Blog kategorie
Pielęgnacja włosów - najczęściej popełniane błędy 0
Pielęgnacja włosów - najczęściej popełniane błędy

By włosy były zadbane, zdrowe i naturalne lśniące, potrzebują codziennej pielęgnacji. Sprawdź, czy Twoje nawyki w pielęgnacji włosów, są dobre czy musisz wypracować nowe. Przedstawiamy najczęściej popełniane błędy. 

Źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów

Zdecydowanie jeden z najczęściej popełnianych błędów. Wiele osób dalej nie umie odpowiednio dobrać kosmetyki do włosów.  Pamiętaj, że szampon do włosów zawsze dobierasz do rodzaju skóry głowy. Natomiast odżywkę lub maskę do włosów dobierasz do potrzeb włosów na ich długościach i końcach. Mieszaj kosmetyki różnych firm, nie muszą pochodzić z oferty jednej marki.

Odpowiednio dobrany szampon do włosów nie przesusza skóry głowy, nie podrażnia jej oraz nie obciąża włosów. Nie może również powodować, że włosy się szybciej przetłuszczają. Zastanawiasz się, czy Twoje włosy potrzebują odżywki lub może maski? Drugi produkt polecamy szczególnie do włosów dłuższych oraz takich, którym potrzebna jest szybka regeneracja. Odżywka do włosów ma dużo lżejszą konsystencję od maseczki, dlatego polecamy ją włosom cienkim, jak i krótkim.

Za dużo pielęgnacji włosów - nadmiar szkodzi

Zachowaj umiar w codziennej pielęgnacji włosów. Kiedy mimo regularnego stosowania kosmetyków do włosów dostrzegasz, że Twoje włosy są bez połysku, ciężkie oraz nie chcą się układać to znak, że dostarczasz im za dużo produktów lub są źle dobrane. W pielęgnacji co za dużo, to nie zdrowo. Opisana sytuacja to nic innego jak depozyt na włosach. Twoje włosy są mocno obciążone, oklejone środkami pielęgnacyjnymi. Dlatego nie dostarczaj im kolejnej warstwy tylko pozwól im odpocząć.

Co gorsze, depozyt może stworzyć się na włosach, nawet wtedy, kiedy masz dobrze dobrane produkty. Dlatego bardzo ważne jest, by używać ich  z odpowiednim zachowaniem balansu, między regeneracją, a oczyszczaniem. Kiedy czujesz, że Twoje włosy są przeciążone i sztywne, skorzystaj wyłącznie z szamponu oczyszczającego oraz z lekkiej odżywki dla zakwaszenia włosa. Kosmetyki do stylizacji odłóż na jakiś czas i daj odsapnąć Twoim włosom. Szybko powinny odzyskać naturalny blask i elastyczność.

[product id="3312, 3314, 3316, 5106" slider="true"]

Brak regularnego podcinania włosów

Długie i średnio długie włosy powinno się regularnie podcinać. Nawet wtedy, kiedy przechodzisz okres zapuszczania ich. Zadbaj więc o to, by podcinać zniszczone i rozdwojone końcówki. Wyglądają brzydko, a do tego wykruszają się i tworzą nieestetyczne dziury w kształcie fryzury. Włosy, które są zniszczone na końcach dodatkowo plączą się i ciężko się je układa. Każda próba ich rozczesania lub ułożenia będzie wymagać od Ciebie dużego wysiłku. Podczas czesania ciągnięcie i szarpanie włosów powoduje kolejne uszkodzenia. Dramat gotowy. Dlatego jeśli zapuszczasz włosy z krótkich lub chcesz utrzymać ładny fason fryzury, podcinaj regularnie włosy co 4-6 tygodni. Włosy długie wystarczy, że będziesz podcinać raz na 3 miesiące.

Brak czasu na pielęgnacje

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, dlatego coraz częściej narzekamy na brak czasu. Niestety, zdrowe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. A ta nie kończy się na nałożeniu odżywki do włosów i sĻlukaniu jej i regularnym korzystaniu z szamponu. W sklepach z kosmetykami taki jak nasz znajdziesz już szeroki wybór kosmetyków do włosów, ale do odpowiedniego ich używaniu będziesz potrzebowała czasu. Pocieszający będzie fakt, że Twoje włosy odwdzięczą Ci się swoim blaskiem. 

Jeśli nie masz czasu w ciągu tygodnia na przytrzymanie maski na włosach, to skorzystaj z odżywki, która jest mniej czasochłonna. Wystarczy, że potrzymasz ją na włosach przez minutę do dwóch i dobrze spłuczesz. Natomiast w weekend użyj maski na włosy i przytrzymaj ją na włosach przez pełne 10-15 min. Czas trzymania produktu na włosach ma bardzo duże znaczenie.

Nie nakładaj kosmetyków na zbyt mokre włosy

Żelazna zasada, odżywki lub maski nakładaj zawsze na wcześniej osuszone włosy ręcznikiem. Mokre włosy powodują, że produkt spłynie z włosów, zamiast wchłonąć w ich strukturę. Po umyciu szamponem zawiń włosy na kilka minut w ręcznik. Szybko wchłonie on nadmiar wody i przygotuje włosy pod przyjęcie odżywki lub maski. Im bardziej włosy są uwrażliwione, tym mocniej osusz je z nadmiaru wody przed pielęgnacją. Podobnie postępuj w przypadku nakładania produktów do teksturyzacji. 

Czytaj także:

Brak produktów do teksturyzacji

Co to jest teksturyzacja? Jest to trzeci podstawowy krok codziennej pielęgnacji włosów. Równie ważny jak mycie i pielęgnacja włosów. Produkty do teksturyzacji to olejki do włosów, kremy termiczne i sera. Są to produkty, których nie trzeba spłukiwać. Idealnie zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami termicznymi (np. wysoka temperatura) i mechanicznymi (ułatwiają rozczesywanie) podczas układania włosów. Często też chronią przed puszeniem się. Kremy do włosów oraz mleczka nakładaj zawsze bezpośrednio przed suszeniem włosów. Olejek możesz za to stosować na mokre włosy lub suche.

[product id="4928, 5072, 4686, 2558, 1596, 4962" slider="true"]

 

Zadbaj także o to, by nie trzeć włosów o ręcznik tuż po ich umyciu. Podczas czesania nie szarp i nie ciągnij ich. Nigdy nie rozczesuj włosów mokrych, są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia. Przed każdym rozczesaniem włosów użyj kosmetyków do teksturyzacji, który ogarnie splątane włosy. Podziel także Twoje włosy na partie i rozczesuj każdą z nich oddzielnie. Używaj w tym celu delikatnej szczotki lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl