uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki
Brodaty Blog Kosmetyczny

4 wskazówki jak dbać o fotele fryzjerskie

0
4 wskazówki jak dbać o fotele fryzjerskie

Fotele fryzjerskie są jedną z największych inwestycji podczas otwierania salonu. Są do tego intensywnie użytkowane przez wiele godzin w tygodniu. Właśnie dlatego każdy fotel wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby jak najdłużej wyglądał jak nowy. Przedstawimy Ci 4 podstawowe rady, które posłużą jak najdłużej wykorzystywać ten mebel.

Meble fryzjerskie, w tym także fotele najczęściej wykonane są z eko skóry, o którą trzeba odpowiednio zadbać. Z eko skóry wykonane są wspomniane fotele fryzjerskie, ale także fotele do myjni, kanapy i sofy do poczekalni. W tym wpisie skupimy się na pielęgnacji foteli, gdyż są używane codziennie i to najczęściej przez wiele godzin. Warto pamiętać, że tzw. sztuczną skórę należy konserwować nieco inaczej niż naturalną. Jak zatem pielęgnować fotele fryzjerskie?

Pamiętaj o przeglądasz okresowych

Regularne kontrole stanu fotela mogą zapobiec wielkiej katastrofie w przyszłości. Jeśli regularnie sprawdzasz różne części swoich krzeseł, możesz mieć pewność, że działają one prawidłowo i że bardziej nieostrożne użytkowanie nie spowoduje ich poważnego uszkodzenia. Warto też regularnie testować i sprawdzać  pompę hydrauliczną, aby upewnić się, że krzesło może podnosić się i opuszczać bez trudności i nic złego nie dzieje się z tym mechanizmem. Zalecamy, aby raz dziennie podnosić krzesło do maksymalnej wysokości i opuszczać je. Ważne, żeby pozostało nasmarowane i uniknęło zatykania. Oprócz przeglądu elementów, które są w standardzie, możesz poprawić ich komfort i wydajność dzięki akcesoriom, które zarówno poprawiają komfort Klientów, jak i pracę oraz postawę ciała fryzjera wykonującego swoją pracę.

[product id="5464, 5506, 5465, 5466"]

Sprawdź gwarancję swoich foteli  

Jako oficjalny dystrybutor marki Mirplay znamy swoich Klientów i prócz dostarczania najlepszej jakości mebli i akcesoriów fryzjerskich służymy także fachowymi poradami. Wiemy, że wielokrotnie w codziennej pracy właścicielom salonów fryzjerskich zdarza się zapominać o korzyściach, jakie dają dystrybutorzy mebli fryzjerskich. Sprawdź więc, czy masz gwarancję od swoich dostawców na konserwację Twojego materiału, aby móc bezpłatnie wymienić każdą część, którą masz w złym stanie.    

Regularnie czyść fotele fryzjerskie 

Kolejną ważną Trzecią dotyczącą konserwacji foteli salonowych jest regularne ich czyszczenie. Każdy klient idący na wizytę do fryzjera siedzi w fotelu do strzyżenia. Dlatego tak ważne i konieczne jest jego częste czyszczenie i dezynfekcja - obowiązkowo po każdej wykonanej usłudze. Podczas tej czynności musisz upewnić się, że usuwasz nadmiar włosów i pozostałości produktów np. kosmetyków do włosów. W ten sposób zagwarantujesz swoim Klientom dobre samopoczucie, ale także ten prosty krok będzie zapobiegał uszkodzeniu tapicerki fotela, pomp hydraulicznych albo poszycia krzesła fryzjerskiego.

Czytaj także: Fotele fryzjerskie - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Opuść maksymalnie fotele po pracy

Ostatnią cenną wskazówką dotycząca odpowiedniej pielęgnacji foteli barberskich w salonie to maksymalne ich opuszczenie po skończonej pracy. Ciągłe dostosowywanie krzeseł dla klientów może mocno obciążać Twoje pompy. Dlatego, gdy fotel barberski nie jest używany, radzimy zawsze obniżać go do wysokości podstawy. Postępując zgodnie z tą praktyką, mebel będzie mógł odpocząć od obciążenia wywieranego na niego przez cały dzień. Marka Mirplay w swoich fotelach i krzesłach, oprócz piękna i ich funkcjonalności, staram się, aby meble te służyły jak najdłużej i w jak najlepszych warunkach. Jednak odpowiednia konserwacja, a także dobre użytkowanie są decydujące w życiu każdego mebla i potrafią znacznie wydłużyć jego żywotność i użytkowanie.

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl