Blog kategorie
Tatuaże na bliznach - czy można robić i jakie są przeciwwskazania? 0
Tatuaże na bliznach - czy można robić i jakie są przeciwwskazania?

Jeśli masz blizny i zastanawiasz się, czy możesz je bezpiecznie zakryć tatuażem, to nasz wpis dedykujemy Tobie. Na ten krok decydujemy się najczęściej w momencie, kiedy na zawsze chcemy pozbyć się pamiątki, która nie zawsze kojarzy nam się z czymś dobrym. Sprawdź, czy tatuaż może zakryć bliznę i czy zabieg taki jest bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Osoby, których ciało pokryte jest wszelkiego rodzaju bliznami, coraz częściej szukają skutecznych sposobów, aby je zakryć lub nawet całkowicie usunąć. Bardzo popularne są specjalistyczne maści lub zyskujący na popularności zabieg laserowego usuwania blizn. Ale to nie jedyne metody. W ostatnich latach dużo osób podejmuje się zakrycia blizny tatuażem. Czy można tatuować na bliznach, w celu ich zakrycia? Czy zabieg ten boli? Na te i inne pytania dotyczące zakrywania blizn tatuażem odpowiemy w tym wpisie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czym są blizny?
  2. Czy tatuaż na bliźnie to bezpieczny zabieg?
  3. Czy można na każdej bliźnie zrobić tatuaż?
  4. Czy tatuaż robiony na bliźnie boli?

Czym są blizny?

Zacząć należy od samego pojęcia blizny. Czym tam naprawdę one są. Pod pojęciem blizny rozumie się swego rodzaju skazę na ciele. Powstają one najczęściej na skutek uszkodzenia skóry np. podczas wypadku, operacji lub ciężkiej choroby. Blizny nie mają regularnych kształtów i budowy, dlatego zawsze wyróżnia się na tle zdrowej warstwy skóry i jest widoczna gołym okiem. Do zabliźnienia skóry dojdzie w przypadku jakiegokolwiek przerwania ciągłości tkanek. To dlatego, że nasz organizm dąży do jak najszybszego zamknięcia powłok skóry – tak aby zapobiec utracie krwi oraz wniknięciu szkodliwych mikroorganizmów. Bardzo szybko w tym miejscu pojawiają się nowe naczynia krwionośne oraz tzw. macierz, czyli tkanka, która jest zaczątkiem nowej skóry. Kolejny etap – zwany fazą proliferacyjną – cechuje namnażanie się włókien kolagenu i elastyny, które tworzą swoisty szkielet, wypełniany następnie przez komórki. Na koniec włókna kolagenowe wzmacniają powstałą tkankę – czyli bliznę, która zaczyna się modelować, ale zazwyczaj nie ma prawidłowej budowy skóry ani naskórka. Gojenie rany może trwać do dwóch lat i jest to bardzo istotne, jeśli planujemy wytatuować zabliźnione miejsce na ciele. Czy można robić tatuaże na bliznach?

Warto przeczytać: Pierwszy tatuaż - co należy wiedzieć?

Tatuaż na bliźnie – kiedy można go wykonać?

Wydawać by się mogło, że z racji tego, że blizna nie jest równą powierzchnią, to nie da się wykonać tatuażu na bliźnie. Jednak nie jest to prawdą. Można bezpiecznie wykonać tatuaż na bliźnie. Powinno się mieć jednak na uwadze fakt, że w zależności od rozmiaru blizny, tatuaże mogą nie wyglądać aż tak atrakcyjnie, jak dziary wykonane na zdrowej, gładkiej skórze. Dodatkowo może również pojawić się z problem z przyjęciem tuszu, w miejscu, w którym znajduje się blizna. Polecamy za każdym razem, przed wykonaniem tatuażu na bliźnie skonsultować to z lekarzem dermatologiem oraz profesjonalnym tatuażystą. Osoby te wykorzystując swoje doświadczenie ocenią, jaka jest szansa na zakrycie blizny na ciele, dzięki tatuażowi. 

Polecane kremy do świeżego tatuażu w naszym sklepie uZbira.pl:

Zestaw do tatuażu EasyTattoo krem 100 ml + żel 125 ml

Krem do pielęgnacji tatuażu NEBA 50 ml

Zestaw do pielęgnacji tatuażu na lato LoveInk

Bardzo ciekawym i niemniej oryginalnym sposobem na zakrycie blizny przy pomocy tatuażu jest wkomponowanie jej we wzór. Technika ta wymaga od tatuażysta odpowiedniego przygotowania i ogromnego doświadczenia i wyobraźni. Wymaga to jednak dużego doświadczenia, a także wyobraźni. Zdecyduj się na ten krok włącznie u osoby posiadającej odpowiednie kompetencje. Tylko w tym przypadku możesz być pewny imponującego i zadowalającego efektu. Specjalnie zaprojektowany wzór pozwoli nie tylko na ukrycie skazy, ale będzie też stanowić wspaniałą ozdobę na ciele na długie lata. Kiedy można zrobić tatuaż na bliźnie?

Czy zawsze się da zrobić tatuaż zasłaniający blizny?

Niestety nie. Nie każda blizna na ciele da się zakryć tatuażem. Najważniejsze to, żeby blizna była całkowicie zagojona. Jest to konieczny wymóg. Dlatego warto odczekać co najmniej dwa lata, aby mieć pewność, że skóra w tym miejscu jest już gotowa do tatuowania. Nie mniej ważny jest rozmiar blizny, a także jej kolor. Tatuaż na bliźnie najlepiej zakryje skazę o regularnym kształcie, która posiada w miarę jasny kolor. Natomiast nieco większe i całkiem duże blizny o nieregularnej powierzchni, nie koniecznie mogą nadawać się do zakrycia. Nie jest to jednak całkowicie niemożliwe - najlepiej skonsultować to z dermatologiem lub profesjonalnym tatuażysta, który dany tatuaż ma wykonać. 

Jak długo goi się tatuaż na bliznach?

Tatuaż na bliźnie, goi się w takim samym czasie, jak w każdym innym miejscu na ciele. Należy o niego dbać korzystając z odpowiednich preparatów takich jak kosmetyki do pielęgnacji tatuaży. Po po wygojeniu, warto przyjść do salonu tatuażu i nanieść ewentualne poprawki. Oczywiście wtedy, kiedy tatuator zadecyduje, że jest to potrzebne.

Jaki tatuaż wybrać na zakrycie blizny?

Decydując się na zakrycie blizny na ciele malunkiem w postaci trwałego tatuażu, warto dobrze przemyśleć rodzaj wzoru jaki miałby się tam znaleźć. Nie wszystkie tatuaże będą estetycznie wyglądać i zamiast zakrywać niedoskonałości w postaci blizny będą je niepotrzebnie podkreślać. Na przykład: cienkie, symetryczne, geometryczne wzory chociażby jak popularna ostatnio mandala, mogą przez kształt fragmentu ciała z blizną wyglądać na krzywe, a więc wzór może wyglądać na źle technicznie wykonany. Jeśli całkowicie chcesz się pozbyć blizny, zalecamy wybrać większy, w pełni wypełniony wzór. Dobrze w tej roli sprawdzają się czarno białe tatuaże realistyczne, neotradycyjne, oldschool jak i cięższe grafiki w dotworku lub sketchworku. Jeśli już wykonasz tatuaż, to koniecznie zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Potrzebny będzie specjalny krem do tatuażu, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Zastanawiasz się teraz, co z bólem przy zakrywaniu blizny tatuażem?

[product id="1962, 1774, 3932, 4310"]

Czy tatuaż na bliźnie boli?

Jak wiadomo, każdy tatuaż powstaje poprzez wprowadzenie barwnika pod skórę, przy pomocy igieł. Warto pamiętać, że podczas wykonywania tatuażu można czuć pewien dyskomfort, a blizna może go dodatkowo pogłębić. Jednak ból podczas tatuowania jest indywidualną sprawą. Na rodzaj odczuwalnego bólu ma wpływ kilka czynników. Ból uzależniony jest od miejsca na ciele, progu bólu, a nawet siły, z jaką igła wbijana jest pod skórę. Czy można zatem robić tatuaże na bliznach? Zdecydowanie Tak! To w ostatnim czasie całkiem popularny sposób na zakrycie skazy na ciel. Warto jednak pamiętać, że nie każda nierówna powierzchnia na skórze się do tego nadaje – należy skonsultować to z profesjonalistami.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl