Blog kategorie
9 popularnych błędów podczas golenia 0
9 popularnych błędów podczas golenia

Golenie jest jedną z najpopularniejszych metod do osiągnięcia gładkiej skóry. Jednak panowie często po goleniu zmagają się z pocięciami, podrażnieniami  i zaczerwienieniem skóry. Prawdopodobnie popełniasz błędy, które opisujemy w tym artykule. Poznaj sposoby na to, jak zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom skórnym. Sprawdź, co zrobić, by golenie stało się przyjemnym rytuałem?

Wymieniliśmy 9 najbardziej popularnych błędów, które towarzyszą mężczyzną podczas golenia twarzy. Jeśli popełniasz chociaż jeden z nich, to skutkiem mogą być drobne zacięcia, podrażnienia skóry, a nawet niska i niedokładna jakość golenia. Dlatego polecamy poznać kilka rad, które odpowiedzą na pytanie, co należy zrobić by zostawić swoją twarz zadbaną i gładką.

W tym artykule przeczytasz o:

  1. Zbyt szybkie golenie
  2. Nie lekceważ mycia twarzy przed goleniem
  3. Jak działa zimna woda podczas golenia?
  4. Suszenie twarzy ręcznikiem przy goleniu
  5. Zbyt duży nacisk maszynki do golenia na skórę
  6. Używanie tępych żyletek
  7. Golenie skóry pod włos
  8. Do czego prowadzi niska jakość kosmetyków do golenia?
  9. Jak ważna jest pielęgnacja skóry po goleniu? 

1. Zbyt szybkie golenie

Proces golenia nie lubi pośpiechu. Dlatego radzimy poświęcić goleniu odpowiednią ilość czasu potrzebną na dokładne przygotowanie skóry. Przede wszystkim zadbaj o namoczenie włosków w ciepłej wodzie. Najwygodniej zrobić to pod prysznicem, spędzając tam do trzech minut. Dobrze namoczony zarost łatwiej będzie usunąć za pomocą maszynki do golenia lub brzytwy. Na tak przygotowaną skórę nałóż krem do golenia lub żel i odczekaj od dwóch do trzech minut, aż kosmetyk zadziała.

Postaw na najlepsze kosmetyki do golenia
[product id="3530, 5086, 72, 198"]

2. Lekceważenie mycia twarzy

Wielu mężczyzn zapomina o tej podstawowej czynności. Przed każdym użyciem maszynki na żyletki, umyj dok ładnie twarz. Nie wystarczy tylko opłukać ją wodą, tylko sięgnij po dobre mydło do twarzy np. mydło koniakowe RareCraft. Zadbaj także o co tygodniowe złuszczanie naskórka za pomocą drobnoziarnistego peelingu. Nie oczyszczona skóra twarzy będzie przeszkadzać żyletce, a także brzytwie równomiernie ślizgać się. Będzie to skutkowało drobnymi zacięciami i skaleczeniami oraz w najlepszym przypadku skończy się na podrażnieniu skóry.

3. Zimna woda podczas golenia

Od pokoleń wiadomo, że najlepiej golić twarz z ciepłą wodą. Pomoże rozszerzyć pory i znacznie zmiękczy włosy, które łatwiej będzie usunąć. Zimna woda ma wręcz odwrotne właściwości. Włoski będą sztywne i niepodatne na golenie. Co prawda możesz polemizować z tym faktem, broniąc się, że przecież zimna woda nie tylko orzeźwia, ale powoduje również, że zarost na twarzy staje dęba, а w takiej pozycji dokładniej goli się. Ale zimna woda nie zmiękcza zarostu, a to kluczowe by golenie było precyzyjne i bezpieczne.

4. Suszenie ręcznikiem twarzy

Ręcznika używaj tylko po skończonym goleniu. Nigdy w trakcie, a pod żadnym pozorem po umyciu twarzy czy przed rozprowadzeniem kremu do golenia na skórze. Zapamiętaj, że na suchej skórze golenie nie pójdzie gładko.

5. Zbyt duży nacisk na skórę

Nacisk nie ma większego wpływu na dokładność golenia skóry. Wpływ na gładką skórę ma precyzja. Dlatego podczas golenia dociskaj maszynkę do skóry tak, aby pozostawała napięta. Nigdy nie rób tego przy użyciu dużej siły, wtedy na pewno szybko się skaleczysz. Silny nacisk na skórę i tak nie ma wpływu na efektywności golenia.

6. Używanie tępych żyletek

Żyletki w maszynce do golenia należy wymieniać zawsze wtedy, kiedy poczujemy, że się stępiły. Tępe ostrze maszynki nie ścina zarostu, tylko nieprzyjemnie je szarpie. Prowadzi to do zacięć i drobnych lub poważniejszych skaleczeń. Używanie tępych żyletek jest także prostą drogą do podrażnień skóry po goleniu. Ostrza należy wymieniać w zależności od twardości zarostu i częstotliwości używania maszynki.

7. Golenie pod włos

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest zły kierunek golenia. Najbardziej bezpiecznym jest golenie się z włosem, czyli wraz z kierunek ich wzrostu. Nigdy nie gol skóry pod włos. Prowadzi to do zaczerwienień i drobnych skaleczeń.

8. Niska jakość kosmetyków do golenia

Oszczędzanie na maszynce czy kosmetykach do golenia i po goleniu nie opłaca się. Tym bardziej jeśli oczekujesz, że golenie będzie bezpieczne, komfortowe i przede wszystkim zakończy się bez podrażnień. Zadbaj zatem o wysokiej jakości kosmetyki do golenia takie jak krem lub żel do golenia oraz balsam i woda po goleniu. Podobnie nie warto korzystać z niskiej jakości maszynki do golenia, tym bardziej tzw. jednorazówek. Wybierz maszynkę jednej z renomowanych marek, a Twoja twarz będzie gładka i zdrowa. 

Zasługujesz na najlepsze maszynki do golenia
[product id="5395,1228,4174,1426"]

9. Pomijanie pielęgnacji skóry po goleniu

Jeśli Twoja skóra jest delikatna i wrażliwa, to golenie jej może jej zaszkodzić. W przypadku skóry wrażliwej, może wręcz doprowadzić ją do wysuszenia. Dlatego po każdym goleniu nawilżaj i chroń skórę naturalnymi kosmetykami po goleniu. Rewelacyjne rezultaty osiągniesz używając np. balsamu po goleniu Docent polskiego producenta Pana Drwala. Produkt tez nawilży skórę, złagodzi ewentualne podrażnienia i ukoi skórę. A poza tym pozostawi bardzo męski zapach, jakim charakteryzuje się ten balsam.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl