uZbira | Kosmetyki do brody, sklep dla brodaczy, pomady do włosów
Brodaty Blog Kosmetyczny

Łojotok skóry głowy - przyczyny i jak leczyć?

0
Łojotok skóry głowy - przyczyny i jak leczyć?

Swędzi Cię głowa, a na włosach pojawił się łupież? Oznacza to, że masz zaburzone pH skóry, najczęściej wywołane korzystaniem z niewłaściwie dobranych kosmetyków do pielęgnacji włosy. Sprawdź jak walczyć z łojotokiem skóry głowy. 

Silne łojotokowe zapalenie skóry charakteryzuje mocno łuszcząca się skóra i czerwone, swędzone miejsca. Jednym z początkowych objawów tej choroby są brzydkie, białe plamki na włosach nazywane łupieżem. Da się z tym walczyć, a w naszym artykule zdradzamy jak skutecznie pozbyć się tej dolegliwości.

Jak rozpoznać łojotokowe zapalenie skóry?

Przede wszystkim musisz zaobserwować u siebie wyżej wymienione objawy. Nadmierne namnożenie się drożdżaków na skórze powoduje zaczerwienienia, a następnie łuszczące się placki na skórze. Skóra zaczyna nieprzyjemnie swędzieć.  Pod wpływem działania drożdżakowym typu Malassezia, komórki Twojej skóry starzeją się zdecydowanie szybciej, a proces złuszczania jest mocno gwałtowny. W miejscach, gdzie skóra próbuje się regenerować i produkować odpowiednio większą ilośc sebum - pojawiają się stany zapalne. Dzieje się tak właśnie najczęściej na głowie oraz twarzy. 

Na szczęście łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) nie jest chorobą zakaźną. Nie stanowi także zagrożenia dla zdrowia naszego ani naszych bliskich. Wpływa jednak mocno negatywnie na samopoczucie i komfort psychiczny. 

Łojotok skóry - przyczyny

Predyspozycje genetyczne mają odzwierciedlenie na podatność zachorowania na tę chorobę. Przyczyną mogą być także zaburzenia hormonalne oraz nadmiernie przetłuszczająca się skóra lub zaburzenia na tle immunologicznym. W przypadku łojotokowego zapalenia skóry warto sprawdzić u lekarza poziom witaminy B w naszym organizmie. Często jej niedobór wywołuje łojotok. Podobnie jest w przypadku nadmiernego stresu czy niezdrowej diety. 

Mam łojotokowe zapalenie skóry - co robić?

Jeśli posiadasz objawy sugerujące, że możesz posiadać łojotokowe zapalenie skóry to najlepiej jak najszybciej udaj się do dermatologa. Jeśli natomiast posiadasz wyłącznie łupież, to polecamy szampony, który skutecznie i szybko pomogą Ci pozbyć się go z włosów. Bardzo dobrym i naszym zdaniem podstawowym szamponem jest szampon przeciwłupieżowy i regulujący sebum Depot 102. Bazuje na roślinnych składnikach, więc jest bezpieczny nawet dla wrażliwej i chorej skóry. Za regulację sebum odpowiada krzemian magnezu i aluminium. Natomiast za pielęgnacje skóry głowy i włosów - kompleks 10 ekstraktów roślinnych. Warto wspomnieć, że produkt zawiera także pirytionian cynku - składnik, który posiada silne właściwości antybakteryjne, antyłupieżowe i normalizujące wydzielanie sebum.

[product id="228, 814, 938, 226, 422" limit="5" slider="true" onlyAvailable="true"]

SPRAWDŹ: Dlaczego włosy wypadają?

Na problemy skórne twarzy i ciała polecamy mydło Dziegciowe od Mydlarni Cztery Szpaki. Dla osób z mniejszym budżetem oraz mniej zaawansowanym stadium łupieżu na włosach polecamy szampon przeciwłupieżowy Masveri w butelce 250 ml z pompką za jedyne 25,00 złotych. Produkt z Polski. 

5 porad jak zapobiegać łojotokowemu zapaleniu skóry

  • Dokładnie oczyszczaj skórę zmywając z niej wszystkie kosmetyki

Dotyczy to szczególnie osób, które uwielbiają korzystać z kosmetyków. Nie ważne, czy jest to naturalny żel pod prysznic, szampon leczniczy czy kosmetyk do mycia i pielęgnacji skóry, zawsze koniecznie upewnij się, że stosowany produkt został dokładnie zmyty i usunięty ze skóry i włosów. 

Pamiętaj: Spłukiwanie skóry i włosów powinno trwać dwa razy dłużej niż samo mycie czy oczyszczanie.

  • Regularnie i dokładnie myj swoją skórę

Dla detoksykacji skóry i cebulek włosów zalecamy korzystać z cennych właściwości peelingów. Bardzo dobrym i delikatnym produktem jest Peeling Pacinos - działa na twarz oraz skórę głowy i brodę. Po umyciu twarzy, zarostu lub włosów szamponem i spłukaniu ich wodą, nałóż peeling i wykonaj bardzo delikatny masaż. Usuniesz w ten sposób pozostałości zanieczyszczeń i obumarłe komórki skóry. Naprawdę efekty są powalające.

  • Ogranicz ilość stosowanych kosmetyków

Nadmiar kosmetyków szkodzi. Dlatego zadbaj o to, by używać ich z umiarem, a podczas leczenia skóry najlepiej zrezygnuj z produktów do stylizacji, makijażu czy niektórych kosmetyków, które mocno obciążają włosy lub skórę np. na bazie wosków. Perfumy stosuj natomiast wyłącznie na ubranie niż na skórę. Sprawdź nasz dział, w którym znajdziesz szampony do włosów przetłuszczających się

  • Zadbaj o odpowiednią, lekką odzież

Wybieraj wyłącznie odzież wyprodukowaną z naturalnych, oddychających tkanin. Gwarantują one cyrkulację powietrza na powierzchni skóry. Sztuczne tkaniny i materiały tworzą z kolei idealne środowisko do namnażania się drożdży.

  • Zadbaj o odpowiednią dietę

Tylko odpowiednio zrównoważona dieta z konkretną ilością witamin i minerałów z wpłynie korzystnie na stan skóry. Ogranicz do minimum spożycie alkoholu oraz bardzo pikantnych lub słodkich potraw. Wysypiaj się i postaraj się ograniczyć do minimum poziom stresu. 

Musisz wiedzieć, że problemów z łojotokowym zapaleniem skóry nie zwalczysz z dnia na dzień. Jest to choroba przewlekła, która wymaga długiego leczenia, cierpliwości oraz konsekwencji. Wystarczy jednak zagwarantować skórze odpowiednią i regularną pielęgnację przy pomocy naturalnych kosmetyków, to możesz skutecznie zapobiegać powstawaniu łupieży czy uniknąć objaw łojotokowego zapalenia skóry.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl