Blog kategorie
Jak golić twardy zarost? 0
Jak golić twardy zarost?

Twardy zarost powinno się zmiękczyć przed goleniem. Można w tym celu użyć kremu do golenia i mokrego, ciepłego ręcznika.

Jeśli Twoja maszynka do golenia już po jednym goleniu kończy swój żywot to może być znak, że Twój zarost jest twardy i wymaga szczególnego potraktowania. Taki zarost jest też gwarancją gęstej i solidnej brody. Ale w tym artykule skupimy się na goleniu twardego zarostu

[product id="72, 4006, 3992, 1204, 1194, 1948, 4618, 1426, 3724" slider="true" onlyAvailable="true"]

Mocny i twardy zarost będzie stawiał opór tanim jednorazowym maszynkom do golenia. Najczęściej nie poradzą sobie z nim i nie rzadko nawet w trakcie golenia będziesz zmuszony użyć ich co najmniej dwóch. Nie praktyczne, nie ekonomiczne, nie polecamy. Na szczęście są lepsze rozwiązania, które opiszemy.

Dlaczego mój zarost jest twardy i szorstki?

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie dbasz o odpowiednie nawilżanie skóry i zarostu. Sucha i łamliwa broda jest oznaką braku nawilżania. Brak wilgoci powoduje, że włosy na twarzy szybko się przesuszają. Są nieprzyjemne i szorstkie w dotyku i podatne na łamanie. 

Drugim czynnikiem mogą być złe kosmetyki, którymi myjesz twarz. Nienaturalne składy powodują, że Twoja skóra traci wilgoć i staje się sucha. 

Twoja skóra produkuje naturalne oleje, które nawilżają twarz. Podczas mycia mydła i szampony usuwają te naturalne oleje. Jak temu zapobiec? Posiadając zarost warto używać naturalnych olejków do brody. Dzięki nim Twój zarost i skóra twarzy będą dobrze nawilżony i elastyczne. 

Zwróć także uwagę na twardość wody, której używasz podczas mycia. Twarda woda zawiera bardzo duże ilości minerałów, które niestety źle wpływają na zarost. Włosy stają się szorstkie i splątane. Dodatkowo woda taka nie radzi sobie z dokładnym spłukiwaniem szamponów czy mydeł. Zmniejsza również działanie środków czyszczących zawartych w szamponach, co czyni je mniej skutecznymi.

Jak golić twardy zarost?

W naszym sklepie posiadamy duży wybór żeli i kremów do golenia, które łączy jeden cel - zmiękczenie zarostu i przygotowanie skóry do golenia. Kosmetyki do golenia z naszej oferty posiadają wyjątkowe formuły, które pozwalają golić nawet najtwardszy zarost. Jeśli wcześniej używałeś tanich kremów, to nawet nie wyobrażasz sobie, jaka przepaść może dzielić tego typu produkty. To tak jak jazda starym fordem i nowym Porsche. Tym i tym dotrzesz do celu, ale komfort jazdy i przyjemność z niej jest diametralnie różna. Podobnie jest z goleniem przy użyciu tanich drogeryjnych kremów oraz specjalistycznych żeli do golenia z górnej półki. Gwarantujemy, że odtąd nie będzie musiał zmuszać się do golenia, nie będziesz traktować go jako przykrego obowiązku, ale jak miły, codzienny rytuał.

Czym golić twardy zarost?

Ogromne znacznie mają także akcesoria używane do golenia twardego zarostu. Zwróć uwagę na stopień ekspozycji ostrza w swojej maszynce do golenia. Twardy zarost wymaga ustawienia większej ekspozycji ostrza. Dzięki temu będzie golić z większą agresywnością, a tym samym zgoli zarost efektywniej. Maszynka do golenia powinna być z kategorii tych agresywnych (głowica z grzebieniem), co znacznie zwiększa efektywność golenia twardego i gęstego zarostu. Możesz rozważyć również zakup maszynki asymetrycznej tzw. slant (z ukośną głowicą). Golarka do twardego zarostu tego typu zagwarantuje Ci cięcie włoska tuż przy skórze. Maszynka z ukośną głowicą umożliwia dokładne i bardzo precyzyjne golenie, co w przypadku twardego zarostu jest czynnikiem najistotniejszym.

[product category_id="168" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Golenie twardego zarostu w kilku krokach

Poniższe wskazówki pomogą Ci w precyzyjnym goleniu gęstego i twardego zarostu.

Przygotuj twarz i zarost do golenia. Przy użyciu dobrego żelu lub kremu do golenia zmiękczysz zarost oraz nawilżysz skórę. Zabezpieczysz ją przed ewentualnymi podrażnieniami, które bardzo często towarzyszą goleniu. Możesz także wcześniej zwilżyć twarz ciepłą wodą lub nakładając na twarz "gorący" mokry ręcznik na ok. dwie minuty. 

Użyj maszynki do golenia z ukośną głowicą, która przeznaczona jest przede wszystkim do golenia gęstego i bardzo twardego zarostu. Zapewnia duży komfort golenia i nie spowoduje podrażnień przy goleniu. Skóra będzie także gładka. 

Sprawdź także:

Golenie wąsa i wokół ust zostaw na koniec. W ten sposób pozwolisz żelowi odpowiednio mocno zmiękczyć zarost w tych okolicach. Ułatwisz sobie w ten sposób golenie włosków w tych miejscach. 

Po goleniu przemyj twarz letnią wodą, wysusz i nałóż dobry krem po goleniu. W ten sposób dobrze nawilżysz skórę, dostarczysz jej składników odżywczych oraz  zniwelujesz podrażnienia. Na końcu pamiętaj by oczyścić maszynkę do golenia i odłóż ją na półkę czystą. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl