Blog kategorie
Tatuaż rodzinny - popularne wzory 0
Tatuaż rodzinny - popularne wzory

Tatuaż rodziny coraz częściej staje się artystycznym sposobem na podkreślenie i wyrażenie swojej miłości do bliskich. Ta forma upiększenia ciała pozwala na nieograniczone zilustrowanie łączących więzi i wyrażenie emocji między dwojgiem ludzi lub całą familią. Tatuaż taki może mieć formę niewielkiego, wręcz minimalistycznego napisu, jak i pokaźnych rozmiarów rysunku zdobiącego całe plecy lub rękę. Akurat tatuaż na przedramieniu szybko zyskuje zwolenników i to miejsce należy do najczęściej wybieranych. Ale warto pamiętać, że zarówno w przypadku wzoru jak i miejsca, ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie. Sprawdź, jakie motywy tatuaży rodzinnych należą w ostatnim czasie do najpopularniejszych.

Czy tatuaże rodzinne mogą być spontaniczne?

Zdarzają się przypadki, że na wspólny tatuaż rodzinny decydują się osoby podczas wyjazdu wakacyjnego czy ferii zimowych. Wybierają się do salonu tatuażu, bo właśnie w danym momencie pomyśleli, żeby moment ten i wyjazd uczcić w postaci wytatuowania sobie wspólnego malunku. Decyzja taka kierowana jest najczęściej chęci zapamiętania konkretnej chwili. Na tatuaż rodzinny nigdy nie jest za późno oraz zawsze jest dobry moment na taką decyzję - nawet jak jest mocno spontaniczna.

Dlaczego osoby decydują się na tatuaż rodzinny?

Tatuaż rodzinny to bardzo dobry sposób na wyrażenie całej miłości i uhonorowanie związku. Tatuaż z przyjacielem lub partnerem może być niestety nieco ryzykowny, ponieważ zdarza się, że relacje wygasają czy zmieniają się. natomiast tatuaż rodzinny nie zmienia się z czasem, jest to więź krwi na całe życie. W tym przypadku ryzyko jest minimalne, często bliskie zeru.

Wybierając tatuaż, który będzie reprezentował rodzinę lub kogoś bardzo bliskiego warto rozważyć tatuaż realistyczny, zrobiony na podstawie jakiegoś zdjęcia. Może to być także mały tatuaż coś symbolicznego dla każdego, znacząca data.

Tatuaż rodzinny - w jakim miejscu najlepiej zrobić?

Tatuaż jako ważny symbol rodziny najcześciej jest robiony w miejscach, które są widoczne na podziwianie przez osoby trzecie. Dlaczego tak jest? To dlatego, że większości osób, które decydują się zrobić sobie tatuaż rodzinny, zależy na tym, żeby dumnie pokazywać swoją miłość i przywiązanie do najbliższych. Chcą żeby wzór był widoczny i żeby każdy mógł go widzieć. Tatuaże familijne są więc najchętniej robione na  przedramionach, ramionach lub nadgarstku. Zdarza się też, że tatuaż taki zdobi obojczyk, szczególnie wtedy, kiedy jest dyskretny i niewielkich rozmiarów. Natomiast projekty dość sporych rozmiarów wymagają większej powierzchni ciała. Dlatego najczęściej robione są na plecach.

Za każdym razem, kiedy planujesz nowy tatuaż musisz wybrać dla niego odpowiednie miejsce. Uwzględnij także swoją odporność na ból. Pamiętaj jednak, że w niektórych miejscach, tatuowanie będzie wiązało się z większym dyskomfortem. Mowa tutaj o takich miejscach jak chociażby nadgarstek, obojczyk czy brzuch. Do miejsc, w których ten ból jest mniej wyczuwalny zalicza się ramiona i plecy.

Obowiązkowo należy zainteresować się też odpowiednią pielęgnacją świeżego tatuażu. W tym celu trzeba kupić specjalne kosmetyki do tatuaży. Pomocny będzie krem do tatuażu lub masło oraz delikatne mydło do mycia albo żel. Nowy tatuaż należy regularnie przemywać i smarować kremem, nawet do 3-4 razy dziennie. Tatuaż goi się kilka tygodni, jednak czas ten zależny jest od wykonania, wielkości wzoru i umiejscowienia. Także po całkowitym zagojeniu zadbaj o to, by nakładać na miejsce z tatuażem odpowiednią ilość kremu. W ten sposób zapobiegniesz blaknięciu wzoru.

[product id="3838, 3932, 4910, 4310"]

Tatuaż rodzinny z napisem

Uwielbienie i uczucie do rodziny najczęściej ukazuje się w formie tatuażu w postaci skromnego napisu, sentencji lub cytatu. Popularnym tatuażem w tym stylu jest tatuaż z napisem "Family". To również jeden z najprostszych i uniwersalnych motywów na tatuaż damski i męski. Słowo „family” coraz częściej łączy się z innymi, modnymi tatuażami. Może to być znak nieskończoności, który podkreśla trwałość i siłę więzów rodzinnych.

Tatuaż damski rodzinny z imionami

Kobiety bardzo często tatuują sobie imiona swoich dzieci. To doskonały pomysł na tatuaż dla mamy. Motyw ten bez problemu można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych preferencji. Panowie natomiast decydują się np. na tatuaż z imionami, ale także rysunkami dziecięcych stópek. Bardzo oryginalnym sposobem jest tatuowanie rysunków swoich dzieci. Mamy często też łączą imiona dzieci z przykładowo motylami lub kwiatami. Możliwości na tatuaż dla mamy jest naprawdę dużo. Oczywiście równie dużo jest przykładów na modny tatuaż dla taty.

[product id="1962, 1746, 1774, 5225"]

Tatuaż rodzinny w formie drzewa

Motywy drzew są chętnie wybieranym wzorem na tatuaż rodzinny. To dlatego, że nawiązuje ono do więzów rodzinnych. Nikogo więc nie dziwi, że powiązania między członkami rodziny ilustruje się właśnie w postaci drzewa genealogicznego. Wzór drzewa w tatuażu oznacza łączące was relacje, ale także fakt, że wszyscy wywodzicie się z jednego „korzenia”, silnego, stabilnego, zapewniającego wam rozwój i wzrost. Warto uwzględnić wpisanie imion i wkomponowanie ich jako całość projektu.

Subtelny, mały tatuaż damski z symbolem rodziny

Dla miłośników tatuaży minimalistycznych, małych, także mamy kilka ciekawych propozycji. Wybierzcie wzory o niewielkich rozmiarach, których znaczenie będzie czytelne tylko dla was. Tylko Wy będziecie wiedzieć co dla Was oznaczają, co znaczą i skąd taki, a nie inny pomysł na zrobienie go. Najlepszym przykładem jest na przykład astronomiczny tatuaż z gwiazdką, słońcem i księżycem, który pojawił się u wybranych, bliskich dla nas trzech osób. Najważniejszą rolę odgrywają w tym przypadku detale: u każdej z osób tuszem wypełniony jest inny element. Tatuaż minimalistyczny to też bardzo dobre rozwiązanie jako tatuaż dla par, ale także dla przyjaciółek i przyjaciół.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl