Blog kategorie
Tatuaż średnik - co oznacza? 0
Tatuaż średnik - co oznacza?

Tatuaże to jedna z najbardziej modnych form ozdabiania ciała.  Decyzja o zrobieniu trwałego wzoru na skórze powinna być przemyślana. Dla coraz większej liczby osób, tatuaż staje się sposobem na wyrażenie siebie i podkreślenia wyznawanych wartość. Jest też pamiątką lub hołdem dla bliskiej osoby, a nie rzadko także dobrym sposobem na przekazanie ważnych dla nas informacji. W ten sposób można zakomunikować o chorobie czy doświadczeniach. Jedną z takich form informacji jest tatuaż średnik. Sprawdź co oznacza i po co ludzie tatuują sobie ten mały tatuaż.

Średnik jest coraz bardziej popularnym motywem wśród wzorów tatuażu. Na pierwszy rzut oka wydaje się jako bardzo tajemniczy motyw. Ale dzieje się tak tylko wśród osób, które nie mają dużego obeznania z kulturą tatuowania. Osoby, które wybierają ten wzór na swój tatuaż, robią to świadomie i wiedzą co on oznacza. Średnik tatuaż ma co najmniej kilka różnych interpretacji. Na każdej z osób może symbolizować coś innego i odgrywać inną rolę. Postanowiliśmy przyjrzeć się, co oznacza tatuaż średnik dla różnych ludzi i dlaczego od kilka lat jest to tak popularny i chętnie wybierany tatuaż. Omówimy również, jakie są style i wzory średników. Pozwoli Ci to wykonać tatuaż, który będzie oryginalny i dopasowany do ciebie.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie znaczenie ma średnik?
 • Co oznacza tatuaż ze średnikiem?
 • Co oznacza tatuaż średnik wytatuowany na nadgarstku?
 • Skąd pochodzi pomysł na tatuaż średnik?
 • Tatuaż jako symbol depresji

Jakie znaczenie ma średnik?

Średnik to mały wzór, który symbolizuje znak interpunkcyjny w kształcie niewielkiej pionowej kreski umieszczonej na linii tekstu. Może pełnić różne funkcje. Najczęściej jest on jednak używany w celu oddzielania fraz, zwrotów lub wyrazów wewnątrz zdania. W świecie tatuażu średnik ma całkiem odmienne znaczenie. Jest bardzo popularnym motywem na tatuaż i wykonywany jest w wielu stylach. Zawsze jednak prosty o okrągłym kształcie, który dzieli się na pół w pionie za pomocą linii. Całość tworzy spójny efekt symetrii. Duży wpływ na jego znaczenie w tatuażu ma kultura, w której się znajdujemy i wyznajemy. Tatuaż średnik może symbolizować bardzo dużo rzeczy.

Co oznacza tatuaż ze średnikiem?

Średnik to popularny motyw w tatuowaniach, który dla wielu osób ma bardzo osobiste i ważne znaczenie. Zwykle jest to prosty, okrągły kształt, który dzieli się na pół w pionie za pomocą linii, co tworzy efekt symetrii. Znaczenie tego motywu może różnić się w zależności od kultury, w której się znajdujemy, od indywidualnych doświadczeń danej osoby, czy też od stylu i wzoru, w jakim został wykonany tatuaż. 

Tatuaż ze średnikiem ma jedno kluczowe znaczenie. Jest symbolem walki z depresją oraz rożnymi problemami emocjonalnymi. Dla osól go noszących jest subtelnym, małym znakiem na ciele, który ma pokazać, że osoba przeszła w życiu przez bardzo trudne chwile i nie rzadko było to nawet załamanie psychiczne czy próba samobójcza. Ale mimo takich problemów nie poddała się i ciągle walczy o lepsze życie dla siebie. Średnik często rozumiany jest także jako symbol ciągłości życia. 

Tatuaż ze średnikiem to jeden z tych wzorów, który ma ogromne i osobiste znaczenie, dla każdego kto go nosi. Umożliwia w bardzo łatwy i przy tym subtelny sposób sygnalizować innym swoje problemy. Pozwala im to pokazać, że nie są sami z trudnościami emocjonalnymi. Taki tatuaż zdecydowanie przyciąga uwagę innych, często właśnie tych, którzy sami mają identyczne lub chociażby podobne problemy. Mały tatuaż średnik pomaga im więc zbudować dobrze zintegrowane grupy wsparcia w trudnych chwilach.

[product id="3142, 3838, 1750, 1962"]

Co oznacza tatuaż średnik wytatuowany na nadgarstku?

W wielu przypadkach tatuaż średnik tatuowany jest właśnie na nadgarstku. Średnik wytatuowany w tym miejscu to symbol dla osób, które walczyły z problemami emocjonalnymi ale mimo myśli samobójczych nie zdecydowały się odebrać sobie życia. Ten niewielkich rozmiarów symbol wyraża ideę ciągłości życia i pokazuje, że nie warto się poddawać i warto walczyć mimo przeciwności w życiu. Podobnie jak średnik w zdaniu, który oddziela jego części, ale nie kończy go, tak samo w naszym życiu warto kontynuować swoją historię i każdego dnia walczyć o lepsze jutro. Nie warto się poddawać i stawiać kropkę w życiu. 

Tatuaż średnik – skąd się wziął pomysł?

Amy Bleuel, to właśnie ona jest pomysłodawczynią tego pomysłu i zapoczątkowała w 2013 roku akcję tatuowania tatuażu średnik. Project Semicolon (Projekt Średnik) był hołdem oddanym na cześć swojego ojca, który niestety odebrał sobie życie, przegrywając walkę z samym sobą. W tym samym czasie internet zaczęły wręcz zalewać zdjęcia trwałych lub tymczasowych tatuaży-średników. Wzór wykonywały sobie osoby na całym świecie. W 2017 roku Amy podobnie jak jej ojciec odebrała sobie życie. Mimo to, jej akcja przetrwała próbę czasu. Tatuaż średnik stał się ogólnoświatowym znakiem walki z depresją oraz coraz częściej jest pretekstem do mówienia o tej chorobie. Można stwierdzić, że ten mały tatuaż wręcz zachęca do dialogu i zmierzenia się z chorobą, która dotyka coraz więcej osób. 

Warto przeczytać: Tatuaże dla par - popularne wzory

Jak dbać o mały tatuaż średnik?

Pielęgnacja małego tatuażu przedstawiającego średnik est taka sama jak każdego innego wzoru.. Kilka razy dziennie należy smarować tatuaż używając w tym celu kremy do tatuażu, których szeroki wybór znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Są bezpieczne, nawilżają skórę oraz pomagają przyspieszyć proces gojenia. Świeżo zrobiony tatuaż przemywaj letnią wodą i myj go odpowiednim żelem do tatuażu lub mydłem. Zadbaj o to, by nie przemoczyć tatuaż, a po myciu przyłóż do skóry papierowy ręcznik. Nie pocieraj nim. O tym, jak pielęgnować świeży tatuaż napisaliśmy w osobnym artykule: Jak dbać o nowy tatuaż 

[product id="1750, 1774, 3838, 5022"]

Tatuaż symbol depresji

Depresja uznawana jest za jedną z najbardziej groźnych chorób współczesnego świata. Ten niewielki tatuaż jest  dla wielu osób sposobem na wyrażenie swojego doświadczenia z nieustannej walki z depresją. Depresja to dość specyficzna choroba, bardzo groźna, gdyż nie zawsze jest widoczna na zewnątrz. Często osoby walczą z nią w ukryciu, nie dzielą się z nikim swoimi problemami emocjonalnymi. Jednak tatuaż średnik może im służyć jako subtelny symbol walki z tą chorobą. To taki niby niewielki, ale mimo wszystko o potężnym znaczeniu symbol, za pomocą którego osoby dzielą się z innymi swoją chorobą. Wyrażają za jego pośrednictwem swój ból, zmartwienie, smutki i codzienne cierpienie. Jest też sposobem na zwrócenie uwagi innych na problem depresji. Dla wielu tatuaż tego typu może być również formą terapii. To dlatego, że pozwala wyrazić emocje i zmusza innych do refleksji nad chorobą. Nie wolno przy tym zapominać, że depresja to poważna choroba, która zawsze wymaga profesjonalnego leczenia i pomocy specjalistów. Dlatego jeśli zmagasz się z problemami emocjonalnymi, poszukaj pomocy w takich placówkach jak: 

 • Poradnie Zdrowia Psychicznego,
 • Centra Zdrowia Psychicznego,
 • Ośrodki Interwencji Kryzysowej,
 • Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne (dla dzieci i młodzieży),
 • Szpitale psychiatryczne
 • Całodobowa Linia Wsparcia 800 70 2222
 • Antydepresyjny Telefon Zaufania (22) 484 88 01

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl