Blog kategorie
Nożyczki do brody - jakie wybrać i jak używać? 0
Nożyczki do brody - jakie wybrać i jak używać?

Pielęgnacja brody męskiej staje się już wręcz codziennym rytuałem mężczyzn z brodą. Dobre nożyczki do brody pozwalają samemu zadbać o zarost, bez konieczności regularnych odwiedzin barbera czy fryzjera męskiego. Podpowiadamy na co zwracać uwagę kupując dobre nożyczki do przycinania brody i wąsów oraz jakie są najlepsze. Dowiesz się także jak z nich korzystać. Uważamy, że jest to niezbędne akcesorium na półce każdego brodacza, dlatego zapraszamy do lektury. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak używać nożyczki do brody
 2. Jakie wybrać nożyczki do brody
 3. Gdzie kupić nożyczki do brody
 4. Jakie kupić nożyczki do brody
 5. Jakie to są dobre nożyczki do brody
 6. Gdzie kupić tanie nożyczki do brody
 7. Ile kosztują najlepsze nożyczki do brody?

Nożyczki do brody pozwalają samodzielnie i bezpiecznie skrócić zarost i męską brodę, bez pomocy doświadczonego barbera. To małe akcesorium umożliwia regularnie i z dużą starannością przycinać brodę lub zarost oraz także wąsy. Dzięki nim nadasz im wymarzony kształt i ogarniesz niesforne włoski, które z czasem zaczynają wystawać i brzydko wyglądać. Dzięki niewielkim rozmiarom, nożyczki doskonale dopasowują się do dłoni, a ich ostre krawędzie gwarantują precyzyjne cięcie. Korzystanie z nożyczek do brody mocno ułatwia pielęgnację zarostu i dbanie o jego dobry wygląd. Pozwalają zaoszczędzić czas, bez konieczności częstego odwiedzania salonów barber shop, a także pieniądze, które warto zainwestować w dobry olejek do brody, który nawilży i zmiękczy zarost. 

Nożyczki do brody są także niezbędnym atrybutem każdego profesjonalnego fryzjera. Niech nie zmyli Cię bardzo podobny wygląd nożyczek do włosów od tych, które przeznaczone są do pielęgnacji brody męskiej. Jedne i drugie są co prawda bardzo precyzyjne i ostre. Pozwalają skrócić i przyciąć brodę i wąsy. Jednak do przycinania i regulowania kształtu brody wygodniejsze będą  mniejsze, a więc przeznaczone do zarostu. Nożyczki do włosów są zdecydowanie większych rozmiarów. Nożyczki do brody są niezastąpione jeśli masz dłuższy zarost lub brodę, pozwolą szybko i precyzyjnie podciąć go i ogarnąć.  Wszystko po to, by broda i wąsy były Twoją wizytówką

Odpowiednio wybrane nożyczki do brody szybko staną się nierozłącznym „przyjacielem” każdego szanującego się brodacza, który nienagannie podchodzi do pielęgnacji i dbania o swój zarost. Przerośnięta i zbyt długa broda wygląda nieatrakcyjnie i niechlujnie. Wymaga wtedy odpowiedniej pielęgnacji, regulowania za pomocą nożyczek i odżywienia kosmetykami do brody. 

Nożyczki do brody - jakie wybrać? 

Jeśli planujesz skrócić zarost to nożyczki do brody Ci to w prosty sposób umożliwią.  Używając ich utrzymasz brodę w ryzach i nadasz jej oczekiwanego kształtu. Dzięki regularnemu podcinaniu Twoja broda znacznie zyska na wyglądzie. Będzie uporządkowana, dobrze wystylizowaną o regularnym kształcie. Dodatkowo dzięki nożyczkom do brody podetniesz zniszczone, rozdwojone końcówki włosków. Najlepsze nożyczki do brody posiadają kultowe marki męskie, polecamy szczególnie nożyczki od marek Pan Drwal, Captain Fawcett i Bluebeards Revenge. Zastanawiasz się jakie nożyczki do brody wybrać? Zdecydowanie uniwersalne, które pozwolą Ci regulować różne długości brody i gwarantują precyzyjne cięcia.

Nasze propozycje najlepszych nożyczek do brody i wąsów

[product id="1600, 1734, 1918, 4034, 4332, 4334" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Decydując się na zakup nożyczek do brody odradzamy zastąpienia ich nożyczkami fryzjerskimi. Z pozoru wydawałoby się, że powinny być lepsze, gdyż korzystają z nich profesjonaliści. Jednak profesjonalne nożyczki fryzjerskie mają inne przeznaczenie i są narzędziem dedykowanym cięciu włosów. Włos na twarzy jest znacznie grubszy i mniej elastyczny od włosa na głowie. Dobre nożyczki do przycinania brody to takie, z których wygodnie się używa (dobrze leżą w dłoni) i mają odpowiedni rozmiar ułatwiający przycinanie brody. Podczas wyboru nożyczek do wąsów czy brody, warto zwracać uwagę na  ich producenta.

Nożyczki do wąsów i brody  - jak ich używać?

Powinieneś wiedzieć, że posługiwanie się nożyczkami do brody wymaga nieco wprawy. Jednak wystarczy kilka szybkich i prostych ćwiczeń by jej nabrać i podcinanie zarostu stało się przyjemne i proste. Nożyczki posiadają ostre ostrze, dlatego przy ich posługiwaniu się musisz zachować szczególną ostrożność. Starannie i dokładnie przemysł także linię cięcia zarostu, by nie narobić szkód. Możesz wzorować się na linii, którą wcześniej wyznaczył profesjonalny barber. Ten sposób jest bardzo wygodny i w miarę bezpieczny. Spróbuj w domu zrobić to samo w domu. Zdecydowanie najłatwiej jest podcinać zarost, który jeszcze bardzo nie odrósł, bo widać w nim linię cięcia. Ważne, żeby odcinać w nim wyłącznie malutkie końcówki. Zdecydowanie trudniej jest zapanować nad długą brodą. W tym przypadku włoski powinno się odcinać po małym kawałku, aż uzyskasz oczekiwaną długoś brody lub zarostu. Obcięcie za pierwszym razem zbyt dużej ilości włosków spowoduje, że zostaniesz postawiony przed faktem ponownego zapuszczenia brody.  A to znowu wymaga odpowiedniej ilości czasu, nie trwa dzień ani dziesięć. 

Po nożyczki do przycinania brody należy sięgać nie częściej niż co drugi tydzień. Po tym czasie dość łatwo wyznaczyć linię cięcia zarostu, a samo cięcie nie musi być znaczące. W pielęgnacji brody za każdym razem najtrudniejszy jest ten pierwszy raz. Kolejne uczą nas wprawy, a dbanie o zarost staje się przyjemnym rytuałem, który nie sprawia nam trudności. Nie inaczej jest w przypadku podcinania brody lub wąsów. Każda taka kolejna czynność przybliża nas do osiągnięcia perfekcyjnego cięcia. Praktyka czyni mistrza, a Ty sam będziesz odpowiedzialny za wygląd swojej brody.

[product id="542, 1490, 3778, 4178, 2638, 2636" slider="true" onlyAvailable="true"]

Nożyczki do wąsów

Nożyczki do wąsów nie różnią się niczym od opisywanych tutaj nożyczek do przycinania brody. Można używać jednego i tego samego narzędzia do regulowania długości i kształtu brody lub wąsów. Podobnie należy z nich korzystać średnio co drugi tydzień, w przypadków wąsów może nieco częściej, gdyż warto regularnie podcinać linię włosa nad górną wargą. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnego nachodzenia włosów na usta. Celem podcinania zarostu, także wąsów jest nadanie im pożądanej długości. Mimo tego odradzamy robić to jednym cięciem.  Zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą jest  stopniowe skracanie włosków po kilka milimetrów aż do uzyskania pożądanej długości. Ten sposób pozwoli Ci także szybko skorygować ewentualne błędy. W podcinaniu brody i wąsów pośpiech nie jest wskazany.

Przycinanie wąsów jest nie mniej ważne od podcinania brody. Nie dbając o to szybko Twoje wąsy będą mało estetyczne, włoski zaczną się plątać, będą niesforne i ciężkie w stylizacji. Dlatego tak ważne jest ich kształtowanie za pomocą nożyczek do wąsów. Wąsom można nadać dowolny kształt przy pomocy maszynki do golenia lub brzytwy oraz właśnie dobrych nożyczek. Najpierw ostrzem usuwamy zarost, który wykracza poza granice naszych wąsów, a następnie przycinamy pozostawione włoski na pożądaną długość.

Sprawdź także:

Z czego wykonane są nożyczki do przycinania zarostu?

Nożyczki do zarostu składają się obowiązkowo z dwóch części: ostrza i uchwytu. Na rynku najpopularniejsze są te, które produkowane są maszynowo, a więc odlewane ze stali. Najbardziej odpowiednie są natomiast nożyczki do brody robione ręcznie. Produkuje się je metodami rzemieślniczymi, ale także należy liczyć się w ich przypadku z zdecydowanie większym kosztem. Specjalistyczne szlifierki odpowiednio je obrabiają i nadają kształtu. Na precyzyjność obróbki duży wpływ ma użyty surowiec, a więc w tym przypadku jakość użytej stali. Im wyższa jakość stali wykorzystanej w produkcji nożyczek, tym większa wytrzymałość nożyczek. Nożyczki barberskie są profesjonalnym i podstawowym sprzętem, dlatego wymagają najlepszej jakości stali, aby mogły wytrzymać cięcia ostrza pod niewielkim kątem. 

Jak wybrać najlepsze nożyczki do brody i wąsów?

Wybór odpowiednich nożyczek do brody i wąsów nie należy do prostych zadań, ale z naszą pomocą szybko się to może zmienić. Podczas zakupu koniecznie uwzględnij te parametry:

 • Rozmiar – w ofercie sklepów, także naszego, znajdziesz nożyczki do wąsów i brody w różnych rozmiarach. Są takie, które mają zaledwie 10 cm oraz większe, których długość sięga nawet 20 cm. Jak informowaliśmy już, mniejszymi nożyczkami łatwiej się posługiwać w przypadku podcinania zarostu. Natomiast przy dłuższej i gęstej brodzie sprawdzi się większy model.

 • Waga – kolejny ważny czynnik. Waga narzędzia wpływa na wygodę jego stosowania. Wybieraj nożyczki, które są lekkie i nie będą obciążać kciuka, będą wygodnie leżeć w dłoni.

 • Ergonomiczny kształt – wybierając nożyczki warto zwrócić uwagę na otwór kciuka, a także ich ułożenie. Kup takie, które będą leżały wygodnie w Twojej dłoni, co wpłynie na przyjemność ich stosowania.

 • Jakość wykonania – niewątpliwie jedna z najważniejszych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę. Warto sięgać i wybierać nożyczki wykonane ręcznie, z wysokiej jakości, nierdzewnej stali szlachetnej. To sprawi, że będą wytrzymałe i posłużą przez wiele lat.

 • Wygląd – rzecz gustu i indywidualnych upodobań.

 • Marka – polecamy wybierać nożyczki od znanych producentów np. Pan Drwal, Captain Fawcett, Bluebeards Revenge czy marki Mr Bear Family.

 

Ile kosztują nożyczki do brody?

Cena nożyczek do brody i wąsów jest różna. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Lepsze, wykonane z lepszej jakościowo stali potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Jednak do samodzielnego używania w domu polecamy Wam zdecydowanie nożyczki dostępne w ofercie naszego sklepu. Dobieraliśmy asortyment do portfela każdego brodacza, a jednocześnie gwarantujemy ich bardzo dobrą jakość. Świadczy o tym renoma producentów.

Gdzie kupić nożyczki do brody?

To częste pytanie jakie zadają sobie mężczyźni z brodą. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszędzie tam, gdzie kupisz akcesoria do golenia oraz pielęgnacji zarostu oraz kosmetyki do brody.  Jednym z takich sklepów jest nasz sklep z kosmetykami męskimi uZbira.pl. Oferujemy szeroki wybór akcesoriów do pielęgnacji zarostu oraz kosmetyków męskich. Z naszej oferty korzystają także barbierzy i profesjonalni fryzjerzy. Doceniają atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór - jeden z największych w sieci. Natomiast nożyczki do brody kupisz u nas w różnych cenach od najlepszych producentów. Nasz sklep dla brodaczy możesz odwiedzić w Gdańsku, ale zajmujemy się także wysyłką w całej Polsce i za granicą, niezależnie czy mieszkasz w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Krakowie czy Wrocławiu. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl