Blog kategorie
Czy tatuaż na dłoni boli i czy warto robić? 0
Czy tatuaż na dłoni boli i czy warto robić?

Tatuaż na dłoni uznawany jest za fascynujący ale także  i dość kontrowersyjny. Przyciąga uwagę i wzbudza też ogromną ciekawość. Tatuaż w tym miejscu może mieć nie mały wpływ na naszą pracę, dlatego decyzja powinna być dobrze przemyślana. Najczęściej na dłonie ozdabia się małymi wzorami, na palcach lub bocznych krawędziach. Ale w ostatnich latach coraz częściej tatuatorzy przygotowują projekty na całą dłoń. Na tak odważny krok decydują się głównie panowie. 

Czy warto zrobić tatuaż na dłoni?

Jak już wspominaliśmy, tatuaż na dłoni wiąże się z podjęciem odważnej decyzji. Ale ostateczny efekty często są urzekające i nawet na tak małej powierzchni da się wytatuować piękne projekty. Tatuaż na dłoni nie rzadko jest przedłużeniem tatuażu na ręce tzw. rękawa czy przedramieniu. W ten sposób można stworzyć wielką i spójną kompozycję. Ale tatuaż w tym miejscu może być całkowicie odrębnym wzorem, który będzie przyciągał uwagę innych i doda Ci charakteru. Tym bardziej, jeśli nie posiadasz innych tatuaży na ręce. Jeśli już zdecydujesz się na tatuaż na dłoni, to zaplanuj go tak, by dać mu odpowiedni czas na pełne zagojenie. A proces ten trwa nawet do 4-5 tygodni i konieczne będą odpowiednie kremy do tatuażu, które przyspieszają proces gojenia i powodują, że tatuaż zachowa swoje kolory na długie lata.

Czy tatuaż na dłoni boli?

Podobnie jak tatuaż w każdym innym miejscu, tak samo zrobienie go na dłoni wiąże się z pewnego rodzaju dyskomfortem. Poziom bólu jest zawsze indywidualną sprawą i każdy z nas ma inne progi bólu. Jednak większość osób, które decydowały się na zrobienie tatuażu na dłoni podkreślają, że zabieg ten jest średnio bolesny i nie wiąże się z większymi trudnościami. Warto oczywiście uwzględnić to podczas podejmowania decyzji i wybieraniu miejsca na swój tatuaż. 

Tatuaż na dłoni - popularne wzory

Tatuowanie dłoni daje praktycznie nieograniczone możliwości. Zarówno jeśli dotyczy to kobiet jak i mężczyzn. Damskie tatuaże na dłoni najczęściej są niewielkie i subtelne. Delikatne kreski, takie jak wzory mehendi, czyli które są bardzo popularne w Indiach i innych częściach świata. Są to niezwykle piękne, oryginalne i mistyczne wzory, które przyciągają wzrok i dodają wyjątkowego uroku.  Natomiast męskie tatuaże na dłoni są często dużo większe od damskich, coraz częściej nawet zdobią całe dłonie i manifestują silę i wyrazistość. Panowie decydują się na czaszki, twarze, oldschoolowe kwiaty czy dzikie zwierzęta zrobione w realistycznym stylu. Tatuaże na dłoniach panów emanują wyraźną energią i charakterem. Są zdecydowanie bardziej odważne i idealnie komponują się ze stylem posiadacza i jego cechami charakteru.

Dlaczego ludzie robią sobie tatuaże na dłoni?

Przeprowadzając ankietę wśród osób wytatuowanych wywnioskowaliśmy, że tatuaże na dłoni często są manifestem osobistych przeżyć, podkreśleniem pasji lub zainteresowań osoby, która na takie trwałe ozdobienie dłoni się zdecydowała. Są także osoby, najczęściej panowie, którzy decydują się na umieszczenie na dłoni symboli, ściśle powiązanych z ich doświadczeniami w życiu. Mamy tutaj na myśli tatuaże religijne, znaki zodiaku czy wzory kulturowe. To czyni tatuaż na dłoni nie tylko elementem dekoracyjnym i niewinnym ozdobieniem tej części ciała,  ale też sposobem na wyrażenie siebie i podkreślenie swoich cech charakteru. 

[product id="3932, 4310, 1962, 5753"]

Jednym z kluczowych czynników, które przyciągają ludzi do tatuażu na dłoni, jest oczywiście też możliwość tworzenia w tym miejscu oryginalnych, unikalnych i nawet mocno spersonalizowanych projektów. Jednak mając na uwadze niewielką powierzchnię oraz mocno specyficzny kształt dłoni, tatuaże w tym miejscu powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczonych tatuatorów. Powinni wykazywać się artystycznym podejściem iw wyjątkowa kreatywnością. Tylko taki artysta będzie w stanie stworzyć tatuaż dopasowany do Twojej osobowości i spełnić wszystkie Twoje indywidualne potrzeby podczas tworzenia projektu.

Ile kosztuje tatuaż na dłoni?

Cena tatuażu na dłoni będzie zależała od wzory, jego rodzaju i salonu tatuażu, w którym zdecydujesz się wykonać dziarę. Nie bez znaczenia będzie także to, czy wzór tatuażu jest tylko konturowy czy będzie wypełniony różnymi kolorami tuszu. Małe tatuaże na dłoni można zrobić już za 300 do 500 złotych. Natomiast planując wytatuowanie całej dłoni musimy liczyć się z odpowiednio większym wydatkiem. Większe tatuaże na dłoni mogą kosztować od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych.

Jak pielęgnować świeży tatuaż na dłoni?

Pielęgnacja tatuażu na dłoni nie różni się niczym szczególnym od pielęgnacji tatuaży wykonanych na innej części ciała. Na pewno należī wziąć pod uwagę to, że w tym miejscu tatuaż niestety szybko się ściera. Dlatego bez odpowiedniej pielęgnacji, tatuaż w tym miejscu już po kilku latach może bardzo mocno zblednąć i wyglądać brzydko.

NAJLEPSZE KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI TATUAŻU
[product id="4910, 42, 1774, 1832"]

Pierwszym etapem jest sam proces gojenia świeżego tatuażu. Trwa on w zależności od wielkości wzoru od 4 do nawet 6 tygodni. Przez ten czas należy dość często przemywać dłoń z nowym tatuażem wodą z letnią wodą i podczas tej czynności sięgnij po mydło do tatuażu. Niezwykle ważne w tym okresie jest również odpowiednie nawilżanie skóry.  Co kilka godzin należy ją smarować nawilżającym kremem lub masłem do tatuażu - szeroki ich wybór znajdziesz w naszym sklepie uZbira.

Nawet po całkowym zagojeniu tatuażu nie zapominaj o tym, żeby cały czas stosować specjalistyczne kremy do tatuażu. Pozwolą one zachować intensywne kolory i zapobiegną blaknięciu Twojej dziary. Ważna jest też ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Obowiązkowo codziennie sięgaj po kremy z filtrem SPF -  szczególnie latem.

Dłonie to jedne z najbardziej wyeksponowanych części naszego ciała. Dlatego zawsze warto dobrze zastanowić się nad tym, czy tatuaż na dłoni będzie dobrym pomysłem. Jeśli nie będzie przeszkadzać Ci w pracy ani w życiu, to warto rozważyć taką opcję i wspólnie z tatuatorem popracować nad jakimś wyjątkowym projektem, który następnie zostanie przeniesiony na Twoją dłoń i zacznie zachwycać Twoich bliskich.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl