Blog kategorie
Tatuaż na całą rękę, rękaw – popularne wzory 0
Tatuaż na całą rękę, rękaw – popularne wzory

Coraz więcej osób decyduje się na odważny tatuaż na całą rękę, a więc popularny "rękaw". Obok pojedynczych dziar to jeden z najchętniej wybieranych motywów, a dokładnie decyzja o pokryciu większej części swojego ciała odpowiednim tatuażem. Jeśli szukasz wzoru na rękaw, to czytaj dalej, bo ten wpis przygotowaliśmy dla Ciebie.

Tatuaż rękaw od co najmniej kilku lat cieszy się niezmiennie ogromną popularnością zarówno wśród panów jak i pań. Bez wapienia jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych wzorów, jaki można wykonać sobie na ciele. Tak duży tatuaż pozwala na wyrażenie siebie w oryginalny i zarazem kreatywny sposób. Pod warunkiem, że jest odpowiednio przemyślny i wykonany przez profesjonalnego tatuażystę. Obecnie możemy znaleźć wiele salonów tatuażu, które oferują usługę autorskiego zaprojektowania wzoru i bezpiecznego wykonania rękawa. Przed umówieniem się w salonie tatuażu, warto wcześniej dokładnie zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi wykonania rękawa. Jeżeli zastanawiasz się nad tym jak długo robi się tatuaż rękaw, jak wygląda ten proces, ile kosztuje tatuaż rękaw, to w naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Tatuaż rękaw – co to i jak wygląda?

Tattoo sleeve czyli tatuaż rękaw to nic innego jak dziara, pokrywająca zdecydowaną większość ręki. Nazwa odnosi się do samego wyglądu takiego tatuażu, który przypomina rękawy. Tatuaż rękaw najczęściej zaczyna się już na ramieniu, a kończy na dole przy samym nadgarstku. W nielicznych przypadkach ciągnie się aż do wierzchu dłoni. Jednak nie zawsze jest to pełny rękaw - wyróżniamy np. pół-rękaw, czyli wzór tatuażu, który sięga wyłącznie do połowy ramienia. Najbardziej jednak popularne są tatuaże nazywane full sleeve, które na pierwszy rzut oka kojarzą nam się z „typowym” rękawem. Dawniej na tak dużą dziarę decydowali się głównie mężczyźni, ale od kilku lat także wśród pań cieszy się sporym zainteresowaniem. Tatuaż damski rękaw cieszy się obecnie dużą popularnością, szczególnie wtedy, kiedy motyw wykonany jest w delikatny, bardzo kobiecym stylu. Dobrze wykonany tatuaż rękaw to wyjątkowo oryginalna ozdoba– to swego rodzaju artystyczne dzieło. Docelowo możesz wytatuować sobie rękaw na obu rękach. Jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia i projekt tatuażu.

Jak robi się tatuaż rękaw i ile trwa?

Zrobienia tatuażu na całej ręce powinno być poparte odpowiednim przemyśleniem i podęciem odpowiedzialnej decyzji. To dlatego, że tatuaż taki zajmuje bardzo dużą powierzchnię na ciele, która wymaga dokładnego zaplanowania. Różni się on od wykonania innych tatuaży przede wszystkim długością trwania sesji tatuażu oraz stopniem rozplanowania całego wzoru. Tatuaż rękaw można wykonać także na przestrzeni kilku lat dodając poszczególne elementy. Wszystko bez wcześniejszego rozplanowania, czysty spontan. Jednak najczęściej osoby decydują się na zrobienie gotowego projektu, w całości. Rękawy tatuaże wymagają od tatuatora zdecydowanie więcej doświadczenia niż małe tatuaże, a to dlatego, że są bardziej skomplikowane. 

[product id="3932, 1750, 5136, 1774"]

Jak przygotować się przed zrobieniem tatuażu rękawa?

Zadajesz sobie pytanie, jak zrobić rękaw tatuaż? Zanim wybierzesz salon tatuażu, wcześniej zaczerpnij opinii o nim, poczytać grupy o tatuażach i sprawdź jakość prac, jakie wykonuje się w tym miejscu. Każdy tatuator z odpowiednim doświadczeniem powinien posiadać już swój wyrobiony styl, który go określa i nawet pozwala wyróżniać na tle konkurencyjnych prac innych artystów. Polecamy wybrać takiego tatuatora, którego portfolio prac nas zachwyciło. Tatuator, poza doskonałą techniką, powinien również pracować w salonie tatuażu, w którym przestrzega się podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. To piekielnie ważne dla Twojego bezpieczeństwa, a nawet zdrowia. Bezpieczeństwo podczas wykonywania tatuażu jest niezwykle ważne i nie powinniśmy tego bagatelizować.  W miejscu, w którym nie przestrzega się podstawowych zasad higieny, naraża się nasz na utratę zdrowia. Warto też dobrze przyjrzeć się stylom, w jakim wykonuje się tatuaże w danym miejscu. W Internecie na wspomnianych już grupach o tatuażach oraz także w salonach tatuażu znajdziesz wiele prac wykonanych w różnorodnych stylach – zarówno jeśli chodzi o tatuaże męskie rękaw jak i tatuaże damskie. Najczęściej wybór prac jest bardzo szeroki i ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia oraz umiejętności wybranego artysty tatuażu. Przed wizytą w salonie tatuażu wybierz też motyw tatuażu lub rozważ na jakich elementach w nim najbardziej Ci zależy. Należy również przemyśleć, czy chcesz tatuaż czarno biały czy kolorowy. Z takimi informacjami możesz śmiało wybrać się do tatuatora i przedstawić mu swoją wizję. Wyciągając od Ciebie jak najwięcej informacji, powinien przystąpić z tą wiedzą do wykonania autorskiego projektu. Pamiętaj, że poza samym wzorem, w jakim ma być wykonany tatuaż rękaw, warto zastanowić się, w jakich miejscach będzie on wykonany. Jeżeli masz niską tolerancję na ból, to najlepiej unikaj okolic pach, łokci, wewnętrznych stron łokci i nadgarstków - tam wykonanie tatuażu boli najbardziej. 

Czytaj także: Jak dbać o świeży tatuaż?

Tatuaż rękaw – ile trwa sesja tatuażu i od czego zależy?

Jeśli już zdecydowałeś się na tatuaż rękaw, to musisz wiedzieć, że nie wykonasz go podczas jednej sesji. Najczęściej wykonanie tak dużego tatuażu zajmuje od 4 do 6 sesji, po kilka godzin każda. Odstępy między poszczególnymi sesjami trwają po kilka tygodni. Taka przerwa pozwala skórze na wygojenie się – jest to podstawowy element, ponieważ wykonywanie tatuażu na uszkodzonej, spuchniętej skórze, nie jest dobrym rozwiązaniem. Bardzo często osoby zastanawiają się, co wpływa na czas w jakim wykonuje się tatuaż rękaw. Przede wszystkim tak duży tatuaż jest bardzo skomplikowany. Jednak jest kilka czynników, które najbardziej wpływają na czas finalnego ukończenia projektu. Najważniejszy m z nich jest stopień skomplikowania wzoru tatuażu – w myśl zasady, że im więcej szczegółów będzie posiadał Twój projekt tatuażu, tym jego wykonanie zajmie więcej czasu. Drugim czynnikiem jest styl tatuażu, w jakim chcemy go wykonać. Wzory wykonane w nurcie realizmu są zdecydowanie jednymi z najbardziej wymagających tatuaży i zrobienie ich jest bardzo czasochłonne. Jeśli natomiast zdecydujesz się na tatuaż kolorowy, to warto pamietać, że zrobienie go zajmie więcej czasu niż zrobienie takiego samego projektu w czarno-białej tonacji. Przy szacowaniu dokładnego czasu pod uwagę trzeba wziąć również umiejętności i profesjonalizm tatuatora . Zdecydowanie polecamy wybierać doświadczonych profesjonalistów. Tylko taki tatuator jest gwarancją pewności, że cały proces ozdabiania Twojego ciała przebiegnie maksymalnie sprawnie. Ostatnim czynnikiem, który może wpłynąć na długość sesji jest oczywiście próg bólu – jeżeli jest on wysoki, sesje będą mogły trwać dłużej i będzie potrzebna ich mniejsza ilość. Oczywiście odczuwalny ból to kwestia indywidualna, nie zapominaj o tym.

Warto przeczytać: Czy tatuaż starzeje się?

Tatuaż rękaw – ile kosztuje?

Jesteśmy już gotowi na zrobicie swojego rękawa. Ale jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie ile kosztuje tatuaż rękaw. Wpływ na ostateczną cenę tatuażu rękaw, ma aż kilka czynników. Cena takiego wzoru będzie zależna oczywiście od salonu tatuażu, który wybierzemy oraz wygląd, poziom szczegółowości i też sam styl wykonania całego projektu. To ile kosztuje tatuaż rękaw uzasadnione jest również dużą powierzchnią, na której pracuje tatuator. Niezależnie od wymienionych czynników, tatuaż rękaw to zawsze kilku całodziennych sesji. Natomiast koszt jednej całodziennej sesji może się wahać w granicach od 1000 do 2500 zł i więcej. Cena uzależniona jest wyłącznie od artysty lub studia tatuażu. Ostateczna cena jest w każdym przypadku uzgadniana indywidualnie, w momencie konsultowania całego projektu.

[product id="5527, 5673, 1962, 4230"]

Co powinieneś wiedzieć o sesji robienia tatuażu na całej ręce?

Tak jak podkreślaliśmy wyżej, sesje robienia rękawa będą trwały nawet po kilka godzin. Jeśli masz już wybrany projekt i ustalony z wybranym tatuatorem, znasz termin pierwszej sesji, to czas by przygotować się na zrobienie tatuażu. Jeśli jest to Twój pierwszy tatuaż, to odsyłamy do naszego artykułu Pierwszy tatuaż - co powinieneś wiedzieć. Dokładnie opisujemy w nim na co zwrócić uwagę i z czym się liczyć przed sesją tatuażu. Bardzo ważne jest, aby ta część skóry, którą wyznaczyliśmy do tatuowania, była odpowiednio nawilżona. Zalecamy stosowanie w tym miejscu przez przynajmniej 7 dni balsamu lub kremu nawilżającego.  Odpowiednia pielęgnacja skóry przed zabiegiem jest także istotna co finalne wykonanie tatuażu i dbanie o proces gojenia. Do gojenia polecamy oczywiście specjalne kremy do tatuażu, które znajdziesz w naszym sklepie. Na tydzień przed zabiegiem zadbaj też  o odpowiednie nawodnienie organizmu – zaleca się spożywanie 2 litrów wody dziennie. Bardzo ważną wskazówką jest unikanie alkoholu i używek na 48 godzin przed pojawieniem się w salonie. Mamy na myśli te używki, które wpływają na gwałtowane zmiany ciśnienia lub rozrzedzenie krwi. W dniu wykonania tatuażu warto ubrać się w wygodne ubrania oraz obowiązkowo zjeść syty, ale wyjątkowo lekki posiłek. Nie bagatelizuj tej wskazówki. Powinniśmy być także po dobrze przespanej nocy, ponieważ wypoczęte i wyspane ciało lepiej reaguje na ból. Jeśli będziesz przestrzegać naszych rad, to gwarantujemy, że proces wykonania tatuażu rękawa jak i samo gojenie będzie bezproblemowe, a Ty będziesz cieszyć się z pięknego wzoru na całej ręce.  

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl