uZbira | Kosmetyki do brody, sklep dla brodaczy, pomady do włosów
Brodaty Blog Kosmetyczny

Ile kosztuje tatuaż?

0
Ile kosztuje tatuaż?

Decyzja o zrobieniu tatuażu powinna być przemyślana. Potraktuj to jako coś więcej niż chwilową zachciankę, gdyż będzie Ci towarzyszył do końca życia. Mimo, że tatuaże to bardzo dobry sposób na wyrażenie siebie i często podkreślenie swojego stylu, to warto wiedzieć, ile będą Cię kosztować. Sprawdź ile kosztują tatuaże i co wpływ na ich cenę.

Na cenę tatuażu wpływa kilka czynników i przyjrzymy się każdemu z nich. Podpowiemy także dlaczego można spotkać się z tak dużymi różnicami w wykonaniu tatuażu. Dowiesz się, jakich efektów możesz spodziewać się, jak zrobisz tani i drogi tatuaż. Oczywiście małe tatuaże są zdecydowanie tańsze od tych pokrywających większą powierzchnię naszego ciała. Niewielkie projekty kosztują już od 300 do 1200 złotych. Natomiast duże tatuaże potrafią kosztować bardzo dużo, ich cena nie rzadko sięga kwot pięciocyfrowych. A więc wartości dobrych samochodów...

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Ile kosztuje tatuaż?
  • Dlaczego tatuaż nie powinien być tani?
  • Co ma wpływ na cenę tatuażu? o wpływa na cenę tatuażu?

Tani tatuaż - dlaczego nie warto robić?

Tatuaże nie są tanie. Dlatego bardzo często kuszeni jesteśmy propozycją taniego wykonania tatuażu. Warto jednak mieć świadomość, że w robieniu tatuażu nie ma drogi na skóry. Koniecznie uwzględnij ryzyko, które zawsze związane będzie z wyborem tańszej opcji. Zgubne będzie podchodzenie do takiej oferty niczym trafienie "szóstki w totka". Jeśli nie jest promocja z profesjonalnego i renomowanego studia tattoo, to jest dużo spraw, które mogą pójść nie tak, jeśli wybierzesz najtańszą ofertę na zrobienie tatuażu. Przede wszystkim pamiętaj o wymogach sanitarnych i bezpieczeństwie. Są kluczowe podczas robienia dziary. Wybór taniego artysty tatuażu może świadczyć o tym, że oszczędza on na sprzęcie i materiałach, z których korzysta. A ostatecznie przełoży się to na finalny efekt tatuażu, a w najgorszym przypadku na Twoje zdrowie. Będziesz narażony na różne infekcje, takie jak gronkowiec lub wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. No i nie sposób nie wspomnieć o tym, że tatuaż będzie brzydki i źle wykonany. Płacąc bardzo mało, nie nie licz na to, że tatuator będzie przez wiele godzin pracował nad Twoim wzorem, dopracowując każdy detal. Zakładając oczywiście, że ma jakiekolwiek predyspozycje i doświadczenie w tej dziedzinie...

Czytaj także: Swędzenie tatuażu - jak złagodzić?

Cena za tatuaż – ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Tatuaże są swego rodzaju formą ekspresji, która może być hipnotyzująco piękna, ale również boleśnie droga. Ile kosztuje tatuaż? Niezależnie od tego, czy zainteresuje Cię subtelny, mały wzór czy bardziej oryginalny z wieloma detalami i szczegółami, to i tak przekonasz się, że za wysokiej jakości tatuaż należy dość dużo zapłacić. Tatuaż na całej ręce tzw. "rękaw" będzie kosztował więcej od prostego, małego wzoru na ramieniu. A co w chwili, kiedy znajdujesz studio, w którym ceny tatuażu zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych? Zachowaj czujność i bądź ostrożny. Najprawdopodobniej jest to osoba, która dopiero zaczyna przygodę z tatuowaniem i się uczy, bądź nie jest to profesjonalista, który pracuje na sprzęcie najwyższej jakości zachowując wszystkie ważne normy sanitarne i bezpieczeństwa.

Co ma wpływ na cenę tatuażu?

Kluczową cechą, która decyduje o cenie tatuażu jest praca wykonana przez artystę, jego doświadczenie oraz projekt, który najczęściej zostanie przygotowany specjalnie dla Ciebie. Profesjonalny tatuator ma za sobą często lata umiejętności i wiedzy, a to jest coś, co w każdej branży ma dużą cenę. Jeśli chcesz mieć dobrze wykonany tatuaż i autorski projekt, to warto dopłacić i nie żałować podjętej decyzji. Nie wierzymy, że chcesz przecież skończyć ze wzorem, którego będziesz się wstydzić i po jakimś czasie zakrywać innym?

Kolejnym ważnym czynnikiem mającym wpływ na koszt wykonania tatuażu jest bezpieczeństwo zarówno Twoje, oraz artysty. Profesjonalne studio tatuażu musi zagwarantować swoim klientom najlepsze, najbardziej sterylne warunki pracy, co obejmuje nowoczesne maszynki, chemię, kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, detergenty, rękawiczki jednorazowe i także badania, na które kierowani są pracownicy. uwzględnij to wszystko i wiedź, że nawet zrobienie małego tatuażu nie będzie tańsze niż 200 złotych.

[product id="3932, 2354, 1962, 5225"]

Przy wycenie tatuażu tatuator będzie brał pod uwagę następujące kwestie:

  • miejsce wykonania tatuażu na ciele (a więc, skomplikowanie pracy – łatwiej jest zrobić tatuaż na biodrze nic np. między piersiami czy kolanie)
  • wielkość wzoru (czas oraz zużycie ilości materiałów)
  • technika tatuażu (proste wzory wykonuje się szybciej, te bardzo skomplikowane czy cieniowane zajmą znacznie więcej czasu artyście)
  • ewentualny kolor i ich ilość (kolorowe tatuaże są droższe, bo… kolorowe tusze więcej kosztują)

Jak więc widzisz, tatuaż nie powinien i naszym zdaniem nie może być tani. Najlepsi tatuażu mają za sobą lata szkoleń. Ich artyzm poparty doświadczeniem, obsługa studia, wyposażenie go, bieżąca wymiana sprzętu, maszyny i akcesoria, które działają tylko przy jednym kliencie, to tylko część składowych ceny za tatuaż. Ale nie oszczędzaj, a będziesz zadowolony z finalnego efektu, a tatuaż będzie zdobił Twoje ciało i cieszył kolorami przez wiele lat.

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl