Blog kategorie
Tatuaż jaskółka - znaczenie i czego symbolem jest? 0
Tatuaż jaskółka - znaczenie i czego symbolem jest?

Tatuaże to od dawna jedna z najbardziej popularnych form ozdabiania ciała. Za pośrednictwem dziary można podkreślić swój styl albo także za pomocą symboliki tatuażu dobrze oddać własny charakter. Jeśli chcesz za pośrednictwem tatuażu pokazać swoją osobowość to rozważ motyw zwierzęcy. Bardzo częstym motywem jest tatuaż jaskółka. Dowiesz się z tego artykułu jaką symbolikę ma ten wzór oraz co oznacza. 

Tatuaż jaskółka – co oznacza?

Ludzie od zawsze lubili otaczać się zwierzętami i miały one ogromne znaczenie. Dlatego nie dziwi fakt, że motywy zwierzęce są coraz popularniejszym wzorem na tatuaż. Jednym z takich jest jaskółka tatuaż. Czas wyjaśnić jego symbolikę w znaczeniu kulturowym. 

W odległych starożytnych czasach, Grecy wierzyli, że jaskółki są posłańcami Afrodyty. Dlatego nie widzili nic złego, kiedy ptaki te zakładały swoje gniazda nawet w świątyniach. Natomiast według Egipcjan, bogini płodności Izyda pod osłoną nocy przebierała postać jaskółki i opłakiwała grób boga Ozyrysa. Do dzisiaj zdarza się, że Chinach jaskółka jest uznawana za ptaka świętego i oznacza odwagę, ale także często kojarzona jest z niebezpieczeństwem i nagłym zagrożeniem. W pobliskiej Japonii jaskółka nie ma jednak przypisanej pozytywnej symboliki i jest to jedyny raki kraj na świecie.  W kraju tym oznacza zdradę, oraz jest symbolem nieszczęścia. A czy można stwierdzić, jakie jest ogólne znaczenie tatuażu jaskółka?

Nie da się niestety jednoznacznie stwierdzić, co oznacza tatuaż jaskółki. Najczęściej ptak ten kojarzony jest z wolnością. W świecie artyzmu, tatuaże jaskółka mają dość szerokie i różnorodne znaczenie. Jednak najczęściej dziara w takim stylu symbolizuje wolność, odrodzenie, wierność, nadzieję, sukces i ogólnie rozumiane szczęście.

Co oznacza tatuaż jaskółki w różnych sytuacjach?

Tatuaże jaskółki, mają różne znaczenia, w zależności od formy ich przedstawienia. Najczęściej są kojarzone w bardzo pozytywny sposób, ale nie da się zwróci uwagę także na te mniej przyjazne. Przygotowaliśmy specjalne zestawienie najpopularniejszych wzorów tatuaży jaskółki wraz z ich znaczeniem i symboliką. Zwróć na nie uwagę, bo dla każdego znaczenie jest całkowicie różne.

Znaczenie tatuażu jaskółka – ptak w locie

Często tatuowana jaskółka przedstawiona jest w locie, jako samodzielny byt, który szybuje wprost przed siebie. Co oznacza tatuaż jaskółki w locie? W tej wersji ptak ten traktowany jest jako talizman, który ma za cel przynieść osobie szczęście, a także bogactwo. Osoba wybierając ten wzór na swój tatuaż ma nadzieję, że spotka ją lepsze życie od tego, które ma obecnie.

[product id="1746, 1832, 1874, 3086"]

Jaskółki tatuaż dla zakochanych

Osoby będące w szczęśliwych związkach i małżeństwach wybierają najczęściej dwie jaskółki, które są utożsamiane z miłością.  Jaskółki splecione w jedną całość symbolizują trwałą miłość, wierność oraz lojalność w stosunku do drugiej osoby. Częstym wzorem jest także tatuaż jaskółki w sercu przebitego strzałą. Ten wzór oznacza tęsknotę po utracie kogoś bliskiego, kto odgrywał ważną rolę w naszym życiu. W takiej formie tatuaż jest swego rodzaju pamiątką.

Co oznacza tatuaż jaskółki zamkniętej w klatce?

Bardzo często spotkać się można z tatuażem z motywem jaskółki, która jest zamknięta w klatce. Dawniej oznaczała ona walkę systemem i bunt przeciwko niemu. Dzisiaj tatuaże damskie jaskółki wybierane są jako symbol wolności oraz jako podkreślenie chęci do decydowania o samym sobie.

[product id="2354, 3838, 4310, 4910"]

Znaczenia tatuaży jaskółka w towarzystwie kwiatów

Jaskółka otoczona kwiatami jest wzorem tatuażu chętnie wybieranym przez kobiety. Tatuaże damskie jaskółka w towarzystwie kwiatów oznaczają odrodzenie lub początek całkowicie nowego etapu w życiu. Warto podkreślić delikatność takiego motywu i atrakcyjność. Potrafią być piękna ozdobą na damskim ciele.

Tatuaż jaskółka - w jakim miejscu wygląda najlepiej?

Znasz już symbolikę jaskółki tatuaż, ale warto jeszcze przyjrzeć się temu, w jakim miejscu na ciele tatuaż ten wygląda najlepiej i najbardziej korzystnie. U pań najlepiej wygląda na karku, nadgarstku lub żebrach. Odważniejszym kobietom proponujemy rozważyć tatuaż między piersiami. Tatuaż jaskółki jest delikatny, dlatego właśnie pasuje idealnie do takich miejsc. U mężczyzn wzór jaskółki atrakcyjnie będzie się prezentować na przedramieniu lub nodze.

Ze względu na to, że tatuaż jaskółki jak opisaliśmy wyżej ma kilka znaczeń, to tatuaż z jej wizerunkiem jest popularny wśród obu płci. Osoby decydują się na ten wzór, bo kojarzy się z domem oraz ochroną przed trudnościami życia codziennego. Jaskółka jest też oznaką szczęścia - zajmuje to miejsce obok koniczyny czterolistnej i podkowy.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl