uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki
Brodaty Blog Kosmetyczny

Sprawdź co szkodzi Twojej brodzie

0
62.jpg

Z pozoru zapuszczanie brody wydaje się być łatwe. Takie też jest dopóki przestrzega się kilku zasad. Zapoznaj się kilku naszych rad i przestrzegaj ich, a Twoja broda będzie zdrowa i gęsta. 

Naturalne olejki do brody - zwracaj uwagę na ich skład

Olejek do brody olejkowi nie równy. Na rynku mamy już tak szeroki wybór tego produktu, że nawet doświadczeni brodacze mają coraz większy problem z wybraniem najlepszego. Ale przed zakupem obowiązkowo każdy powinien zapoznać się ze składem (INCI) kupowanego produktu. Olejek, który posiada naturalny skład może tylko pomóc pry zapuszczaniu i późniejszej pielęgnacji brody. Natomiast taki, którego skład bazuje na chemicznych dodatkach i szkodliwych składnikach będzie wysuszał skórę i zarost, zamiast je odżywiać i nawilżać. Za naturalnymi olejkami do brody przemawia fakt, że mocno zmiękczają zarost i dbają o to, by skóra pod nim była odpowiednio nawilżona. Nie daj się nabić w butelkę pięknym sloganom reklamowym promującym marnej jakości kosmetyk. Olejek nie przyspieszy porostu brody, ale mając roślinny skład na pewno zmiękczy go, nawilży i odżywi. 

Czego w składzie nie powinien mieć dobry olejek do brody?

  • Alkoholu (alcohol denat, SD alcohol, isopropyl alcohol, ethanol alcohol, isopropanol alcohol)
  • Silikonów (imethicone, dimethiconol, stearyl methicone, trisiloxane, PEG-12 dimethicone, cyclopentasiloxane)
  • Olei mineralnych, nafty kosmetycznej i parafiny (parrafinnum liquidum, mineral oil, parafin oi,l vaseline, petrolatum)
  • Protein (vegetable protein, rice protein, wheat protein, zwierzęce – keratin, silk, milk protein, collagen, sericin)

Codzienna pielęgnacja brody - kilka rad

Najczęściej popełnianym błędem podczas pielęgnacji brody jest niewłaściwe obchodzenie się z nią, kiedy jest mokra lub zwilżona. Wymienimy tylko kilka z wielu błędów, ale to one najbardziej niszczą zarost. 

Mokra broda lub zarost wymaga od nas szczególnej uwagi i pielęgnacji. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie powinno się szczotkować kartaczem do brody mokrej brody. To dlatego, że mokry włos jest kilkadziesiąt razy bardziej podatny na uszkodzenia niż ma to miejsce w przypadku, kiedy jest suchy. Dlatego szczotkowanie go kiedy jest mokry, powoduje nieodwracalne uszkodzenia, których nie da się naprawić i cofnąć. Szczotkowanie mokrej brody to największy grzech jako można popełnić podczas pielęgnacji brody.  Bardzo szybko końcówki włosów zaczną się rozdwajać, włos będzie suchy i łamliwy. Jak zatem dobrze szczotkować brodę? Najlepiej zaczekać, aż broda sama, naturalnie wyschnie i dopiero sięgnąć po kartacz do brody. Za chwilę wyjaśnimy też dlaczego nie warto używać suszarki elektrycznej do wysuszenia włosów i brody. 

Suszarka elektryczna - wróg nr 1 brody

Nie każdy ma czas na to, by po umyciu brody pozwolić jej naturalnie wyschnąć. Dlatego najczęściej wielu z nas sięga po suszarkę, przy pomocy której  w kilka minut nasza broda jest sucha. Czy powinno się suszyć brodę suszarką? Odpowiedź jest prosta, NIE! Wysoka temperatura silnie wysusza włos, który bardzo szybko zacznie się łamać, a jego końcówki rozdajać. Jeśli musisz sięgać po suszarkę by szybko wysuszyć brodę wybierz ewentualnie taką, która ma opcję zimnego nawiewu powietrza. Jest to tylko trochę bezpieczniejsze rozwiązanie. Do najczęstszych błędów popełnianych podczas suszenia jest także jednoczesne czesanie brody. Unikaj tego!

Przesuszanie brody ręcznikiem

Świeżo umyta broda cieknie i aż sama prosi się o to, by potraktować ją ręcznikiem. Wgniatamy, wyciskamy ją, silnie pocieramy - wszystko po to by szybko pozbyć się z brody nadmiaru wody. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że jednocześnie narażamy ją na poważne uszkodzenia. Mokra broda jest nawet o 1/3 mniej wytrzymała. Dlatego poprzez pocieranie jej szorstkim ręcznikiem osłabiamy ją, co w następnie niesie za sobą wypadanie włosów. Jak poprawnie używać ręcznika do osuszania brody? Wystarczy przykładać go delikatnie do mokrych włosów, a ręcznik sam wchłonie błyskawicznie nadmiar wody znajdujący się na włosach. 

Nie wystawiaj mokrej brody na słońce

Lato, słońce, kąpiele i plaża. Promienie słoneczne są jednak zabójcze dla włosów. Zaledwie 15 minut wystarczy by znacznie uszkodziły strukturę włosa. Pamiętaj, że promienie UV odchylają łuski włosa, co w konsekwencji szybko niszczy ich korę. Włos jest suchy, szorstki w dotyku i bardzo podatny na łamanie. Silne słońce osłabia także cebulki włosów i przyczynia się tym samym do wypadania brody. Przed każdym wyjściem na silne słońce należy zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki do brody, które ochronią ją przed szkodliwymi promieniami UV. W ofercie naszego sklepu znajdziesz bardzo szeroki wybór naturalnych produktów. Są także takie, które w swoim składzie posiadają naturalne filtry przeciwsłoneczne. Warto takie wybrać. Z naszej oferty polecamy znakomite serum wzmacniające i ochronne BEARD SKIN z filtrem SPF 15 Papillon London Cosmetics.

Zapuszczanie brody to nie rurka z kremem. Podobnie jak o włosy na głowie czy skórę ciała, także o brodę należy odpowiednio zadbać, by była naszą dumą i rosła zdrowa i gęsta. 

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl