Blog kategorie
Szczotkowanie brody - dlaczego warto to robić? 0
Szczotkowanie brody - dlaczego warto to robić?

Broda od wielu lat jest synonimem męskości i wyznacznikiem dobrego gustu. Mimo, że broda i zarost rosną same, to należy o nie odpowiednio dbać. Szczotkowanie brody koniecznie musi być jedną z podstawowych czynności. Odpowiemy na pytania dlaczego warto szczotkować bodę i jak robić do dobrze.

Dlaczego warto szczotkować brodę?

Każdy brodacz powinien w swojej kosmetyczce posiadać szczotkę lub kartacz do brody. To podstawowe akcesoria każdego mężczyzny z brodą. Służą do szczotkowania, które pozwala pozbyć się brudu z brody oraz powodują, że broda nie pląta się i nie tworzą się kołtuny na niej. Żeby temu zapobiec wystarczy szczotkować brodę regularnie, codziennie. 

Regularne szczotkowanie daje także coś więcej niż rozczesywanie brody i pomoc w układaniu jej. Szczotki do brody masują skórę twarzy pobudzając przy tym jej ukrwienie. Do skóry dociera dzięki temu więcej krwi i składników odżywczych, a to przekłada się jednocześnie na porost brody i jej stan. Szczotkowanie kartaczem pomaga także złuszczać starą warstwę naskórka, dzięki czemu na brodzie nie osadza się łupież.

Jak dobrze szczotkować brodę?

Przede wszystkim ważna jest regularność. Powinno się to robić codziennie lub w razie potrzeb nawet 2 razy dziennie. Czynność ta powinna być rytuałem każdego brodacza. Do szczotkowania będziesz potrzebował szczotki lub kartacza do brody - najlepiej wykonanego z naturalnego włosia i grzebienia do brody.  Kartacze i szczotki służą do porządnego wyczesywania brody, różnią się między sobą wyłącznie tym, że szczotki posiadają wygodne rączki. Grzebienie natomiast czeszą i powinny być używane na samym końcu układania brody.

Jaką szczotkę do brody wybrać? 

Wybierając szczotkę do brody warto uwzględnić kilka ważnych czynników. Po pierwsze, warto sięgnąć po kartacz lub szczotkę wykonaną starannie z naturalnych surowców. Gwarantują one długą trwałość szczotki, która posłuży nam przez kilka lat używania. Trzonek powinien być wykonany najlepiej z naturalnego drewna. Taki kartacz do brody będzie wykazywał wspaniałą odporność na pękanie i rozsychanie. Doskonałe właściwości wykazuje drewno bukowe - z którego wykonana jest większość najbardziej popularnych szczotek.

Sporadyczną alternatywą dla włosia dzika jest włosie pozyskiwane z borsuka. Bywa ono używane do produkcji pędzli do golenia. Na rynku można spotkać kartacze wykonane z włosia konia lub świni. Coraz bardziejn popularne są również wegańskie szczotki z włókna syntetycznego i pochodzenia roślinnego. Kartacze z włosiem nylonowym mają swoje zalety, są m.in. są hipoalergiczne.

Szczotka z dzika czy warto kupić?

Szczotka do brody z dzika to najlepszy wybór. Dzięki niej szybko i co najważniejsze skutecznie pozbędziesz się zanieczyszczeń z brody oraz dobrze rozczeszesz włosy. Warto zawsze mieć ją pod ręką, gdyż to kluczowe narzędzie w pielęgnacji brody. Warto podkreślić, że włos z dzika jest twardy, dlatego szczotka z dzika poradzi sobie rozczesaniem nawet najbardziej gęstej i długiej brody. Jest naturalna, dlatego włosie nie będzie podrażniać skóry i powodować podrażnień. Poza tym włosie dzika zapewnia bardzo przyjemny i pożyteczny masaż skóry twarzy, zwiększając jednocześnie jej ukrwienie, w wyniku czego zostaje ona „zaopatrzona” w większą ilość składników odżywczych. To pozwala uzyskać lepszy porost brody

Sprawdź także:

[product id="2052, 3040, 2054, 54, 428" slider="true" onlyAvailable="true"]

Co jeszcze jest ważne podczas szczotkowania brody?

Jeśli już wiesz jak dobrze posługiwać się kartaczem do brody i do czego służy, to warto wiedzieć jeszcze, o czym nie należy zapominać podczas szczotkowania. Pielęgnacja brody składa się z kilku etapów i warto zachować odpowiednią kolejność przy ich wykonywaniu. Będziesz na pewno potrzebował kosmetyki do brody. Szczotkować brodę należy przed nałożeniem na nią olejku do brody i innych produktów. Bardzo często panowie o tym zapominają, chociaż wydaje się to logiczne. Posługiwanie się szczotką do brody jest proste. Wystarczy starannie przeciągać włosie po twarzy w kierunku z góry na dół, nie stosując przy tym zbyt dużej siły. Czynność szczotkowania należy zakończyć wtedy, kiedy dostrzegamy, że broda jest czysta i włosy są doskonale rozczesane. Gdy osiągniemy ten cel, powinno się w brodę wsmarować naturalny olejek do brody i w miarę potrzeb balsam do utrwalania jej stylizacji.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl