Blog kategorie
Jak przycinać brodę? 0
Jak przycinać brodę?

Posiadanie brody zobowiązuje do jej pielęgnacji. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak samemu kontrolować jej kształt i długość. Broda powinna pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i wygląd zewnętrzny. 

Od kilku lat na ulicach obserwujemy wzrost liczby mężczyzn, którzy posiadają brodę. Młodszym dodaje pewności siebie, natomiast starszym pozwala prezentować się poważniej. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest także spojrzenie Kobiet na brodaczy. Mężczyzna z brodą postrzegany jest jako pewny siebie, męski i zaradny facet. Każdy posiada swoje własne powody, które powodują, że decydujemy się na zapuszczenie brody. Jakie by one nie były to należy pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja brody jest kluczem do sukcesu. 

Pielęgnacja brody - kilka podpowiedzi

Każda broda wymaga od nas regularnej pielęgnacji i dbania o nią. Każdego dnia powinniśmy ją myć, czesać i nawilżać. Co najmniej raz w tygodniu odżywiać. Średnio co miesiąc lub dwa odwiedzać regularnie pobliski barber shop lub salon fryzjerski. W dalszej części artykułu podzielimy się wiedzą jak samemu, w domowych warunkach, przycinać brodę. Najważniejsza jest kolejność. Zaczynamy od ewentualnego skrócenia długości brody, w kolejnym kroku wyznaczamy krawędzie brody na szyi i policzkach. Przycinanie kończymy podcięciem wąsa i nadania mu odpowiedniego kształtu. 

Akcesoria i kosmetyki potrzebne do przycięcia brody

Do przycięcia swojej brody potrzebować będziesz kilka akcesoriów. Potrzebne będą Ci: dobry trymer, nożyczki do brody, lustro, maszynka do golenia oraz papierowe ręczniki.

Zadbaj o to, by trymer miał nasadki dystansowe, które pozwalają na regulowanie długości cięcia. Naszym zdaniem to jeden z tych przyrządów, który jest niezbędny każdemu brodaczowi. Przy odrobinie wprawy pozwoli Ci wymodelować brodę i nadać jej wymarzony kształt. Pamiętaj, że trymer bez nasadki zgoli włosy do niemalże zera. Dbając o wygodę i komfort pracy zdecyduj się na trymer bezprzewodowy. Jest dużo lżejszy i bardziej praktyczny w użyciu. 

Nożyczki do brody są z reguły mniejsze od tych tradycyjnych czy krawieckich i mają inaczej uformowane ostrza. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór nożyczek, które będą odpowiednie do przycinania zarostu lub wąsów.

Po przycięciu brody dobrze będzie umyć brodę, pozbywając się z niej w tej sposób przyciętych włosków. Do mycia brody polecamy szampon do brody lub naturalne mydło do brody. Wybór pozostaje kwestią indywidualnych upodobań i potrzeb. Szampon powoduje, że broda jest bardziej puszysta, dlatego może się gorzej sprawdzić w przypadku mocno kręconego włosa. 

[product id="1600, 1734, 1918, 4034, 4332, 4334" slider="true" onlyAvailable="true"]

Jak przystrzyc brodę trymerem?

 1. Przycinanie brody zaczynamy od dokładnego jej umycia. Następnie dobrze ją wysusz i wyczesz.
 2. Weź do ręki trymer i nałóż dłuższą nasadkę. Od niej zaczynaj strzyżenie brody. Koniecznie zacznij od szyi i przesuwaj powoli w górę.
 3. Nieco więcej uwagi skup na strzyżeniu w okolicach żuchwy. Tam włoski najczęściej rosną w różnych kierunkach. Dlatego trymer będziesz musiał przesuwać w różnych kierunkach by dokładnie w tym miejscu zgolić włosy. 
 4. Teraz czas na boki. Dlatego nałóż na trymer krótszą nasadkę i kieruj się do styku brody z włosami (koło ucha).
 5. Pamiętaj by skrócić wąsa. Przycinanie go zacznij od dłuższej nasadki.
 6. Czas na pracę trymerem bez nasadki. Nadaj kształt wyznaczając granicę zarostu i zgol włoski, które są poza tą granicą. Podetnij także włoski na szyi. 
 7. Na koniec pamiętaj podgolić wąsa, by włoski nie wchodziły Ci do ust. 
 8. Tak przygotowana i przycięta broda oczekuje na umycie, a na koniec nałożenie olejku do brody lub balsamu. 

Jak przystrzyc brodę nożyczkami?

Nożyczki do brody są bardziej praktyczne w przypadku długiej i gęstej brody. Wtedy użycie trymera niesie za sobą sporo ryzyka... Sprawdź jak krok po kroku przystrzyc brodę nożyczkami:

 1. Dokładnie umyj brodę i zadbaj o to, by była delikatnie wilgotna. Nie susz jej do końca.
 2. Wyrównaj wystające włoski trymerem do brody nakładając na niego wcześniej długą nasadkę. 
 3. Starannie zaznacz linię zarostu, goląc trymerem bez nakładki te miejsca, gdzie zarostu ma nie być.
 4. Nożyczkami przerzedź uważnie i powoli brodę pod linią twarzy i na policzkach. 
 5. Na końcu wykonaj poprawki, tj. obetnij wszystkie wystające z ogólnej „masy” brody włoski. Pod linią twarzy tnij ukośnie.

Przycinanie brody początkowo może wydawać Ci się trudne. Jednak z każdym kolejnym razem nabierzesz wprawy i przekonasz się, że nie jest to takie trudne jak wygląda. Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl