Blog kategorie
Tatuaż wilk - co oznacza? 0
Tatuaż wilk - co oznacza?

Wilk jest bardzo silnym, drapieżnym zwierzęciem, którego cechą jest wyjątkowa odwaga. Dlatego tak chętnie wybierany jest jako wzór na tatuaż. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że znaczenie tatuażu wilka pochodzi jeszcze z dalekich czasów starożytnych. Wizerunek wilka dla każdej narodowości ma całkowicie odmienne znaczenia. Z upływem czasu zmienia się, a tatuaż wilka najczęściej był podkreśleniem czegoś dobrego albo złego.

Osoby ozdabiające swojego ciało tatuażami dzielą się na dwie grupy. Jedni wybierają tatuaże, które mają znaczenie i też ważne przesłanie. Osoby utożsamiają się z nim, przypisują mu jakąś historię. Jeśli nie utożsamiają się oni z wybranym tatuażem lub nie jest on symbolem ich przeżyć, przemyśleń, przekonań albo pragnień, to zwyczajnie nie wyobrażają sobie patrzeć codziennie na zwykły ładny obrazek, który zdobi ich kawałek ciała. Natomiast druga grupa to osoby, które wybierają ładne obrazki. Dbają o to, by były profesjonalnie wykonane i maksymalnie dostosowane do och stylu życia.

Warto przeczytać także: Tatuaże dla par - popularne wzory

Nie będziemy osądzać tutaj kto ma rację i wnikać w indywidualne sugestie i motywacje, jakimi kierują się osoby wybierając ten, a nie inny wzór tatuażu. Skupimy się natomiast na symbolice tatuażu wilka. To jeden z najpopularniejszych wzorów ostatnich lat. Wzór wilka jest chętnie wybierany przez obie opisane przez nas grupy. Czy ma on jednak konkretne znaczenie? Ma ich co najmniej kilka. Dlatego jest tak chętnie wybierany i wydaje się, że na długo wpisze się w sztuce tatuażu. Sprawdzamy więc co oznacza tatuaż z wilkiem.

Co oznacza tatuaż wilk?

Wilk we współczesnych czasach najczęściej kojarzony jest ze złem, agresją i wywołuje negatywne skojarzenia. W religii chrześcijańskiej zwierzę to przestawiane jest jako symbol herezji i grzechu. Ale to dzisiaj, a wcześniej wilk miał inne znaczenia. W starożytnym Rzymie wilk był symbolem Boga Wojny — Marsa. Jego pojawienie się tuż przed bitwą oznaczało dla walczących wielkie zwycięstwo. Oprócz ww. mitologii starożytnego Rzymu wilk pojawia się również w starożytnej Grecji, w kulturze nordyckiej, słowiańskiej oraz też japońskiej (gdzie czczony był aż do XIX wieku). W każdym z tych czasów oznaczał wyjątkową waleczność, zwycięstwo, wierność, dobro oraz honor. Po dziś dzień wilka można znaleźć w wielu godłach, herbach, a nawet symbolach wojskowych. 

[product id="3932, 4310, 4910, 2354"]

Symbol zapisany w rodzaju wilka

Miejsce na ciele, w którym zdecydujemy się wykonać tatuaż wilka nie ma najczęściej żadnego znaczenia. Styl tatuażu i kolorystyka to wyłącznie kwestia indywidualnych preferencji. Jednak musisz zdawać sobie sprawę,. że rodzaj wilka może symbolizować coś zupełnie innego, niż spodziewałeś się przed tatuowaniem akurat tego konkretnego wzoru. Postanowiliśmy przyjrzeć się znaczeniu poszczególnych wzorów tatuażu wilka, które są najbardziej popularnymi projektami. Do chętnie wybierany wzorów wilka na tatuaż możemy zaliczyć m.in.:

  • Wilk – tatuaż samego wilka idealnie sprawdzi się u osób, które mogą stać się przyjacielem wśród wrogów oraz wrogiem wśród przyjaciół. Ten wzór doskonale będzie pasował do wojowniczych charakterów. Ludzi, którzy walczą do końca o swoje. 
  • Wilk wyjący do księżyca – oznacza najczęściej wybór samotności i świadome odseparowanie od reszty społeczeństwa. Wybierany przez osoby zamknięte w sobie.
  • Wilk z ognistymi oczami – to wyjątkowa postać, która charakteryzuje się niezwykłą mocą i potęgą w czarnej magii. Zdolny m.in. do przekształcenia twojego ciała fizycznego w bliźniaka astralnego.
  • Skaczący wilk – to symbol przezwyciężenia barier i wewnętrznej potęgi. Najlepiej będzie pasował u osób, które cechuje wyjątkowa odwaga i które potrzebują mocnych wrażeń jak tlenu.
  • Wilk stojący wewnątrz płomieni pożaru – jest to symbol demona mogącego wywołać i oswoić złowrogie stworzenia.
  • Biegnący wilk – najlepszy wzór wilka dla wszystkich sportowców, kochających ryzyko i szybkość. Poza tymi znaczeniami może też kojarzyć się z mściwością oraz gotowością do zniszczenia wszystkiego, co jest w stanie odciągnąć cię od realizacji planów. To doskonały tatuaż dla wszystkich zdeterminowanych, osób które są gotowe iść po trupach do celu.
  • Wilk z watahą – to wzór tatuażu dla liderów, którzy chcą w ten sposób zaprezentować innym swoje dowództwo i pragnących chronić najdroższych.
  • Wilk pokazujący zęby – oznacza odwagę, męstwo i nieugiętość. 
  • Wilczyca – najchętniej wybierana przez kobiety poszukujące wolności. Jest też symbolem sprawiedliwość i wierności.
  • Wilcze łapy lub ślady wilka – takie wzory tatuują najczęściej kobiety, ponieważ motyw ten oznacza opiekę.

Inspiracje i style artystyczne wybierane w tatuowaniu wilka

Tatuaż wilka najczęściej wykonuje się w stylu realistycznym, w odcieniach szarości. Drugim stylem, który warto rozważyć podczas tatuowania tego wzoru to styl geometryczny, a zaraz po nim watercolor. Ten ostatni cechuje się wieloma intensywnymi kolorami. Niestety tatuaż wilka ma też swoje ciemne strony. Często osoby do salonu tatuażu przychodzą już z gotowym wzorem, który niestety ma być kolejną kopią. Dlatego jeśli chcesz mieć tatuaż wilka na swoim ciele, zrób coś oryginalnego.

Tatuaż wilk znaczenie

Najczęściej co rok lub dwa zmieniają się wzory tatuaży, które uważane są za popularne i modne. Tak więc były już tribale, gotyckie napisy, polinezyjskie wzory oraz wszelkie modyfikacje tatuażu prezentującego las. Od jakiegoś czasu bardzo modne są natomiast  tatuaże z wilkiem. Tego typu wzór nawet jak nam się już nudzi, to bez problemu będzie można z czasem wkomponować go w większy projekt. A więc bez problemu da się go zmodyfikować, ulepszyć czy przerobić. Przestrzegamy jednak przed uleganiem panującym trendom i modzie w tatuażu. Mają one to do siebie, że przemijają. A jak wiadomo, tatuaż pozostaje z nami na całe życie. Więc decydując się na niego, podejmij przemyślaną i świadomą decyzję.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl