Blog kategorie
11 najciekawszych pytań na temat perfum męskich 0
11 najciekawszych pytań na temat perfum męskich

Michael Edwards znany powinien być wszystkim, którzy interesują się światem perfum męskich. W swoim życiu udzielił tysiące odpowiedzi na temat perfum. Wybraliśmy najciekawsze z nich. 

Inspiracją do napisania tego artykułu o perfumach męskich, a dokładnie o najciekawszych pytaniach o nich, jest książka Michaela Edwardsa - Fragrances of the World. Michael jest jednym z najbardziej popularnych specjalistów w świecie perfum. W swojej wieloletniej karierze spotkał się już chyba z każdym możliwym pytaniem na temat perfum męskich. Wybraliśmy 11 z nich, które powinny Was zainteresować i publikujemy także odpowiedzi do nich. 

Dlaczego perfumy pachną inaczej na każdej z osób?

Dzisiaj nie powinno już nikogo dziwić to, że perfumy na każdym z nas mogą pachnieć inaczej. Wpływ na to mają geny, rodzaj skóry, nasza dieta, a nawet leki, które bierzemy. Najbardziej na zapach wpływają antybiotyki. Na zapach wpływ ma również temperatura ciała. 

Czy rodzaj skóry wpływa na zapach perfum?

Zdecydowanie tak. Sucha skóra szybciej wchłania perfumy, dlatego jest bardziej wymagająca i zapach jest na niej mniej trwały. Skóra tłusta natomiast powoduje, że perfumy utrzymują się na niej dłużej i zapach jest zdecydowanie bardziej intensywniejszy. Olejki zawarte w Twojej skórze rozpuszczają molekuły perfum i dzięki temu zapach na Twojej skórze tłustej utrzyma się dłużej.

Dlaczego zapach perfum zmienia się np. używany w drogerii, w domu pachnie inaczej?

Otoczenie, w którym przebywasz ma znaczący wpływ na zapach perfum, których używasz. Zwróć uwagę, czy w pomieszczeniu, w którym testujesz perfumy jest klimatyzacja.

[product id="186, 230, 788, 1516, 3680, 3784, 3682" slider="true" onlyAvailable="true"]

Potrafi ona mocno "oszukać" właściwy zapach produktu. Uwalnia się on także stopniowo, dlatego wszystkie jego nuty poznasz dopiero po przyjściu do domu i wypróbowaniu go na sobie. 

Kiedy nie powinieneś używać perfum?

Słońce ma negatywny wpływ na perfumy. Ich składniki silnie reagują z promieniami UV. Dlatego mogą wtedy podrażniać skórę i powodować widoczne przebarwienia. Polecamy użyć wtedy perfum bez alkoholu, są one które są one bezpieczne dla skóry.

Jaki wpływ mają perfumy na nasze samopoczucie?

Znaczny. Udowodniono, że niektóre zapachy użyte w perfumach mają działanie relaksujące, a inne stymulujące. 

  • lawenda i rumianek - uspokajają nas
  • neroli i bergamotka - wpływają stymulująco na nas

Ile maksymalnie zapachów można przetestować jednorazowo?

Nie powinno ich być więcej niż trzy. Każdy kolejny zapach nie będzie już przez nas odpowiednio wyczuwalny. 

Kiedy najlepiej testować perfumy?

Perfumy najlepiej testować w godzinach porannych. Wtedy nasz węch jest świeży i najbardziej sprawny. Zapach będzie wiarygodny. 

Czy perfumy należy przechowywać w łazience?

Wielu z nas swoje perfumy trzyma w łazience. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to najlepsze miejsce do ich przechowywania. Duża wilgotność i zmiany temperatur negatywnie wpływają na zapachy, które zamknięte są w szklanych flakonach. W takich warunkach perfumy tracą intensywność zapachu. 

W jakim miejscu na ciele najlepiej testować nowe zapachy?

Uważa się, że najlepszym miejscem na testy jest wewnętrzna część nadgarstka. To w tym miejscu najlepiej testować pierwszy zapach. Kolejne poleca się użyć na nadgarstku i wewnętrznej części łokcia. 

Jaką trwałość powinny mieć zapachy perfum?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Woda perfumowana powinna się utrzymywać na skórze średnio do 6-7 godzin. Natomiast woda toaletowa nie więcej niż trzy godziny. Woda po goleniu ma najmniejszą trwałość - maksymalnie 1-15. godziny. 

Czy da się wydłużyć trwałość zapachu?

W celu wydłużenia trwałości zapachu ulubionych perfum męskich polecamy  używanie ulubionego zapachu w kilku formach, tzn. łącz z wodą toaletową czy perfumowaną także mydło, żel pod prysznic, mleczko do ciała lub puder.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl