Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Czy tatuaż boli? 1
Czy tatuaż boli?

Planujesz swój pierwszy tatuaż, ale cały czas masz wątpliwości i zastanawiasz się czy robienie tatuażu boli? Postanowiliśmy Rozwiewamy wszystkie wątpliwości i odpowiadamy na pytanie "czy tatuaż boli?". 

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Czy tatuaż boli
 2. Czy robienie tatuażu boli? 
 3. Kogo może boleć tatuaż
 4. Gdzie tatuaż boli najmniej
 5. Gdzie tatuaż boli najbardziej
 6. Poziomy bólu podczas robienia tatuażu
 7. Co zrobić by tatuaż nie bolał?

Artykuł ten powstał z myślą o osobach, które mają dopiero przed sobą zrobienie pierwszego tatuażu. Poza nie małym jego kosztem, dużo osób zastanawia się nad tym, czy i jak bardzo boli tatuaż, a bardziej jego wykonanie. Ból co prawda jest pojęciem względem i każdy odczuwa go inaczej, jednak są miejsca, w których wykonanie tatuażu boli mniej, w innych bardziej. Odczuwalny ból podczas sesji tatuaży uzależniony będzie również od techniki jakiej używa tatuator, sprzętu z którego korzysta, a także wzoru i miejsca, w którym wykonuje tatuaż (ilość detali, wypełnień, kolory etc.).

Na pytanie czy tatuaż boli nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Bardziej doświadczeni oraz tatuażyści są zgodni, że ból występuje najmniej w miejscach obfitych w tkankę tłuszczową. Jeśli miejsce, w którym planujemy tatuaż jest mocno unerwione lub znajduje się w nim dużo kości - wtedy wykonywanie tatuażu będzie mniej przyjemne. 

Kogo może boleć robienie tatuażu?

Ból podczas tatuowania może zależeć od bardzo wielu czynników. Dlatego informacje rozsiewane na ten temat są tak sprzeczne. W dwóch różnych miejscach możesz przeczytać, że tatuaż na ręce boli lub nie boli wcale. Na poziom bólu tatuażu wpływają takie kwestie jak to, czy organizm jest odpowiednio wypoczęty czy jest nawodniony oraz czy aktualnie jesteś zdrowy. Dużą i zarazem negatywną rolę odgrywa także stres.

W jakich miejscach tatuaż boli najmniej?

Odradzamy słuchania "mędrców tatuażu" na wszelkich grupach o tatuażach i forach. Każdy z nas odczuwa ból inaczej. Mocno wytatuowane osoby potwierdzą, że ból pojawia się podczas nanoszenia wzoru na skórę. Niektórzy mówią o słabym bólu, inni o średnim, jeszcze inni o bardzo dotkliwym. To tylko dowód na to, że nie możesz porównywać się do innych. A może Ciebie akurat w danym miejscu tatuaż nie będzie bolał wcale?

Do miejsc, w których wykonanie tatuażu nie powinno być dla Ciebie stresujące i drażniące należą przedramię i łydki. Zasady są bardzo proste: im grubsza skóra w danym miejscu, w którym robisz tatuaż, im częściej jest naturalnie i codziennie uszkadzana (na przykład ociera się pod ubraniami) oraz im więcej tkanki mięśniowej pod nią, tym ból przy tatuowaniu jest mniejszy. Najlepsze miejsce na pierwszy tatuaż? Wielu tatuatorów zdecydowanie poleca wewnętrzną powierzchnię przedramienia. Jednak w Twoim przypadku tatuaż na przedramieniu może boleć bardziej niż tatuaż na barku czy plecach. Nie sugeruj się statystykami i podpowiedziami innych podczas wyboru miejsca.
[product id="40, 1962, 2352, 3228, 3142, 4310" slider="true" onlyAvailable="true"]

Gdzie tatuaż boli najbardziej?

Odpowiedź będzie dość prosta. Są to miejsca, nieocierające się o ubrania czy przedmioty codziennego użytku. Wymienić można tutaj np. żebra i brzuch. Są to miejsca, w których zrobienie tatuażu będzie dla Ciebie z dużym prawdopodobieństwem bardzo bolesne. Nie inaczej będzie jeśli zdecydujesz się na wytatuowanie wewnętrznej strony stopy. Spodziewaj się ogromnego bólu.

Sprawdź także:

Poziomy bólu podczas robienia tatuażu 

Jeśli ponownie wziąć pod uwagę statystykę i opinie innych, wydzieranych, to można spisać miejsca, w których zrobienie tatuażu boli najmniej l odpowiednio poziom bólu będzie największy. Wspomniałem już o statystyce. Jeśli zapytać losowo wybrane osoby, w jakim miejscu tatuaż boli najmniej, to wskazują oni: Najczęściej wskazywali oni, że był on stosunkowo łatwy do zniesienia w następujących miejscach:

 • wewnętrzną powierzchnię przedramienia,
 • zewnętrzną powierzchnię przedramienia,
 • zewnętrzną powierzchnię ramienia (z pominięciem wnętrza zgięcia łokcia),
 • łydki,
 • przednia powierzchnia ud.

Z kolei do miejsc najłatwiejszych z największym progiem bólu wymieniają:

 • tył ud,
 • barki,
 • klatka piersiowa,
 • łokieć,
 • góra pleców włącznie z łopatkami,
 • pośladki,
 • stopy (górna część),
 • boki szyi,
 • brzuch,
 • „boczki”.

Stworzyliśmy także listę miejsc na ciele, w których tatuaż boli ogromnie. Tych miejsc nie polecamy podczas wykonywania pierwszego tatuażu:

 • pacha i jej okolice,
 • wnętrze łokcia,
 • krtań,
 • żebra,
 • wnętrze łokcia,
 • dolna powierzchnia pleców, 
 • palce u rąk i nóg,
 • wewnętrzna powierzchnia stopy oraz kostki,
 • tył szyi,
 • głowa.

Co zrobić, żeby tatuaż nie bolał?

Decyzja o zrobieniu pierwszego tatuażu jest ważna. Wiążę się z nieprzespaną nocką poprzedzającą dzień sesji, dużym poziomem stresu i przechodził to każdy. Z każdym kolejnym wzorem stres będzie coraz mniejszy, aż w końcu zapomnisz z czym się on wiąże. Dla Świeżaków mamy jedną, sprawdzoną radę. Postaraj się dobrze wyspać przed sesją, zjedz smaczne śniadanie i weź słuchawki, by podczas tatuowania móc się porządnie zrelaksować. Przekonasz się, że to połowa sukcesu w walce z ewentualnym bólem tatuażu. Nie ma sensu myśleć i zastanawiać się cały czas o bólu. Spowoduje to wyrzut kortyzolu tuż przed tatuowaniem, co następnie bardzo negatywnie odbije się na twoim samopoczuciu. Ostatecznie również na skali odczuwanego bólu.

Na rynku dostępne są także "cudowne" środki, które mają za zadanie zmniejszyć odczuwalny ból podczas sesji tatuażu. Są to na przykład znieczulające maści, stosowane w kosmetologii podczas wykonywania makijażu permanentnego. jednak wiedź, że sięga się po nie w ostateczności. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, a niestety trudno oszacować działania tego typu środków i ich skutki poboczne. Znane są przypadki, że przestały działać w trakcie sesji tatuowania i osoba tatuowana odczuwała ból jeszcze bardziej intensywnie. Przy kolejnym wzorze zgodzisz się z osobami bardziej wytatuowanymi, że tatuaż okupiony bólem, będzie więcej dla Ciebie znaczył. Naszym zdaniem jedynymi produktami, z których powinieneś skorzystać, to kremy do tatuaży. Pomogą one bezproblemowo zagoić nowy tatuaż oraz odpowiednio pielęgnować go w późniejszym procesie. 

Chcesz zmniejszyć ból podczas robienia tatuażu? Wybierz profesjonalnego, doświadczonego tatuatora. Następnie odpowiednie miejsce na tatuaż i po prostu idź i zrób to, pokoloruj się! Tatuaż boli, mniej lub bardziej, ale boli. Jednak jest to naprawdę przyjemny ból, a jego efekt zdobi na całe życie Twoje ciało.

Komentarze do wpisu (1)

25 kwietnia 2024

Robiłem tatuaż na szyi w Dirty Lust i pamiętam, że ból był ogromny. Koniec, końców było warto, bo dziara jest genialna!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl