818" slider="true" onlyAvailable="true"]

Fryzury męskie krótkie: krótkie boki i tył

To jedna z obecnie najmodniejszych męskich fryzur. Polecamy ją dla każdego kształtu twarzy. Nada się zarówno przy twarzy kwadratowej jak i okrągłej. Ta modna fryzura często ma boki i tył wygolone niemalże na zero. Jeśli będziesz się czuł niekomfortowo z takim podcięciem możesz pozostawić je na kilka milimetrów. Góra natomiast powinna być zdecydowanie i wyraźnie dłuższa. Do układania tej fryzury można użyć pasty do włosów, którą należy nałożyć na górną warstwę włosów. To uczesanie pozwala nam szybko przekształcić je w zaczes do tyłu. Zrobisz to tylko wtedy, kiedy Twoje włosy mają co najmniej 15 centymetrów długości.

Krótka męska fryzura: fade

Fryzura Side Fade jest kolejną bardzo modną krótką fryzurą męską. Do jej popularności przyczynił się James Dean - znany amerykański aktor.  To uczesanie doskonale nadaje się do każdego kształtu twarzy, dlatego nazywane jest uniwersalną fryzurą męską. Nie wymaga od nas noszenia także jasno sprecyzowanej długości włosów. Fade natomiast wymuszona na nas doskonale wycieniowane boki i tył. Jeżeli wolisz bardzo krótkie fryzury to fryzura fade może zaczynać się nawet od milimetra,  a kończyć na kilku centymetrowych włosach.

Fryzury krótkie męskie: na prawie zero

Bardzo modna fryzura krótka wśród bardziej dojrzałych mężczyzn, którzy mając często rzadsze włosy decydują się na ścięcie ich do maksymalnie 3 mm. Nie rzadko nawet całkowicie na zero tzw. "kolano". Bardzo krótka fryzura podkreśla wyraźnie nasze rysy twarzy. Dlatego jest idealna dla panów, którzy mają ostre i dobrze podkreślone rysy. Nie trudno się domyślić, że jest to bodajże jedna z najłatwiejszych fryzur, a jednocześnie, które da się najszybciej wykonać. Decydują się na nią także sportowcy, osoby aktywne fizycznie. Świetnie sprawdza się jeśli lubimy nosić czapki i inne nakrycia głowy. Każdy mężczyzna obcięty prawie na zero  prezentuje się ciekawie i elegancko. 

Modne fryzury męskie: side part

Ostatnią fryzurą krótką, którą chcemy Wam zaprezentować jest stylizacja Side Part. Jest to fryzura bardzo charakterystyczna, chyba najbardziej oryginalna z prezentowanych. Wyróżnią ją widoczny przedziałek, który najczęściej wykonany jest z boku. Powinno się wybrać zawsze stronę, po której mamy lepszy profil twarzy. Fryzura Side Part będzie idealna dla twarzy owalnych, okrągłych i podłużnych. Przedziałek rozdziela włosy na części długą i krótką, a włosy  najczęściej powinny być ułożone na bok. Ta stylizacja umożliwia też wiele modyfikacji, na które powinniśmy decydować się jednak dopiero wtedy, kiedy nabierzemy już odpowiedniej wprawy.  Jeżeli zdecydujemy się na ułożenie włosów na bok musimy wziąć pod uwagę w którą stronę naturalnie rosną i w tą właśnie je układać. Nie zapominaj, że włosy męskie potrafią być kapryśne.

Wierzymy, że wśród powyższych propozycji znajduje się ta, która przypadnie Ci do gustu i uznasz, że jest fajną fryzurą krótką męską. Krótka fryzura potrafi także być uzupełnieniem wyglądu. Próbowaliśmy Was przekonać także do tego, że nawet włosy ścięte na kilka milimetrów są dobrym rozwiązaniem dla krótkich włosów. 

[product category_id="28" limit="5" slider="true" onlyAvailable="true"]

Czym układać krótkie włosy męskie?

W ofercie naszego sklepu uZbira.pl znajdziesz duży wybór kosmetyków do stylizacji włosów. Będą one potrzebne także w przypadku fryzury krótkiej. Najlepiej zadbać o krótkie włosy zaraz po wyjściu od fryzjera. Kosmetyki pomagają utrzymać włosy na swoim miejscu i są niezbędne do nadawania kształtu i utrwalania fryzury.  Najlepszą bazą, od której powinno zacząć się stylizację, jest tonik do włosów męskich - prestyler. Ma on jedno kluczowe zadanie. Przygotować nasze włosy do suszenia za pomocą suszarki, chroniąc przy tym włosy przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza z urządzenia. Włosy po użyciu prestylera są także bardziej elastyczne i podatne na modelowanie. W kolejnym kroku użyj grzebienia i dokładnie rozczesz włosy i rozprowadź po nich pomadę lub pastę do włosów. Pomada do włosów pozwoli Tobie utrwalić finalną fryzurę męską. Wybierz produkt pod kątem mocy utrwalenia i ich właściwości. W innym artykule podpowiadamy jak używać pomady do włosów

Wielu panów pyta nas, czy można mieć kręcone włosy męskie i jednocześnie cieszyć się fajną fryzurę? Nie jest to łatwe, ale jednak możliwe. Bardzo krótka fryzura szybko odpada i dlatego zadbaj, by góra pozostała dłuższa. Na pewno w przypadku krótkich kręconych włosów bardzo dobrze sprawdzają się wszystkie cięcia i stylizacje z mocno wygolonymi bokami.Nie gorzej sprawdzają się również krótkie fryzury męskie z przedziałkiem, które dodają panom charakteru.

Czytaj także:

Jak dbać o krótkie włosy?

Krótkie włosy niestety bardzo szybko się przetłuszczają i wymagają dlatego szczególnej pielęgnacji. Wymagają regularnego podcinania boków, ponieważ niezwykle szybko tracą estetyczny wygląd przez nachodzenie włosów na uszy oraz szyję. To byłby jedyny minus posiadania krótkich włosów. Zgodzisz się z nami, że z tym problemem można się łatwo obejść chociażby używając codziennie naturalnego szamponu do męskich włosów? Zwróć uwagę na skład produktu, którego używasz. Ważne, żeby był jak najbardziej naturalny i przy tym delikatny. Tylko taki będzie można używać codziennie i wpłynie pozytywnie na kondycję włosów. W walce z problemem tłustych włosów polecamy także zastosować maseczkę regenerującą przeznaczoną dla włosów nadmiernie przetłuszczających się. Skutecznie regulują one pracę gruczołów łojowych oraz poza tym szybko wchłaniają nadmiar tłuszczu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl