Blog kategorie
Tatuaże na szyi - ile się goją i jak bardzo bolą? 0
Tatuaże na szyi - ile się goją i jak bardzo bolą?

Poprzez tatuaże coraz więcej osób wyraża swoją osobowość i styl życia. Jest to jedna z obecnie najbardziej popularnych form ozdabiania ciała. Jednak wybór odpowiedniego miejsca na tatuaż stwarza nie małe problemy. W ostatnim czasie, szyja jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady takiego rozwiązania.

Tatuaż na szyi to propozycja dla osób pewnych siebie i takich, które uwielbiają zwracać na siebie uwagę innych i wyróżniać się w tłumie. Malunek w tym miejscu na ciele jest wręcz "drapieżny", mocno potrafi zmienić wizerunek danej osoby i dodaje pazura do ogólnego wyglądu. Mając tatuaż na szyi nie licz na to, że ktokolwiek pomyśli, że jesteś grzeczna osobą. Nie myśl jednak, że dziara w tym miejscu jest zarezerwowana wyłącznie dla osób buntujących się. Szyja pozwala na wykonanie tatuażu w różnym stylu i daje coś spore możliwości co do tego  W tym miejscu pasują nie tylko mroczne i ciemne motywy. Możesz wybrać wzór delikatniejszy z cienką kreską. Nie musisz zapełniać całej szyi mocnym motywem. Panie mogą zdecydować się na delikatny tatuaż damski. Ostateczny wybór zależy już tylko od Ciebie i Twoich indywidualnych preferencji. 

Czy warto wybrać i zrobić tatuaż na szyi?

Zrobienie tatuażu na szyi jest dość odważnym krokiem. Dlatego jesteśmy zdania, że powinno być poprzedzone rozważnym przemyśleniem takiego wyboru. Należy uwzględnić fakt, że praktycznie poza okresem zimowym - kiedy tatuaż możemy zakryć golfem czy szalem - jest on bardzo widoczny i wystawiony na oceny gapiów. Tatuaż na szyi może oczywiście w oryginalny i nieszablonowy sposób domykać kompozycję tatuaży na klatce piersiowej i plecach, zakładając, że takowe już posiadamy. Natomiast z drugiej strony dziara w tym miejscu może stanowić osobny element, który przyciąga wzrok. Jeśli podejmiesz taką decyzję, to koniecznie uwzględnij czas rekonwalescencji, aby pozwolić skórze zagoić się w bezpieczny sposób. Przez ten czas unikaj wystawienia świeżego tatuażu na słońce, które powoduje blaknięcia tatuażu i opóźnia proces gojenia. Promienie UV są zabójcze dla tatuażu już zagojonych. A tym bardziej powinny ich unikać osoby ze świeżymi, mocno napigmentowanymi wzorami na skórze. Warto także zadbać o pielęgnację tatuaży, a pomocne okażą się kremy do tatuaży, które przyspieszą proces gojenia i wpłyną na to, że Twój tatuaż będzie po tym czasie wyglądał pięknie.

[product id="2354, 3838, 4310, 4910"]

Popularne wzory tatuaży na szyi — ile kosztuje taki tatuaż?

Tatuaż na szyi damski najczęściej jest bardzo subtelny i zawiera delikatne linie. Bardzo popularnymi motywami są niewielkich rozmiarów skrzydła lub kolorowy motyl wykonany na karku. Tego rodzaju projekty dodają kobiecości i podkreślają urok. Panie bez problemu mogą wzór w razie potrzeby zakryć włosami. Zakładając, że mają je długie. W ostatnich latach nie gorszym pomysłem na damski tatuaż na szyi są krótkie napisy z boku szyi. Najczęściej są to sentencje albo pojedyncze słowa, które mają ogromne znaczenie dla osoby, która na taki tatuaż się decyduje. Kobiety chętnie tatuują sobie również  małe nutki lub niewielkie gwiazdki ciągnące się od karku, aż po miejsce za uchem. Bardzo często wybierane są też wzory pióra, ptaków czy kwiat róży - te motywy idealnie pasują na bok szyi. Nietuzinkowy motyw - acz przez kobiety dość rzadko wybierany - to dość duży napis, który pokrywa całą przednią część szyi. W tym tatuażu litery rozciągnięte są od górnej części szyi, aż po górną część klatki piersiowej. Jest to tatuaż wyłącznie dla odważnych.

Ile kosztuje tatuaż na szyi - to jedno z częstych pytań. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Na cenę tatuażu na szyi wpływa co najmniej kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim każdy tatuator indywidualnie wycenia tatuaż, uwzględniając zawsze umiejętności, doświadczenia i przede wszystkim też wielkości wzoru, który wybierzemy. Są tatuatorzy, których stawka zaczyna się od 200 złotych, inni wyceniają małe tatuaże od 500 złotych i więcej - za każdym razem będzie to kwestia bardzo indywidualna. Umawiając się na zrobienie tatuażu nie bój się zapytać o cenę. Pamiętaj jednak, że decydując się na mini wzór w najlepszym salonie tatuażu i u artysty, który zdobywa liczne nagrody na konwentach, nie powinna nas zaskoczyć kwota na poziomie nawet 1000 zł.

Czy tatuaż na szyi jest bolesny i jak go pielęgnować?

Tatuaż męski wykonany na szyi jak każdy inny tatuaż powoduje mniejszy lub większy dyskomfort. Zabieg ten polega na rozcinaniu tkanki i za pomocą igieł w maszynce wtłaczania tuszu pod naszą skórę. Uwzględniając, że próg bólu u każdej osoby jest inny - są osoby, które wręcz przysypiają na sesjach tatuażu, a są też takie, które mdleją lub co najmniej zaciskają pięści z odczuwanego bólu. Zatem czy tatuaż na szyi boli? Generalnie poziom odczuwania bólu podczas tatuowania na szyi określany jest jako średni. Należy to uwzględniać podczas decyzji. Niewielkim utrudnieniem przy tatuowaniu przodu szyi może być to, że podczas przełykania czy również mówienia przełyk się porusza. Jest to nie małe wyzwanie dla tatuatora, ale też osoby tatuowanej, by wytrzymać w bezruchu nawet do kilku godzin trwania sesji. 

Zastanawiasz się nad tym, ile czasu goi się tatuaż na szyi i jak powinno się o niego odpowiednio zadbać? Należy przemywać skórę dedykowanym produktem - polecamy w tym celu stosować delikatny żel do tatuażu Neba. Przemywaj świeży tatuaż co kilka godzin i pokrywaj go cienką warstwą masła do tatuażu albo kremu. Proces gojenia nowego tatuażu trwa średnio 3 do 5 tygodni - pamiętaj, że u każdego z nas czas ten może się nieznacznie różnić. Warto nosić wtedy ciemne i “niegryzące” w szyję ubrania. Odradzamy także noszenia szali i golfów zakrywających szyję z świeżym tatuażem.

[product id="1750, 1874, 4424, 5225"]

Jakie są zalety tatuaży na szyi?

  • Kluczową zaletą tatuażu na szyi jest jego widoczność. Szyja jest jednym z najbardziej eksponowanych miejsc na ciele. Oznacza to zatem, że tatuaż na szyi będzie często bardzo widoczny dla innych ludzi. Jednak dla niektórych może to być dodatkowy bodziec przy dokonywaniu wyboru. Tatuaż na szyi może być także bardzo dobrym sposobem na wyrażenie swojej indywidualności i na pewno spowoduje, że będziemy wyróżniać się w tłumie.
  • Czas na kolejną zaletę tatuaży na szyi - nie sposób nie wymienić ich dużej wszechstronności. Dzięki różnorodność kształtów oraz rozmiarów, tatuaż na szyi można wykonać w bardzo dużej licznie stylów.  Mamy tutaj na myśli chociażby proste, cienkie linie, aż po mocno skomplikowane wzory i kolorowe ilustracje. Tatuator będzie miał cały wachlarz nieograniczonych możliwości. Poza tym, każdy tatuaż na szyi może być wykonany na zewnętrznej albo też wewnętrznej stronie szyi. Otwiera to jeszcze większą dowolność i swobodę w wyborze wzoru.
  • Trzecią zaletą tatuaż w tym miejscu jest fakt, że wbrew pozorom są one dość łatwe do zakrycia. Nie można tego powiedzieć chociażby o innych misjach na ciele. Ramiona czy tatuaż na przedramieniu ciężko zakryć włosami, co nie stwarza większych problemów w przypadku dziary na szyi.  Właśnie dlatego osoby, które mają obawy, że tatuaż na szyi może mieć negatywny wpływ chociażby na rozwój ich kariery zawodowej czy relacje z bliskimi, mogą zdecydować się na ten rodzaj tatuażu z mniejszą dawką obaw.

Wady robienia i posiadania tatuaży na szyi

Jak wszystkie inne, tatuaże na szyi również mają swoje wady. należy je wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu wzory w tym miejscu na ciele. Naszym zdaniem jedną z największych wad jest fakt, że tatuaż na szyi niestety może mieć negatywny wpływ na naszą karierę albo szanse na zdobycie pracy. Często duże firmy korporacyjne w instytucjach takich jak urzędy czy banki mogą mieć politykę zakazującą widocznych tatuaży u swoich pracowników. Oznacza to, że osoby z tatuażem na szyi mogą mieć trudności w znalezieniu pracy w takiej firmie. Do innych wad zalicza się:

  • Ból oraz niekomfortowe doświadczenia podczas robienia tatuażu – szyja należy do jednych z najbardziej wrażliwych i delikatnych miejsc na ciele. Dlatego wykonywanie tatuażu na szyi może być dla nas bolesne i mało komfortowe. Dodatkowo, ze względu na bliskość szpiku kostnego, istnieje także spore ryzyko kontuzji lub urazu w przypadku niewłaściwego wykonywania tatuażu.

  • Trudność w pielęgnacji tatuażu na szyi – ze względu na położenie na szyi, tatuaże zrobione w tym miejscu mogą być nieco trudniejsze w pielęgnacji od dziar zrobionych na innych obszarach ciała. Szyja bardzo często narażona jest na tarcie odzieży - szczególnie zimą - czego następstwem mogą być uszkodzenia tatuażu i infekcje. Ponadto, ze względu na bliskość skóry i kości, tatuaż zrobiony na szyi może być bardziej podatny na ewentualne zakażenia bakteryjne.

  • Możliwe negatywne skutki społeczne – o tym już wspominaliśmy, ale zaliczamy to także do dużej wady tatuażu na szyi. Mimo, że tatuaże stały się już zdecydowanie bardziej powszechne i są powszechnie akceptowane w społeczeństwie, to dalej duży proces ludzi nadal ma negatywne nastawienie do tej sztuki zdobienia ciała. Szczególnie tych tatuaży, które zdobią widoczne miejsca, do których zaliczana jest szyja.  Może to prowadzić do negatywnych skutków społecznych. Mowa tutaj chociażby o dyskryminacji w pracy, trudnościach w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi czy dezaprobaty ze strony bliskich, w tym również rodziny.

Czy tatuaż na szyi jest bezpieczny?

Sam proces zrobienia tatuażu na szyi jest bezpieczny. Oczywiście pod warunkiem, że wykonamy go w profesjonalnym salonie tatuażu u doświadczonego tatuatora. W miejscu, w którym przestrzega się wszystkich norm higieny i sterylności. Musisz jednak pamiętać, że szyja zwykle jest odkryta, co oznacza, że ociera się o włosy i ubrania. Właśnie dlatego tatuaż na szyi może się niestety bardzo długo goić. Stałe naruszanie świeżo wytatuowanego kawałka skóry może również na dłuższą metę skończyć się wystąpieniem reakcji alergicznej.

Warto przeczytać: Czy tatuaż boli?

Staraliśmy się udowodnić w tym wpisie, że tatuaże na szyi mają swoje wady i zalety. Dlatego bardzo ważne jest, żeby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Przed decyzją uwzględnij każdy jeden aspekt. Ze względu na bardzo dużą widoczność i symbolikę, tatuaż na szyi może być doskonałym sposobem na podkreślenie swojego charakteru i stylu bycia. Ale musisz być też świadomy, że takie tatuaże mogą mieć też negatywne skutki społeczne i być trudne w pielęgnacji i utrzymaniu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl