uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki
Brodaty Blog Kosmetyczny

Jak długo smarować nowy tatuaż?

0
Jak długo smarować nowy tatuaż?

Jak długo smarować świeży tatuaż? To pytanie zadają sobie najczęściej osoby, które decydują się na zrobienie swojego pierwszego tatuażu. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Jak długo smarować nowy tatuaż?

Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo krótko. Jak najdłużej. Pielęgnacja tatuażu nie powinna opierać się wyłącznie na pierwszych dniach po jego wykonaniu. Warto zadbać o niego także na długo po wygojeniu. Pamiętaj jednak by do smarowania tatuażu używać wyłącznie profesjonalnych kosmetyków jak kremy do tatuaży. Mają naturalne składy i bezpieczne nawet w przypadku alergicznej czy mocno wrażliwej skóry.  Tatuaż kremami do świeżych tatuaży powinno się smarować nawet do miesiąca po wyjściu z salonu. Te 4 pierwsze tygodnie są kluczowe dla jego późniejszego wyglądu i zachowania intensywności barw. 

Smarowanie świeżego tatuażu w pierwszych tygodniach po wykonaniu

Uważam, że wybranie specjalistycznych produktów do gojenia świeżych tatuaży jest tak samo ważne, jak wybranie profesjonalnego salonu, w którym go wykonamy. Kremy do tatuaży, najlepiej przeznaczone do świeżych dziar zawierają wszystkie potrzebne składniki, dzięki którym skóra będzie dobrze nawilżona i wspaniale odżywiona. Proces regeneracji i gojenia tatuaży będzie odbywał się prawidłowo i bez problemów. 

Po miesiącu od zrobienia, tatuaż dalej wymaga naszej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. W kolejnych tygodniach należy go smarować odżywczymi masłami do tatuażu lub profesjonalnym i kremami do pielęgnacji tatuaży. Produkty te pozwolą Ci cieszyć się długo kolorami przez bardzo długi czas. Dodatkowo pozytywnie wpłyną na kondycję Twojego nowego tatuażu.

Tatuaż należy również smarować i zabezpieczać go przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Do tej czynności używaj jednak kremów z filtrami. Pozwolą Ci latem cieszyć się z uroków tej pory roku, a jednocześnie zabezpieczyć tatuaż przed wyblaknięciem. Bo tak właśnie działa słonce na nie, powodując, że kolory stają się mniej intensywne, a po kilku latach stają się mocno wyblakłe i brzydkie. 

Gojenie tatuaży czym smarować?

[product id="40, 1962, 2352, 3228, 3142, 4310, 4172, 5022, 5027" slider="true" onlyAvailable="true"]

W naszym sklepie znajdziesz kremy do tatuażu najlepszych producentów na rynku. Marki takie jak Easy Tattoo, Ninja Ink, Love Ink czy Neba wypracowały formuły swoich produktów, które są bezpieczne nawet dla osób ze skórą skłonną do reakcji alergicznych. Mają naturalne składy i dostępne są w wielu zapachach. Wśród szerokiej oferty kosmetyków do tatuaży każdy znajdzie te, które będą najbardziej odpowiednie dla niego. 

Na sam koniec zaznaczę, że smarowanie tatuażu jest bardzo ważne nie tylko podczas gojenia go. W innym materiale na blogu wyjaśniam jak dbać o nowy tatuaż. Pielęgnacja tatuażu powinna odbywać się jednak na każdym etapie gojenia, a także w późniejszym jego czasie. Regularna pielęgnacja tatuażu gwarantuje radość z posiadania tatuażu, który długie lata będzie cieszył swoimi kolorami.

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl