Blog kategorie
Ochrona tatuażu - jak chronić tatuaż przed słońcem i solarium? 0
94.jpg

Ochrona tatuaży przed słońcem i solarium jest bardzo ważna. Pozwala uniknąć blaknięcia tatuaży i cieszyć się intensywnymi kolorami.

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana. Tatuaż robimy raz na całe życie. Dlatego dobrze jest znać sposoby pielęgnacji tatuaży by na długie lata cieszyły nasze oko. W tym artykule podpowiemy Wam jak chronić tatuaż przed słońcem oraz solarium. 

Świeży tatuaż to nic innego jak otwarta rana, która wymusza na nasz właściwej i starannej pielęgnacji. Skóra w pierwszych dniach gojenia nowego tatuażu jest mocno podrażniona i wymaga intensywnej regeneracji. Dlatego nie wolno narażać świeżego tatuażu na działanie promieni słonecznych. Nie przestrzegając tej zasady narażasz skórę na podrażnienia oraz znacznie wydłużysz proces gojenia. 

[product id="1746, 4310"]

Jak słońce wpływa na tatuaż?

Jak powszechnie wiadomo, słońce powoduje blaknięcie wielu rzeczy. Podobnie działa na tatuaże. Skóra pod wpływem intensywnych promieni słonecznych nagrzewa się, co powoduje, że pobudza do działania krwinki znajdujące się w pobliżu barwnika wprowadzonego pod skórę. Nie zapominaj o tym, że nasze ciało przez całe swoje życie będzie próbowało pozbyć się barwnika, a słońce znacznie ten proces przyśpiesza. Nie wystawiaj więc świeżych tatuaży na słońce i nie przyczyniaj się do ich blaknięcia i złego gojenia.

Jak wygląda tatuaż wystawiony na słońce?

Promienie słoneczne mają znaczny i niemalże błyskawiczny wpływ na tatuaż i jego wygląd. Wystarczy jedno opalenie skóry bez wcześniejszego posmarowania kremem z filtrem SPF50 by dostrzec, że tatuaż stracił intensywność swoich barw. Dlatego każde kolejne wystawienie go na słońce spowoduje coraz większe jaśnienie kolorów i rozmywanie się krawędzi. Każdy tatuaż, który jest źle pielęgnowany już po kilku latach potrzebuje odświeżenia.

Jak chronić tatuaż przed słońcem? 

Najskuteczniejszym sposobem ochrony tatuaży przed działaniem słońca jest po prostu unikanie go. Latem najlepiej unikać wychodzenia z domu w godzinach 12-15, kiedy to promienie słoneczne są naprawdę bardzo ostre i szkodliwe dla naszej skóry. Ale wiadomo, że nie zawsze da się uniknąć kontaktu skóry z intensywnym słońcem. W takich sytuacjach pamiętaj by odpowiednio chronić tatuaż

Najlepszą i najbardziej skuteczną ochronę dają kremy z filtrami UV. Najlepiej by zawierały filtr SPF50, jednak nie mniej niż 30. W naszym sklepie oferujemy Wam duży wybór kremów do tatuaży z filtrami, które ochronią Wasz tatuaż przez cały rok. Warto wybrać kremy znanych i profesjonalnych marek takich jak: Neba, INKrebel czy Easy Tattoo. Ich składy są naturalne i zawierają szereg składników, które będą pielęgnować skórę z tatuażem, a także zapewnią bezpieczną powłokę ochronną przed słońcem.

Kiedy nakładać krem przeciwsłoneczny na tatuaż?

Musisz pamiętaj, że wystawiając tatuaż na słońce nie wystarczy jedna aplikacja kremu, by ochronić go przed blaknięciem. Smarowanie należy powtarzać najlepiej co dwie godziny. Tylko w ten sposób zachowasz ciągłą ochronę swojej skóry. Zwróć także uwagę, czy filtr w kremie, który posiadasz, jest wodoodporny. Zdradzimy, że niestety większość nie jest. Dlatego przy kontakcie z wodą tracą swoje właściwości i przestają zapewniać ochronę. 

W ostatnich latach coraz większym powodzeniem cieszą się naturalne filtry ochronne. Są to oleje roślinne, z których wiele nazywanych jest naturalnymi filtrami przeciwsłonecznymi. Olej z pestek malin, pestek marchwi czy kokosowy faktycznie chronią przed słońcem i dodatkowo nawilżają skórę. Pamiętaj jednak, że nie powinny one być używane tam, gdzie potrzebna jest konkretna pielęgnacja. Wartość SPF w naturalnych olejach nie jest znana i może być bardzo zmienna. Polecamy zdecydowanie konkretne kremy z filtrami, są po prostu bardziej skuteczne i bezpieczne.

Jak solarium działa na tatuaże?

Opalanie to nic innego jak promieniowanie UVA i UVB, których źródłem jest naturalne światło słoneczne oraz lampy używane w solarium. W gabinetach z solarium najczęściej wykorzystywane są promienie UVA, które niestety wnikają głębiej w warstwy skóry od promieni UVB. Dlatego przyczyniają się one nie tylko do silnego blaknięcia tatuażu, ale są także przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Skóra się wysusza i marszczy. Dlatego używaj kremów ze skutecznymi filtrami, najlepiej kosmetyków dedykowanych do opalania w solarium.

Pielęgnuj swoje tatuaże

O tatuaż powinno się dbać i pielęgnować go przez całe życie. Błędem jest ochranianie go wyłącznie wtedy, kiedy jest świeży. Tatuaż od słońca będzie wyblakły zarówno w pierwszych miesiącach po wykonaniu jak i w późniejszych latach. Dlatego należy dbać o tatuaże bez względu na to, kiedy został zrobiony. 

Jakie kremy ochronne do tatuaży polecamy na słońce?

W naszej ofercie posiadamy kilka znakomitych kremów z filtrami SPF50, które są najbardziej skutecznym produktem do ochrony tatuaży przed działaniem promieni słonecznych i przed solarium. Polecamy Wam trzy z nich:

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl