Blog kategorie
Tatuaże dla par - najlepsze, popularne wzory 0
Tatuaże dla par - najlepsze, popularne wzory

Tatuaż dla par najczęściej mają symbolizować miłość. Popularne wzory nie są duże, często wręcz minimalistyczne i symboliczne. Przedstawiamy modne tatuaże dla par, od niewielkich obrączek po fantazyjne, duże wzory. 

Niech rzuci kamieniem ten, kto chociaż raz nie zastanawiał się nad zrobieniem tatuażu z bliską sercu osobom. Nie koniecznie musi to być partner czy partnerka, ale także członek rodziny, przyjaciel czy krewny. Wzory tatuażu dedykowane parom z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Duża zasługa w tym mediów społecznościowych. Wybierając wzór tatuażu dla part musimy spodziewać się ogromnego wyboru, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować dla Was specjalny przewodnik i pomóc w podjęciu ewentualnej decyzji.

Od czego zacząć wybieranie wzoru na tatuaż dla par?

Najważniejsze zasadą jest podjęcie decyzji. Jeśli oboje czujecie, że to jest to co chcecie zrobić, a więc ozdobić nawet niewielki skrawek skóry tatuażem dla par to nie zastanawiajcie się, tylko zróbcie to! Przede wszystkim nie zwracajcie uwagi na opinie innych. Przecież to Wy macie być zadowoleni z końcowego efektu. Prawda? Dlaczego zatem decyzja ma być uzależniona od opinii osób trzecich?

Nie oznacza to jednak, żeby decyzja nie była przemyślana przez Was. Zdecydowanie odradzamy tatuowanie sobie imion jako wzoru, który ma podkreślić i pokazać Wasze uczucie. Wybierzcie coś bardziej oryginalnego, mniej oczywistego. Dlaczego nie warto tatuować sobie imion? Przede wszystkim z jednego powodu. Życie po prostu pisze różne scenariusze. Rozsądnie jest zatem pomyśleć przyszłościowo o tym co może was spotkać w przyszłości, nie koniecznie odległej. Uwierzcie nam, że nie warto iść na przysłowiowy żywioł. Najczęściej kończy się to mało ciekawie i w niektórych przypadkach nawet dobry cover nie zawsze ratuje daną sytuację. 

[product id="1962, 4230, 5225, 3142"]

Tatuaże dla par mogą mieć bardzo różne kształty, rozmiary i także styl wykonania. Projekty mogą być bardzo duże i mocno rozbudowane lub niewielkie i proste. Ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia tatuatora i przede wszystkim też pary, która chce wyrazić w ten sposób swoje uczucie. Najczęściej spotykanym wzorem tatuażu dla par są dwa identyczne projekty, wykonane na ciałach pary. Mogą one symbolizować coś ważnego jak np. rysunek dziecka, tytuł piosenki przy której się poznaliście albo data Waszego ślubu czy pierwszej randki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także dwa podobne, uzupełniające się wzory. Mamy tutaj na myśli coś w rodzaju dwóch puzzli lub słońce i księżyc. Jak widzisz wybór jest duży, macie nad czym rozmyślać. Ale nie zostawimy Was z tym samych, postaramy się pomóc wybrać najlepszy tatuaż dla par.

Minimalistyczny tatuaż dla pary

Tatuaże dla par często uważane są za przesadzone i niepotrzebne. Dlatego właśnie uważamy, że minimalistyczny tatuaż w tym przypadku może okazać się strzałem w dziesiątkę. Minimalistyczne tatuaże dla par  cechuje prostota, proste i delikatne linie oraz oszczędna forma. Na plus także ich niewielki rozmiar. no wiąże się też z mniejszym wydatkiem. Jednak o cenach tatuażu napiszemy w dalszej części naszego wpisu. Decydując się na minimalistyczny tatuaż możecie być pewni, że nie będzie on za bardzo rzucał się w oczy, zwracał uwagę, a mimo to doskonale wyrazi wszystko, co dla was najważniejsze.

Warto przeczytać: Czy można robić tatuaż na bliznach?

Minimalistyczne tatuaże dla par najczęściej przedstawiają same kontury, a więc składają się z cienkich i co ważne, pojedynczych linii. Jednak posuwając się w stronę delikatnej abstrakcji sprawicie, że tatuaż, na który się zdecydujecie może być zrozumiały wyłącznie dla was. Będzie niósł ukryte dla was przesłanie lub może symbolizować coś, co nie będzie oczywiste.

Nie dajcie się zwieść teorii, że tatuaże muszą oznaczać coś ważnego i symbolizować wyjątkowy moment lub wydarzenia w życiu. Nie jest to prawdą. Jeśli tylko chcecie, to możecie zdecydować się na tatuaż pozbawiony większego sensu. Projekt, który zostanie wykonany wyłącznie dla Was. Wiele par docenia także fakt, że samo wspólne robienie tatuażu jest niezwykle oryginalnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu. Przez to odczuwają silne zacieśnienie więzi i celebrację waszej relacji.

Oczywiście możecie zdecydować się na wspólny tatuaż dla par, który będzie niósł silne przesłanie. W takim przypadku najlepiej będzie jak dowiecie się więcej o tym, co oznaczają dane tatuaże i z czym się kojarzą. Poszukaj inspiracji wzorów i jakie mają znaczenie poszczególne symbole w sztuce tatuażu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji musicie pamiętać, że w przypadku tatuażu dla par niezbędne jest to, aby wybrany motyw i jego znaczenie przemawiało do was obojga. Zdecydujcie się na tą formę podkreślenia Waszego uczucia tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jesteście tego pewni i naprawdę chcecie wspólnego tatuażu. Oczywiście w ostatnich latach bardzo popularne staje się laserowanie usuwanie tatuażu albo przykrywanie starego nowym wzorem. Jednak zawsze lepiej uniknąć takiego kroku i od początku podejmować świadome decyzje. Zatem przed wizytą w studio tatuażu przedyskutujcie wybór wzoru i razem ustalcie, czy chcecie, aby wasz tatuaż miał dodatkowe znaczenie, o którym tylko wy będziecie wiedzieć.

Warto przeczytać: Tatuaż na całą rękę - popularne wzory

Tatuaże dla par - imiona

Wytatuowanie imienia ukochanego? Można, ale zdecydowanie odradzamy - czyni to też większość profesjonalnych tatuażystów. Jest to zdecydowanie jedna z bardziej sztampowych propozycji na tatuaż dla par. Najczęściej zwraca się uwagę na oczywistość tego pomysłu i problematyczność, którą taki tatuaż sprawi, jeśli dojdzie do rozstania - czego wam oczywiście nikt nie życzy. taką ewentualność należy jednak wziąć pod uwagę. Naszym zdaniem imię dziewczyny czy chłopaka nie jest dobrym pomysłem, a tym bardziej, jeśli wykonane jest w widocznym miejscu. Pokusimy się o stwierdzenie, że tatuaż z imieniem sympatii jest kiczowaty.

Tatuaże cytaty

W przypadku cytatów, to już zdecydowanie lepszy pomysł na tatuaż. Popularne są wersy piosenek, kawałki wierszy o miłości lub tęsknocie albo znane cytaty. Warto, by wytatuowany napis niósł znaczenie dopasowane do waszych przeżyć i doświadczeń. Wśród propozycji tatuaży-napisów dla par najbardziej popularne są krótkie hasła, chociażby takie jak: Forever, Promise, Love, Together lub Cherish.

Najlepsze pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par – daty

Matching tattoos dla par coraz częściej przedstawiają daty ważnych wydarzeń. Pary coraz chętniej decydują się na takie wzory, aby w ten sposób upamiętnić kluczowe  wydarzenia. Taki tatuaż ma pomóc na zawsze zapamiętać ważne momenty. Co ważne, tatuaże daty są proste w wykonaniu i nie zajmują dużo miejsca. Można je wykonać praktycznie w dowolnym miejscu na ciele. Są zarówno minimalistyczne jak i bardzo oszczędne. Ich zaletą jest również to, że najczęściej tylko Wy będziecie w stanie odszyfrować, co wytatuowana data oznacza. Taki indywidualnie wykonany wzór może spowodować, że będzie przez to dla was bardzo wyjątkowy.

[product id="2354, 4310, 3838, 3932,"]

Jakie daty najczęściej tatuują sobie pary?

Do najbardziej popularnych dat w tatuażu zalicza się m.in.:

 • datę pierwszej randki,
 • moment pierwszego pocałunku,
 • chwilę rozpoczęcia związku,
 • datę zaręczyn lub ślubu,
 • narodziny dziecka.

Pamiętaj, że wybrany tatuaż z datą może symbolizować całkowicie inny dzień. Najważniejsze, by to wam się dobrze kojarzył i miał dla was szczególne znacznie. W przypadku małych tatuaży dla par polecamy dobrze przemyśleć wybór miejsca. Często osoby decydują się na wytatuowanie daty w widocznym miejscu, co nie zawsze jest dobrym pomysłem.  

Pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par – słońce i księżyc

Kolejnym dobrym pomysłem na minimalistyczny tatuaż dla par jest wzór związany z astrologią. Tego typu projekty cieszą się ostatnio dużą popularnością. Nie mamy tutaj na myśli wyłącznie słońce i księżyc. Mogą to być też konstelacje gwiazd, planety albo wasze znaki zodiaku. Wszystkie te pomysły mogą być dobrym pomyślem na niewielki tatuaż dla pary zakochanych. 

Myślisz sobie w tej chwili, że doskonale się nawzajem uzupełniacie, jednak z charakteru jesteście całkowicie różni? Pragniemy zauważyć, że tatuaż księżyca i słońca może być dla was symbolem wzajemnego zrozumienia i harmonii, które między wami panują. Taki tatuaż może być też rozumiany jako obietnica niekończącej się miłości. W tym miejscu oczywiście takiej wam życzymy.

Tatuaż powiązany z astrologią daje dużo możliwości. Pozwala na stworzenie wielu wariacji wykorzystujących wspomniany motyw. Wymienić tutaj możemy np. tatuaże z brakującymi połowami, które dopiero po połączeniu stanowią całość. Nie gorszym pomysłem będzie połączenie księżyca i słońca, które mocno podkreślą waszą harmonię. 

[product id="206, 4170, 42, 4910"]

Małe tatuaże dla par - modne wzory

Praktycznie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o minimalistyczne tatuaże dla par. Inspiracji na tego typu wzory jest bardzo dużo. Opisaliśmy kilka z nich, a to zaledwie niewielki ułamek ogólnych możliwości. Oprócz już zaproponowanych przez nas ogromną popularnością cieszą się również tatuaże przedstawiające:

 • serca - chyba najbardziej popularny motyw,
 • strzały,
 • splecione dłonie,
 • ptaki ulatujące z klatki,
 • odciski palców,
 • pasujące do siebie puzzle,
 • klucz i kłódkę,
 • skrzydła,
 • rytm bicia waszych serc,
 • lwa i lwicę.

Aby wybrany przez was tatuaż dla par był jeszcze bardziej oryginalny, polecamy wybrać coś co będzie miało dla Was sentymentalne znaczenie. Z podpowiedzi może wasze ulubione zwierzę albo motyw z filmu czy serialu, który oboje uwielbiacie? Przed Wami ogromna ilość możliwości. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, zalecamy przejrzeć dużą liczbę zdjęć, projektów i inspiracji. Pozwoli wam to pozbyć się nawet najmniejszych wątpliwości i wybrać tatuaż dla par, który będzie waszą dumą.

Ile kosztuje mały tatuaż dla par?

Małe, minimalistyczne tatuaże damskie i męskie kosztują najczęściej do 500 złotych. Oczywiście mamy tutaj na myśli niewielki wzór. Za tatuaż dla pary możecie dostać niewielką zniżkę. Coraz częściej studia tatuażu oferują zniżki w przypadku wykonywania dwóch pasujących do siebie tatuaży.

Na koszt tatuażu¨dla pary wpływa jego rozmiar, ale też renoma studia tatuażu, profil artysty, lokalizacja i rodzaj wykonywanego wzoru. Musicie mieć to na uwadze, przed podjęciem decydującej decyzji. Warto zaznaczyć, że wykonanie małego tatuażu dla pary nie jest czasochłonne, wzory tego typu pozbawione są wielu detali, dlatego cena tatuażu dla par są stosunkowo niższe od wielogodzinnych prac, jakie wykonuje się np. robiąc tatuaż na ramieniu.

[product id="5136, 5753, 1748, 618"]

Na samym końcu warto też uwzględnić ewentualne poprawki, co niestety będzie wiązało się z dodatkowymi, niewielkimi kosztami. Wpływ na to czy w ogóle będą one koniecznie ma pielęgnacja tatuażu. W tym celu polecamy wybrać specjalne preparaty, które pozwolą wam bezpiecznie i szybko zagoić tatuaże. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji tatuażu. Szczególnie polecamy kremy do tatuaży lub masła . Do mycia świeżego tatuażu doskonale sprawdza się hipoalergiczne mydło do tatuażu LoveInk.

Nawet najmniejsze tatuaże dla par wymagają odpowiedniej pielęgnacji i poświęcenia im czasu podczas procesu gojenia. Tylko w ten sposób po kilku tygodniach oboje będziecie cieszyć się z pięknych wzorów, które będą w ten trwały sposób podkreślać to co najpiękniejsze w życiu - wasze uczucie. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl