Blog kategorie
Czy tatuaż starzeje się? 0
Czy tatuaż starzeje się?

Jednym z naturalnych procesów jakie przechodzi każdy tatuaż, jest jego starzenie się. Po pewnym czasie tatuaże ulegają zmianom. Ale można ten proces spowolnić poprzez odpowiednią pielęgnację tatuażu.

Tatuaże to jedna z bardzo modnych form trwałego ozdabiania ciała. Pomagają wyrazić siebie i podkreślić swój charakter i styl. Oczywiście by tak było należy skorzystać z profesjonalnego salonu tatuażu. Tym samym unikać wykonania tatuażu u osoby bez doświadczenia, często w domowych warunkach. Posiadacze tatuaży bardzo często zastanawiają się nad tym, czy tatuaże się starzeją. Dowiesz się tego w dalszej części naszego artykułu.

Czy tatuaże się starzeją? 

Przed każdą decyzją o wykonaniu nowego tatuażu martwimy się tym, jaki wzór i w jakim miejscu wykonać. Mało kto, zastanawia się jak tatuaż będzie wyglądał za 10 czy więcej lat. A należy pamiętać, że wraz ze starzeniem się skóry, starzeje się również tatuaż. Proces ten polega na tym, że dziara zwyczajnie blednie. Jednak to, w jakim tempie i jak bardzo będzie to postępować zależy już od samego tatuażysty. Jeżeli popełni on podstawowy błąd i będzie wprowadzał tusz zbyt płytko, pod naskórek, to niestety musisz się liczyć z tym, że Twoja dziara już po krótkim czasie zniknie, bądź stanie się mało widoczna. Dlatego pod danym pozorem nie oszczędzaj na tatuażu.

[product id="3142, 3838, 3932, 4310"]

Miejsce na tatuaż ma znaczenie

Moda na tatuaże mimo, że trwa już dość długo, to jest zmienna. Podobnie zmieniają się miejsca, na których posiadanie tatuażu jest popularne. Kiedyś brylowały tatuaże na rękach czy łydkach. Obecnie dużo osób robi sobie tatuaż na szyi. Przy wyborze miejsca nie warto kierować się wyłącznie obecnie panującymi trendami. Koniecznie należy wziąć pod uwagę jak dana część ciała ozdobiona malunkiem będzie prezentowała się za kilka lat. Warto pamiętać, że nasza skóra się rozciąga, a jednocześnie wystarczy tylko przytyć by stylowy tatuaż stał się nie koniecznie ładną karykaturą. Idealnym przykładem będzie tutaj tatuaż na brzuchu. Początkowo tatuaż będzie wyglądał doskonale, ale gdy brzuch będzie miał większe rozmiary to niestety cały efekt będzie zatracony. Szczególnie powinny to uwzględnić kobiety, które planują zajść w ciąże. Wybór miejsca na tatuaż ma zatem nie małe znaczenie. Podejdź do tego rozsądnie. 

Warto przeczytać: Jak pielęgnować tatuaż, aby nie wyblakł?

Pielęgnacja tatuaży - nie warto o niej zapominać

Odpowiednia pielęgnacja tatuaży ma chyba największe znaczenie i odgrywa ogromną rolę w tym, jak tatuaż będzie prezentował się po kilku latach. Już po wykonaniu tatuaży obowiązkowo należy stosować się do rad udzielanych przez tatuażystę. Tuż po wykonaniu tatuażu należy unikać słońca, Promienie UV przyczyniają się do szybkiego blaknięcia tatuaży, a poza tym mocno podrażniają świeżo wytatuowaną skórę. Bardzo ważne jest też głębokie i regularne nawilżanie. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne kremy do tatuaży. Nie zapominaj o nawilżaniu wewnętrznymi, a więc piciu każdego dnia odpowiedniej ilości wody. Warto również stosować krem przeciwsłoneczny z wysokim współczynnikiem SPF, co zapewnia ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. W tym miejscu polecamy krem do tatuaży przeciwsłoneczny z filtrem SPF50 LoveInk. Produkt jest polskiej produkcji, posiada bezpieczny skład i co ważne, jest w wygodnej tubce, a więc jego aplikacja jest prosta. 

[product id="5136, 1874, 1750, 1748"]

Pamiętaj o poprawkach tatuażu

Większość tatuaży po wielu latach wymagają delikatnej lub nieco bardziej zaawansowanej poprawki. Dlatego warto to uwzględnić w swoim budżecie i skonsultować ten zabieg z salonem tatuażu. Jeśli nasz tatuaż jest brzydki i nie przypomina już początkowego wzoru, można rozważyć także cover, a więc zakrycie starego wzoru nowym. W tym przypadku niezbędne będą duże umiejętności tatuażysty, który powinien odpowiednio mieszać kolory i cieniować. Pamiętaj jednak, że nie każdy tatuaż można zakryć, jednak może zmienić, dzięki temu zyska nową bardziej interesują odsłonę. W tym miejscu należy podkreślić fakt, że tatuaże kolorowe są mniej trwałe od tych wykonywanych czarnym tuszem. Nie najgorszą alternatywą jest też usunięcie starego tatuażu za pomocą laserowanego usuwania tatuażu. W ten sposób stanie się mniej widoczny łun całkowicie zniknie. A wtedy  wykonanie kolejnego w tym samym miejscu będzie wtedy bardzo dobrą decyzją.

Warto przeczytać: Jak dbać o nowy tatuaż?

Tatuaże starzeją się wraz z nami. Proces starzenia się dotyczy niestety nas wszystkich. Jednak jak mocno ten proces nad dotyka, jest to indywidualna sprawa. Podobnie jest z tatuażem. U jednych tatuaż szybko straci swoje kolory i będzie blady, u drugich proces ten będzie powolny. Jednak w żadnym z tch wypadków nie należy zapominać o właściwej pielęgnacji. Dbaj o tatuaż i jak najdłużej ciesz się jego intensywnymi kolorami.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl