Blog kategorie
Odsiwianie męskich włosów - jak to zrobić samemu w domu? 0
Odsiwianie męskich włosów - jak to zrobić samemu w domu?

W sklepach z kosmetykami znaleźć można coraz większy wybór odsiwiaczy do włosów dla mężczyzn. Produkt ten nie jest trudny w aplikacji, a bardzo skuteczny w maskowaniu siwizny. Odsiwiacze dla mężczyzn są bezpiecznym kosmetykiem i w przeciwieństwie do farb, nie niszczą włosów. Ich zadaniem jest przywrócenie naturalnego koloru włosów. By to zrobić należy wykonać zaledwie kilka kroków.

Pierwsze siwe włosy u mężczyzn pojawiają się już w wieku 30-lat. Wiele kobiet uważa, że siwe włosy włosy u mężczyzn dodają powagi oraz dostojeństwa, ale wielu mężczyzn ich po prostu nie lubi. To dlatego, że kojarzą się ze starością oraz kryzysem wieku średniego. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem było farbowanie. Obecnie bardzo popularne jest odsiwianie włosów. Decydując się na odsiwianie włosów, siwizny można pozbyć się stopniowo, a Twoje włosy szybko odzyskają swój naturalny kolor.

Jak działa odsiwianie włosów?

Do odsiwiania włosów powinno się korzystać wyłącznie ze specjalnych kosmetyków, które pozwolą Ci odzyskać swój naturalny kolor. Jest to taki zabieg, który wręcz nie jest widoczny dla osób trzecich. Nawet nie dostrzegą, że poddałeś się zabiegowi odsiwiania.
 
Siwe włosy są efektem zanikania pigmentu w strukturze włosa, utleniania melaniny, przez co tracą swój kolor. W odsiwiaczach dla mężczyzn znajdują się substancje aktywne, które po utlenieniu zaczynają tworzyć na powierzchni włosów barwniki. Co najważniejsze, są one identyczne jak naturalny pigment. To właśnie dzięki temu, Twoje włosy będą stopniowo ciemnieć i odzyskiwać naturalny odcień. 

Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na odsiwianie włosów, to ostatecznym rezultatem będziesz mógł się cieszyć dopiero po pewnym czasie. Samo farbowanie włosów daje kolor natychmiastowo, o tyle w przypadku odsiwiana włosów mamy do czynienia z dłuższym procesem. Ma to jednak swoją zaletę. Stopniowa i delikatna ingerencja we włosy nie będzie ich niszczyć, więc zachowają dobrą kondycję. Kosmetyki do odsiwiania włosów nie mają jednak dużej trwałości, są do stosowana na pewien czas. Wystarczy to jednak by przez dłuższą chwilę cieszyć się swoim naturalnym kolorem. 

Czytaj także:

Jak używać odsiwiacza?

Używanie odsiwiacza jest bardzo proste. Kiedy z oferty wybierzesz już dobry kosmetyk i koniecznie pasujący odcień do Twojego naturalnego koloru włosów, możesz wykonać zabieg nawet we własnym domu. Przygotowanie gotowej mieszanki zajmuje kilka chwil, wystarczy stosować się do zaleceń producenta. Zabieg należy powtarzać co jakiś czas, kiedy krycie siwizny nie będzie kompletne. 

Jak pozbyć się siwych włosów? Wykonaj tych kilka kroków. 

  • Proces odsiwiania włosów rozpocznij od przygotowania rękawiczek ochronnych.
  • Pamiętaj, by odsiwiacz dla mężczyzn nakładać wyłącznie na suche włosy.
  • Odsiwiacze w sklepach najczęściej występują w kompletnych, gotowych zestawach. Wystarczy kupić odpowiedni odcień odsiwiacza odpowiadający naszemu naturalnemu kolorowi włosów i połączyć produkt z lotionem. Bardzo często do zestawów dołączany jest również specjalny shaker. Jest to najbardziej wygodny sposób nakładania produktu. Jeśli masz taki shaker składniki wymieszaj właśnie w nim.
  • Teraz czas by gotową mieszankę nałożyć na włosy.
  • Odczekaj mniej więcej 5-7 minut.
  • Odsiwiane włosów powinno zakończyć się dokładnym zmyciem produktu z włosów i umycie ich szamponem.
[product category_id="210" limit="4"]

Staraliśmy się udowodnić, że cały proces odsiwiania jest bardzo prosty i nie wymaga pomocy osób trzecich. Można też bez problemu wykonać go samemu w domu, nie trzeba korzystać z pomocy specjalistów takich jak fryzjerzy czy barber. Profesjonalne kosmetyki do odsiwiania włosów dla mężczyzn zagwarantują Ci brak siwego odrostu. Konieczne pamiętaj, że zabieg odsiwiania da najlepsze efekty w przypadku 10-15% siwizny. Odsiwianie to prosty i szybki sposób na dobre samopoczucie i naturalny efekt.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl