Blog kategorie
Jak dobrać kształt i rodzaj brody? 0
Jak dobrać kształt i rodzaj brody?

Jak dobrać kształt brody do twarzy? Możesz zrobić to sam, bez wizyty w salonie berberskim. Jednak nie każdy rodzaj brody będzie Ci pasował...

Jeśli właśnie postanowiłeś zapuścić zarost i zastanawiasz się nad tym, jaki kształt brody będzie dla Ciebie odpowiedni to dobrze trafiłeś. Nasz poradnik przygotowaliśmy właśnie dla takich mężczyzn jak Ty. Wyjaśnimy jak dobrać brodę do kształtu twarzy. Bo to właśnie od tego powinien zależeć typ Twojego zarostu. 

Typy kształtów twarzy

By dobrze określić swój kształt twarzy, stań przed dużym lustrem. Następnie zerknij na skronie (czoło i linię włosów), policzki (czy są pełne, a może widzisz na nich wyraźnie zarysowane kości policzkowe) oraz szczękę i podbródek (czy jest spiczasty czy zaokrąglony).

Dokładnie przyjrzyj się proporcjom twarzy. Czy twarz jest krótka, czy może identycznie szeroka jak długa? A może jesteś w gronie osób, które posiadają wysokie czoło? Jeśli już posiadasz odpowiednią wiedzę na temat kształtu swojej twarzy, przyjrzyj się teraz obrazkowi i dopasuj swój kształt twarzy

Kształt twarzy - cechy charakterystyczne

Twarz okrągła:

Twarz okrągła posiada pełne policzki, zaokrąglony podbródek i brak zarysowanych kości policzkowych. Wyróżnia się także szczęką bez wyraźnych kantów i zaokrągloną nasadą włosów. Jej wymiary są niemal takie same, jest podobnie szeroka jak i długa. 

Twarz owalna:

Twarz owalna jest o ok. 1/3 dłuższa niż szersza. W tym kształcie twarzy najwyższe punkt czoła znajduje się na środkowej osi twarzy. Najszersze miejsce twarzy owalnej znajduje się na wysokości kości policzkowych. Natomiast nasada włosów jest zaokrąglona, podobnie jak strefa podbródka.

Twarz kwadratowa:

Szerokie i niskie czoło jest charakterystyczne dla twarzy kwadratowej. Szerokość czoła jest niemalże taka sama jak szczęki, która posiada wyraźnie zaznaczone kąty. Linia włosów w tego typu twarzy ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach.

Twarz podłużna/prostokątna: 

Twarz prostokątna nazywana jest także podłużną. Jest zdecydowanie dłuższa niż szersza. Pod kątem szerokości jest prawie taka sama. Posiada szeroki podbródek, często kanciasty, a czoło jest najczęściej wysokie. 

Twarz w kształcie serca:

Wąskie i niskie czoło występuje w twarzy o kształcie serca. Tego typu twarz jest najszersza w sferze kości policzkowych. Posiada trójkątny podbródek i prostą linię włosów. Szczęka zwęża się od okolic pod uszami aż do końca podbródka.

Twarz w kształcie trapezu:

Twarz w kształcie trapezu najwęższa jest w okolicy czoła, a natomiast najszersza w sferze policzków i szczęki. Twarz trapezowa posiada niskie czoło. Nasada włosów prosta lub lekko zaokrąglona.

Kształt twarzy odgrywa kluczowe znaczenie przy doborze kształtu brody. Nie każdy rodzaj zarostu jaki pasuje np. do twarzy kwadratowej, będzie pasował do owalnej czy trapezowej. Dlatego zastanów się dobrze, jaki kształt brody będzie pasował do Ciebie. 

[product id="74, 180, 2160, 2166, 3184, 3472" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jaka broda do twarzy kwadratowej?

Kwadratowa twarz jest jedną z najbardziej popularnych u mężczyzn i najłatwiej ją rozpoznać. Będzie do niej pasował zarost, który skupia się na centralnej części brody. W ten sposób optycznie odwrócisz uwagę od kwadratowych policzków. 

SPRAWDŹ: Jak przycinać brodę?

Mężczyznom o kwadratowej twarzy polecamy popularne kozie bródki oraz bardzo gęste brody zakrywające policzki, podbródek i z solidnym wąsem. Jeśli jesteś genetycznie obdarzony bardzo gęstym i bujnym zarostem, to nie podkreślaj konturów zarostu. Jeśli to zrobisz, to znowu odkryjesz i uwydatnisz swoje kwadratowe policzki

Typ brody do twarzy okrągłej

Przedstawicielem tego kształtu twarzy jest Leonardo Di Caprio. Najlepszym wyborem będzie zarost, który jest mocno konturowany z mocno podkreślonymi liniami. Możesz także zdecydować się na zapuszczenie długiej brody. Wyeksponuj wtedy jej centralną część i przytnij delikatnie zarost na policzkach. Koniecznie zadbaj o ostre linie

Broda do twarzy prostokątnej

Twarz prostokątna jest długa, dlatego warto ją optycznie nieco skrócić. Zarost powinien być więc tak dobierany, żeby wyrównać proporcje, a więc nadać twarzy bardziej okrągły kształt. Możesz zdecydować się na mały kilkudniowy zarost.

Jeśli wybierzesz długą brodę to zapuść ją dziko i przytnij później aby policzki i centralna część brody była tej samej długości. 

Kształt zarostu do twarzy sercowej

Twarz sercową wyróżnia szerokie czoło i policzki. Dlatego zarost powinien zamaskować (zmiękczyć) linię żuchwy i wydłużyć optycznie twarz. Dobierz więc odpowiedni kształt brody do twarzy sercowej i ukryj w niej wszystko to, co wymaga ukrycia Pasował Ci będzie na pewno zarost równej długości – dłuższy albo krótszy. Idealna będzie także gęsta broda.

Jaka broda do twarzy owalnej?

Twarz owalna to najlepszy kształt twarzy dla mężczyzny z brodą. W każdej brodzie będziesz wyglądał dobrze, nie ma żadnych ograniczeń. Możesz zapuścić gęsty zarost, bródkę lub zapuścić zarost o równej długości. Nie bój się eksperymentować, gdyż kształt owalny twarzy w niczym Cię nie blokuje. 

SPRAWDŹ: Zapuszczanie brody, etapy

Zadbana, dobrze wypielęgnowana broda i odpowiednio dobrana do kształtu twarzy będzie Twoją ozdobą. Dzięki niej możesz ukryć "niedoskonałości" twarzy oraz jeszcze bardziej podkreślić jej atuty. Dlatego polecamy abyś kierował się naszymi wskazówkami i po ustaleniu kształtu twarzy, zdecydował się na odpowiedni rodzaj brody. Powodzenia i niech Ci broda gęsta rośnie.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl