Muhle

Marka Muhle jest rodzinną firmą z tradycjami. Od dziesiątek lat specjalizuje się w produkcji kosmetyków i akcesoriów do golenia. Marka ogromną uwagę przywiązuje do kultury związanej z tradycyjnym goleniem na mokro. Właśnie dlatego produkty Mühle produkowane są od pierwszego etapu produkcji z prawdziwym kunsztem i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegóły. W 2014 roku w Berlinie za naszą wschodnią granicą otwarty został pierwszy sklep marki. Odwiedzający go panowie mogą skorzystać z usług profesjonalnego golenia i strzyżenia oraz zakupić kosmetyki i inne produkty od niemieckiej marki. 

Historia marki Muhle

Historia marki Muhle sięga roku 1945. To właśnie tuż po zakończenie wojny firma rozpoczęła swoją działalność. Otto Johannes Muller powrócił do domu w Stutzengrun (Saksonia) i wpadł na pomysł by założyć małą manufakturę, która będzie zajmował się produkcją pędzli do golenia. Niestety Otto nie należał do klasy bogatej, dlatego na start swojej działalności nie miał środków. Rozpoczął więc prace w mono domowych i ciężkich warunkach. Szczecinę do swoich pędzli do golenia gotował w kuchni, a produkcją zajmował się za dnia, kiedy było widno. Pierwsze produkty do golenia opuszczały Stutzengrun na drewnianych wozach zaprzężonych w konie.

Biznes pomysłowego założyciela marki Muehle rozwijał się z każdym miesiącem. Wojna spustoszyła kraje i przyczyniła się do pustek w sklepach. W Europie brakowało praktycznie wszystkiego. Dlatego wykorzystując ten fakt, Otto Joannes Muller szybko rozszerzył działalność i zaczął produkować swoje rzeczy na inne kraje. W ten sposób produkty Muehle dostępne były w Grecji, Arabii Saudyjskiej czy Rosji. W roku 1949 firmę spotkał straszny pech. Pożar spalił praktycznie całą manufakturę tj. szopę i magazyn. Upór i determinacja właściciela szybko pozwoliła mu na odbudowę firmy.

Do śmierci pierwszego właściciela w 1965 manufaktura eksportowała swoje produkty do prawie 40 krajów na świecie. Po jego śmierci interes przejął syn Hans-Jurgen. Siedem lat później zakład został znacjonalizowany przez władze NRD. Markę Muehle połączono z innymi, często konkurencyjnymi zakładami. Do roku 1989 roku manufaktura funkcjonowała jako państwowe przedsiębiorstwo. Zmiany nastąpiły dwa lata później. W roku 1990 dawny właściciel otrzymał szansę wykupienia zakładu i swojej wcześniejszej firmy. Można uznać, że w tym roku historia marki zaczęła się od nowa. Przez kolejnych 16 lat odnawiano renomę, budynki, budowała załogę pracowniczą i próbowała wrócić do korzeni. Po 2006 rozpoczęły się złote czasy przedsiębiorstwa. Produkcja pędzli do golenia i innych akcesoriów wróciła do dawnych wzorców i kontynuowała dawne tradycje. Obecnie marka Muhle promuje kulturę golenia, w której czynność golenia daleko wykracza poza tylko czynność utrzymania schludności.

MUHLE

  • nowość
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl

👩‍🎨 SKorzystaj z RABATU -18% na Dzień Ojca. Wpisz kod: OJCIEC18 💥

🛳 W Gdańsku możliwy odbiór własny.

🕰 Do godziny 15:00 wysyłamy w ten sam dzień

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl