uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki
Brodaty Blog Kosmetyczny

Dlaczego włosy wypadają?

0
Dlaczego włosy wypadają?

Dlaczego mężczyznom wypadają włosy? Przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane. Przyglądamy się im i wskazujemy jak z nimi walczyć.

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn są bardzo różne. Utrata włosów może być m.in. spowodowana czynnikami genetycznymi albo chorobami skóry. Włosy wypadają także ze stresu, po używaniu wielu  leków. Powodem mogą być również  czynniki hormonalne. Warto zaznaczyć, że inna są powody wypadania włosów u kobiet, a inne u mężczyzn. Do najczęściej rozpoznawalnych łysień u panów są: androgenowe, telogenowe, plackowate, zdecydowanie rzadziej anagenowe i bliznowaciejące.

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem, który dotyka współczesnych mężczyzn. Jeśli chcemy zapobiec mu, to musimy sprawdzić przyczynę i czym ten proces jest wywołany. Dopiero wtedy pielęgnacja włosów będzie skuteczna.

[product id="4408, 418, 2622, 812"]

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Wypadanie więcej niż 50-100 włosów dziennie powinno nas zaniepokoić. Może się okazać, że włosy wypadają na skutek poważnej choroby. Ciężko jednoznacznie określić przyczyny wypadania włosów, bo istnieje ich bardzo dużo. Od bardzo błahych, jak noszenie nieprawidłowej fryzury, po bardziej niebezpieczne i zagrażające nawet naszemu zdrowiu jak, np. zatrucia, choroby z autoagresji i zaburzenia hormonalne. Nadmierna utrata włosów może być trwała albo przemijająca; ograniczona bądź rozlana. Wyróżnia się trzy typy łysienia, omówione osobno w dalszej części artykułu: łysienie męskie androgenowe, łysienie androgenowe kobiet oraz łysienie plackowate.

Do możliwych przyczyn łysienia u mężczyzn zaliczyć można:

 • choroby włosów – wszelkiego typu grzybice;
 • choroby skóry owłosionej – toczeń rumieniowaty krążkowy, liszaj płaski, twardzina ograniczona;
 • przyczyny mechaniczne: wyrywanie włosów (trichotillomania), nieprawidłowe uczesanie (mocno naciągnięty koński ogon czy warkocz), wycieranie się włosów noworodka z tyłu głowy, wskutek tarcia o poduszkę;
 • leki: substancje przeciwkrzepliwe, przeciwtarczycowe, cytostatyczne i obniżające odporność;
 • schorzenia układowe, tzn. dotyczące całego organizmu – np. toczeń rumieniowaty układowy;
 • choroby zakaźne – kiła, choroby przebiegające z bardzo wysoką gorączką, np. dur.

Jeśli nadmiernie tracisz włosy, to najlepiej będzie skonsultować się z endokrynologiem. Wypadanie włosów często jest wynikiem nadczynności tarczycy. Natomiast przyczyną wypadania włosów wraz z cebulkami mogą być czynniki genetyczne. Ten proces może zaczynać się już niestety w okresie dojrzewania. Łysienie tego typu zaczyna się od przerzedzenia włosów nas czołem i na szczycie głowy.

Co wpływa na wypadanie włosów?

Włosy wypadają nie tylko na skutek genów czy ciężkich chorób. Ogromne znaczenie dla kondycji włosów ma także nasza dieta i styl życia. Zobacz, co sprawia, że włosów podczas mycia i czesania zostaje coraz mniej:

 • Zła dieta – to co jemy ma ogromny wpływ na nasze włosy.  Pamiętaj, żeby dostarczać włosom witaminy, minerały i aminokwasy.
 • Stres – żyjemy szybko i w stresie. To ma wpływ na nasze problemy zdrowotne oraz do osłabienia kondycji naszych włosów. 
 • Farbowanie – częste farbowanie włosów doprowadza do osłabienia włosów i ich cebulek. 
 • Fryzura – do stylizacji używaj kosmetyków, które nie obciążają mocno włosów. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór naturalnych pomad do włosów. 
 • Palenie tytoniu – jest szkodliwe dla zdrowia, skóry i włosów. To najwyższy czas, by rzucić palenie. 
 • Jesień i wiosna – najgorsze pory roku dla naszych włosów. Obie sprzyjają ich wypadaniu. 
 • Zaburzenia hormonalne – u mężczyzn czynnikiem sprzyjającym temu procesowi jest męski hormon dihydrotestosteron (DHT). A dokładnie jego pochodna zwana dihydrotestosteronem (DHT). To właśnie przez ten hormon mężczyźni już w młodym wieku zaczynają tracić włosy.
 • Choroba – niestety osłabiony organizm traci włosy. Najczęstszą przyczyną są choroby tarczycy długotrwałe przeziębienie czy też anemia.
 • Kosmetyki - wybieraj wyłącznie te kosmetyki do pielęgnacji włosów, które bazują na roślinnych, delikatnych składnikach. Zainteresuj się także naturalną odżywką do włosów - wzmocnisz włosy i dostarczysz im składników odżywczych. 

[product id="2130, 820, 822, 1190"]

To najważniejsze przyczyny wypadania włosów u mężczyzn. Pamiętaj, że jeśli tracisz włosy to nie jest to jeszcze powód do nadmiernej paniki. Warto z tym walczyć. Wystarczy, że będziesz regularnie sprawdzał swoje włosy i w przypadku niepokojących objaw zaczniesz szybko reagować. Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl