Blog kategorie
Tatuaż rękaw męski i damski - ile kosztuje i ile sesji trwa? 0
Tatuaż rękaw męski i damski - ile kosztuje i ile sesji trwa?

Tatuaż rękaw to nic innego jak pokaźny wzór tatuażu, które zajmuje cały obszar ręki, od ramienia po samą dłoń. Zaprojektowanie oraz wykonanie takiego projektu jest czasochłonne, dlatego kosztuje nie mało. Odpowiadamy na pytanie ile czasu trwa jego wykonanie oraz jaka jest cena tak dużych tatuaży. 

Bez wątpienia tatuaż rękaw to propozycja dla najodważniejszych. Wcześniej na tego rodzaju projekty decydowali się wyłącznie mężczyźni, ale od kilku lat bardzo chętnie tatuaż na całą rękę robią sobie również kobiety. Są to wzory przeznaczone dla osób, które lubią podejmować ryzyko oraz wyróżniać się z tłumu.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Tatuaż rękaw - co to jest?
  2. Jak zaprojektować tatuaż rękaw?
  3. Ile sesji trwa zrobienie tatuażu rękaw?
  4. Ile kosztuje tatuaż rękaw

Tatuaż rękaw - co to jest?

W przypadku tatuaż rękaw tzw. slave tattoo, ręka musi być całkowicie zmalowana rysunkiem. W taki sposób, żeby nie było na niej ani jednego wolnego miejsca. Oczywiście zrobienie tak dużego wzoru wymaga kilku wizyt w studio tatuażu, a także cierpliwości i wytrzymałości. No i najważniejsze, tatuaż rękaw jest dość drogi. Uważamy jednak, że znakomicie dobrany i wykonany projekt jest wart wydania każdych pieniędzy.

[product id="3142, 3838, 4310, 4910"]

Jak się przygotować przed zrobieniem tatuażu na całą rękę?

Aby uzyskać oryginalny i ładny tatuaż na całą rękę, musisz przede wszystkim przemyśleć wzór. Rozważyć dokładnie główne obrazy oraz tło. Można wybrać mało oryginalny sposób i pobrać gotowy wzór tatuażu z internetu, jednak nie polecamy tej metody. Szczególnie przy tak dużym projekcie i tak bardzo widocznym na ciele. Zalecamy wymyślić i zaprojektować swój własny wzór, oczywiście korzystając z pomocy i doświadczenia tatuatora.Pamiętaj, że wybierając tatuaż na rękaw, nie musisz podążać za modą i trzymać się aktualnych trendów. Twój projekt dobrze jakby podkreślał indywidualność. Powinien to być obraz, który nie budzi wątpliwości i będzie noszony i prezentowany z dumą i to przez całe życie.

Jeśli masz już na ręce małe wzory to nic straconego. Jednak nie zawsze da się je połączyć w jeden projekt na całą rękę. Najlepiej skonsultuj to z tatuatorem, któremu chcesz powierzyć wykonanie wzoru.

Jak dbać o tatuaż rękaw i czym smarować świeża dziarę na ręce?

Świeży tatuaż rękaw wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która w niczym nie różni się od dbania o mniejsze dziary. Najważniejsze to pielęgnować za pomocą profesjonalnych, delikatnych produktów. Mamy tutaj na myśli specjalne kremy do tatuażu, masła oraz pianki i mydła do mycia. Cały proces pielęgnacji nowego tatuażu opisaliśmy w artykule jak dbać o świeży tatuaż.

 

Tatuaż rękaw — jak zaprojektować?

Zaprojektowanie tatuażu zakrywającego całą rękę nie jest proste. Najważniejszą rolę odgrywa zaufanie jakim należy obdarzyć tatuatora. Nie mniej ważne jest zrozumienie tego, że jest on świadczonym artystą i zrobi wszystko, aby jak najlepiej odpowiedzieć na nasze potrzeby. Warto jednak pamiętać, że elementy, który w naszej głowie wyglądają świetnie, niekoniecznie przełożone na skórę będą prezentować się równie dobrze. Jak więc zaprojektować tatuaż rękaw? W projektowaniu tatuażu rękawa kluczowym zadaniem jest wybór odpowiedniego tatuażysty. Poznaj jego portfolio i sprawdź prace jakie wykonuje. Wybierz takiego tatuatora, którego projekty najbardziej trafią w Twój gust. Pozwoli to na to, by finalny efekt był co najmniej zadowalający.

Luźny wzór tatuażu czy spójna kompozycja?

Rękaw tatuaż nie zawsze musi być spójną kompozycją i do tego kolorową. Coraz częściej osoby decydują się na zrobienie rękawa w momencie, gdy na ich ręce znajdują się już małe tatuaże. Tak połączone ze sobą luźne wzory tatuażu, zachowane koniecznie w podobnej stylistyce, będą bardzo ciekawym rozwiązaniem i pomysłem na tatuaż rękaw.

[product id="1748, 1750, 1962, 1774"]

Tatuaż rękaw damski i męski — jakie wzory wykonać?

Każdy tatuaż rękaw damski lub męski będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio wykonany. Panie najczęściej decydują się na delikatne, subtelne wzory, które przepięknie prezentują się na całej ręce. Zwykle wybierają motywy roślinne i kwiatowe, w formie kolorowej albo w odmieniasz szarości. Natomiast jeżeli chodzi o tatuaż rękaw męski, to jest on jednym z najchętniej wybieranych przez panów. Decydują się oni często na motywy zwierzęce, religijne albo mitologiczne. Nie rzadziej jest to biomechanika czy jakieś demoniczne wzory. Nie brakuje także zegarów i oczywiście czaszek. Warto jednak wybrać motywy na tatuaż, które będą posiadać dla nas jakieś znaczenie i będą dobrze odzwierciedlać naszą osobowość.

Jak długo robi się tatuaż rękaw? Ile czasu zajmuje jego zrobienie?

Rękaw to tatuaż, który jest bardzo dużo i zajmuje całą powierzchnię ręki. Chociażby dlatego musisz liczyć się z tym, że jego czas wykonania będzie długi. Uwzględnij czas na przygotowanie i zaprojektowanie wzoru. To bardzo ważny etap, gdyż w przypadku tak dużych projektów i tatuaży, jego późniejsze usunięcie lub coverowanie nie będzie wcale proste. Właśnie dlatego dobrze zastanów się, czy zaprezentowany finalny projekt odpowiada Ci i pokrywa się z Twoim wyobrażeniem i oczekiwaniem. Ile czasu zatem robi się tatuaż rękaw?

Warto przeczytać: Tatuaże damskie - popularne wzory

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile dokładnie czasu spędzi się na robieniu tatuażu rękawa, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Czas robienia go zależy od stopnia skomplikowania wzoru tatuażu i Twojego progu bólu. Na zrobienie tatuażu w formie rękawa należy przeznaczyć kilka sesji, których czas trwania wynosi parę godzin. Najczęściej wykonuje się go w 4 do 6 sesji po 5-8 godzin każda. Pomiędzy sesjami należy zachować około 3 tygodnie odstępu, tak, aby świeżo zrobione elementy zdążyły się choć nieznacznie zagoić. Odpowiadając więc na kluczowe pytanie, ile trwa tatuaż rękaw, można śmiało stwierdzić, że okres ten może wynosić od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy i lat.

Ile kosztuje tatuaż rękaw?

Kiedy piszemy ten artykuł, całodzienna sesja u najlepszych tatuatorów kosztuje średnio od 1200 do nawet 2500 złotych. Licząc to przez ilość sesji łatwo policzyć, że tatuaż rękaw to koszt nawet do 10000 złotych. Końcowa wycena zależy jednak od wzoru, projektu i stylu tatuażu oraz od artysty, któremu powierzymy to zadanie. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl