Blog kategorie
Folia Second Skin na tatuaż - jak używać? 0
Folia Second Skin na tatuaż - jak używać?

Second Skin to folia ochronna powszechnie nazywana także drugą skórą. Od pewnego czasu to bardzo popularne rozwiązanie, które pomaga podczas gojenia nowego tatuażu. Zapewnia całkowitą ochronę i przy okazji również pielęgnację świeżego tatuażu. Jest wygodna i prosta w używaniu i doskonale dopasowuje się do skóry. 

Przez ostatnich kilka lat sposoby zabezpieczania nowego tatuażu zmieniają się. Coraz bardziej popularne staje się sięganie po folię ochronną na tatuaż tzw. second skin. Jest to jedno z co najmniej kilku obecnie używanych rozwiązań. Folia na tatuaż to nic innego jak druga skóra, która wspomaga proces gojenia świeżej dziary. Wykonana z cienkiej folii poliuretanowej, która całkowicie przepuszcza powietrze i pomaga naturalne skórze oddychać. Second Skin ochroni tatuaż oraz zadba także o jego dobrą kondycję. Jest prosta w używaniu, a to dlatego, że folia jest samoprzylepna, elastyczna i całkowicie przezroczysta. Nałożona idealnie dopasowuje się do skóry. Folia second skin chroni tatuaż przed różnymi otarciami. Tworzy także na skórze barierę antybakteryjną. Sprawdź jak ją używać i czy jej stosowanie jest skomplikowane.

Folia na tatuaż second skin - czy warto jej używać?

Second Skin to całkowicie innowacyjne rozwiązanie ochronne na świeży tatuaż. Zapewnia bardzo skuteczną ochronę świeżego tatuażu oraz zapewnia najlepsze aspekty dla pielęgnacji tatuażu. Postanowiliśmy sprawdzić, skąd to całe zainteresowanie folią ochronną na tatuaż i dlaczego warto użyć jej do pielęgnacji tatuażu.

[product id="2354, 5271, 5359, 42"]

Second Skin nazywana także druga skórą jest niczym innym jak opatrunkiem paroprzepuszczalnym. Inna nazwa, która występuje to Dermalize - zaczerpnięta od nazwy produktu, który był prekursorem tego typu opatrunków w branży tatuażu. Folię second skin zakłada się od razu po wykonaniu tatuażu lub maksymalnie w kolejnym dniu. Może być stosowana przez pierwsze dni gojenia. Bardzo ważna wskazówka - nie zakładaj folii na tatuaż który już się goi i łuszczy. Producenci najczęściej zalecają noszenie foli do 24 godzin, jednakże jeśli tatuaż nie wydziela dużo płynów przyjmuje się można przedłużyć noszenie do aż 3-4 dni. Jeśli posiadasz tatuaż w miejscach ruchomych, takich jak zgięcia kończyn czy pachy, to musisz liczyć się z tym, że folia second skin może się gorzej w tych miejscach utrzymywać. 

Co daje druga skóra Second Skin?

Druga skóra, a więc folia Second Skin zapewnia przede wszystkim kompleksową ochronę świeżego tatuażu. Tworząc barierę ochronną zabezpiecza nowy tatuaż przed drobnymi otarciami, a także wszystkimi zanieczyszczeniami i bakteriami. W ten sposób zmniejszasz ryzyko infekcji wydzieranej skóry lub uszkodzenia tatuażu. Folia ta jest niezastąpiona podczas procesu gojenia tatuażu, kiedy to skóra mocno narażona jest czynniki zewnętrzne i podatna na infekcje. Poza tym second skin to produkt, który stwarza doskonałe warunki do gojenia skóry. Pozwala skórze oddychać, a przy tym tworzy odpowiednie środowisko do gojenia świeżego tatuażu. Jest także całkowicie odporna na wodę. Można ją stosować bez obaw podczas kąpieli czy codziennych czynności pielęgnacyjnych. 

Jak używać folię ochronną second skin?

Jeśli masz już zrobiony nowy tatuaż, to teraz czas o niego odpowiednio zadbać. Z pomocą przyjdzie second skin, a więc folia ochronna na skórę. Podpowiadamy jak jej używać. Stosuj się do tych kilku kroków:

  1. Dokładnie oczyść świeży tatuaż i dobrze go wysusz przykładając do skóry papierowy ręcznik - nie pocieraj! Tak przygotowana i sucha skóra jest odpowiednio przygotowana do nałożenia Second Skina.

  2. W tym kroku dokładnie i starannie odklej folię od opakowania i pamiętaj, że folia jest samoprzylepna. Właśnie dlatego unikaj dotykania klejącej strony folii - możesz uszkodzić jej działanie i nie przyklei się dobrze do skóry.

  3. Czas najwyższy do zastosowania, a dokładniej przyklejenia drugiej skóry. Zastosuj Second Skin i starannie przyklej go do skóry. Zadbaj o to, by była równomiernie rozłożona i nie utworzyły się pod nią żadne fałdy i pęcherzyki powietrza. Folia ochronna powinna sama dostosować się do kształtu danego miejsca i doskonale przylegać do naszego ciała.

  4. Folię Second Skin pozostaw na skórze do maksymalnie 5 dni, jednak nie krócej niż 3 dni. Uwzględnij jednak, że czas ten może się różnić w zależności od producenta folii. Na opakowaniu znajdziesz dokładne informacje co do zastosowania produktu i zalecamy stosować się do wskazówek tam zwartych. 

Po 5 dniach należy zdjąć Second Skina. Zrobisz to szybko i bezproblemowo. Wystarczy przemyć nowy tatuaż letnią wodą (nie gorącą!), następnie wysuszyć skórę najlepiej przy pomocy papierowego ręcznika i posmarować tatuaż kremem do tatuażu lub użyć masło do tatuażu.

[product id="5875, 5877, 1750, 1962"]

Jak i po jakim czasie zdjąć second skin?

Po okresie 5 dni lub odpowiednio krótszym jeśli tak zaleca producent folii ochronnej, czas zdjąć produkt i warstwę ochronną. Można to zrobić szybko i bezpiecznie. Wystarczy postępować według naszych wskazówek:

  1. Starannie i nie spiesząc się odklej delikatnie folię ochronną. Zacznij od krawędzi i kieruj się w stronę środka tatuażu. Nie używaj zbytniej siły, rób to powoli i dokładnie.

  2. Może się zdarzyć, że Second Skin będzie mocno przylegał do skóry. Wtedy delikatnie przemyj go letnią wodą, co pozwoli Ci łatwiej zdjąć filtr ochronny. Po usunięciu Second Skina, twój świeży tatuaż będzie już wstępnie zagojony, ale nie zapominaj o dalszej jego pielęgnacji używając profesjonalne kosmetyki do tatuaży

Folia Second skin na tatuaż - gdzie można ją kupić?

Zainteresowałeś się działaniem tego innowacyjnego rozwiązania ochronnego na nowy tatuaż? Czas kupić Second Skina. Produkt ten znajdziesz w wielu miejscach, a na pewno w sklepach z produktami do tatuażu. Jednym z takich miejsc jest także nasz sklep online z siedzibą w Gdańsku. Folię ochronną możesz znaleźć także w lepszych aptekach i sklepach medycznych. Podczas zakupu Second Skina koniecznie zwróć uwagę na opakowanie i instrukcje użytkowania. Upewnij się, że folia ochronna, którą chcesz kupić jest oryginalna i nieuszkodzona. Polecamy folię na tatuaż Easy Tattoo, która jest dostępna w naszej ofercie. To sprawdzony i bezpieczny produkt. W opakowaniu zbiorczym znajduje się aż 10 sztuk folii. Prowadzimy sprzedaż także pojedynczych sztuk.

Warto przeczytać: Tatuaże damskie - popularne wzory

Jak długo stosować Second Skin?

Według tatuatorów zastosowanie Second Skina nie powinno trwać dłużej niż przez okres 3-5 dni. Najlepiej zastosować sę do wskazówek producenta, które znajdziesz na opakowaniu. 5 dni to najczęściej wystarczający okres czasu, aby folia ochronna mogła zapewnić warunki do idealnego zagojenia nowego tatuażu. Jednak nawet po zdjęciu Second Skina nie zapominaj o dalszej pielęgnacji nowej dziary.  Pamiętaj także o tym, że każdy organizm reaguje indywidualnie i u każdego proces gojenia tatuażu może przebiegać inaczej, dlatego należy śledzić stan świeżej dziury i w przypadku problemów koniecznie skonsultować się z tatuatorem, u którego wykonywaliśmy tatuaż lub udać się po pomoc do lekarza specjalisty.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl