Blog kategorie
Trychobarberstwo - poznaj nową dziedzinę usług fryzjerskich 0
Trychobarberstwo - poznaj nową dziedzinę usług fryzjerskich

Słowo trychobarberstwo podbija środowisko fryzjerskie i staje się coraz bardziej popularne. Ale co tak naprawdę oznacza? Sprawdź co pojęcie wywodzące się od trychologa, a więc lekarza zajmującego się leczeniem i diagnozowaniem dolegliwości powiązanych z włosami i skórą głowy ma wspólnego z barberstwem.

Nienaganna fryzura męska jest dla wielu mężczyzn bardzo ważna, podobnie jak stan włosów. W przypadku pogarszającej się kondycji włosów polecamy poszukać w okolicy trychobarbera. Czym jest trychobarberstwi i na czym polega? Tego dowiesz się właśnie z tego wpisu, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Czym jest trychobarberstwo?
  • Co takiego wyróżnia trychobarbera od barber?
  • Jakie zabiegi obejmuje trychopielęgnacja męska?
  • Jaka jest różnica między trichoskopią a trichogramem?

Czym jest trychobarberstwo?

Trychobarberstwo to dość nowa dziedzina, która od pierwszych dni popularności zaciekawiła wielu profesjonalnych fryzjerów i barberów. Naszym zdaniem zapowiada duży przełom w branży barberskiej, a więc męskich usług fryzjerskich. A więc czym dokładnie jest trychobarberstwo? To nic innego, jak klasyczne usługi barberskie, które połączone są z profesjonalną konsultacją trychologiczną. Dobrze przeszkolony i wyedukowany barber potrafi diagnozować podstawowe problemy swoich klientów, oczywiście związane z włosami i skórą głowy. Posiada odpowiednią i wystarczającą wiedzę na temat metod ich leczenia. Trychobarber zna również sposoby indywidualnie dobranej pielęgnacji włosów. Jego rady i wcześniejsza diagnoza zapobiec problemom związanym z wypadaniem włosów Klientów, którzy odwiedzają jego salon barberski.

Czytaj także: Suchy szampon do włosów - jak używać?

Jaka jest przewaga trychobarbera nad barberem?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wcześniej przyjrzeć się dokładnie kim jest barber, a kogo można określić trychobarqerem. Wiadomo, że do podstawowych zadań barbera należą strzyżenie włosów oraz stylizacja brody i nie rzadko również pokaźnych wąsów. W coraz większej licznie salonów barber posiada również W zależności od salonu oraz umiejętności wykonywania masażu twarzy, głowy i woskowanie uszu. Do męskiej depilacji polecamy  wspaniały produkt jakim jest wosk do depilacji Carmel Wax. Natomiast trychobarber to osoba, która przeszła odpowiednie szkolenie oraz posiada certyfikat potwierdzający zdobyte podczas kursu lub szkolenia kwalifikacje.

Dziedzina trychobarberstwa powstała w odpowiedzi na coraz większe oczekiwania i świadomość Klientów, którzy odwiedzają salony męskie. Właściciele barbershopów zaczęli podnosić jakość swoich usług, rozszerzać je i wysyłać swoich pracowników na szkolenia oraz kursy barberskie. Jesteśmy przekonani, że już niedługo trychobarberstwo zagości na stałe w ofercie większości barbershopów w Polsce. Możliwość wykonania badania skóry głowy wydaje się atrakcyjna i doda miejscu niesamowitej renomy. 

[product id="5171, 3892, 428, 2272"]

Trychobarber – jakie ma zadania?

Trychobarber powinien przede wszystkim posiadać szeroką wiedzę na temat biologicznej budowy skóry głowy i włosów. To osoba, która u swoich Klientów szybko będzie w stanie rozpoznać podstawowe schorzenia, przyczyny łysienia, rodzaje i powody powstawania łupieżu oraz rozróżni choroby skóry głowy. Na podstawie powstałej diagnozy dobierze specjalistyczne preparaty. Trychobarber jest również w stanie zapobiec problemom związanym z wypadaniem włosów. Może zaproponować zmianę nawyków pielęgnacyjnych i stylizacji włosów - te mamy wszyscy. Do skutecznych zabiegów stosowanych w trychobarberstwie zaliczane są: mezoterapia, ozonowanie, stymulacja prądami d’Arsonvala, a także enzymatyczne peelingi skóry głowy.

[product id="5332, 198, 5172, 868"]

Trichogram - co to takiego?

Trichogram jest jednym z najstarszych i zarazem najczęściej wykonywanych badań. Pozwala wykazać ilość cebulek w fazie wzrostu. Najczęściej z łysiejącej już głowy pobiera się ok. 100 włosów. Następnie przy sprawnym użyciu trichoskopu, odpowiednio przeszkolony pracownik szybko będzie w stanie stwierdzić w jakiej fazie wzrostu znajduje się dana cebulka. Trichogram stanowi bardzo dobrą metodę w diagnostyce genetycznych chorób związanych z uszkodzeniem łodygi włosa. Podsumowując, trichogram jest najczęściej wykonywanym badaniem w diagnostyce przyczyn łysienia.

Kiedy należy wykonać trichogram?

Wykonanie trichogramu zalecamy w każdym przypadku łysienia u kobiet, imężczyzn, jeżeli rozpoznanie łysienia typu (androgenowego) nie jest u nich ewidentne. Dla uzyskania najlepszego efektu badania włosów nie powinno się myć głowy na około 3-4 dni przed zabiegiem. Przez ten czas należy również zaniechać stosowania wszelkich kosmetyków do pielęgnacji włosów (pianki, żele, lakiery, odżywki do włosów itp.) oraz wszelkich preparatów leczniczych. Jeżeli włosy były farbowane, powinien być widoczny co najmniej 1 cm odrost.

Ile kosztuje trichogram?

Decydując się na wykonanie badania, powinniśmy liczyć się z średnim kosztem 100-150 złotych. Ceny trichogramu są zróżnicowane, w zależności od miejsca wykonania oraz miasta, w którym znajduje się ośrodek.

Podstawowe zalety wprowadzenia trychobarberstwa w salonie:

  • Rozszerzenie usług i dodatkowa sprzedaż produktów trychologicznych - generuje to dodatkowe zyski
  • Twój Salon dołączą do światowych standardów
  • Większe zaufanie do salonu, to także więcej klientów
  • Lepsza skóra daje lepszą łodygę
  • Utrzymanie w zdrowej kondycji włosy Klientów
  • Proste i szybkie uruchomienie nowej usługi, bez żadnych kosztów

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl