Blog kategorie
Opalanie i świeży tatuaż - co musisz wiedzieć 0
Opalanie i świeży tatuaż - co musisz wiedzieć

Opalanie nowego tatuażu może wywołać wiele niepożądanych objaw. Sprawdź jak działa słońce i solarium na świeży tatuaż oraz jak chronić tatuaż przed słońcem. 

Opalanie, a dokładnie promienie słoneczne są wrogiem tatuaży. Niezależnie od tego, czy tatuaż jest nowy czy kilku letni. Żaden tatuaż nigdy nie powinien być wystawiany na słońce. Jeśli uwielbiasz kąpiele słoneczne to odradzamy wykonanie tatuaży w miejscach, które są najbardziej narażone na działanie słońca i odsłonięte. Oczywiście posiadanie dziar nie oznacza zamknięcie się latem w domu. Są skuteczne sposoby ochrony tatuaży. Poznaj je. 

Jak dbać o tatuaż latem?

[product id="4310, 4424, 4276, 4278" slider="true" onlyAvailable="true"]

Na początku musisz wiedzieć, że nowy tatuaż to nic innego, jak otwarta rana. Wymaga czasu do całkowitego zagojenia się. Intensywne słońce nie pomaga w tym procesie. Po zrobieniu tatuażu trzeba odczekać co najmniej dwa tygodnie. W tym okresie skóra się zregeneruje. W przypadku większych wzorów czas ten powinien być odpowiednio dłuższy. Skóra ze świeżym tatuażem jest wyjątkowo wrażliwa na promieniowanie UV. Właśnie dlatego w tym czasie powinno się unikać bezpośredniego kontaktu skóry ze słońcem. Wiedź, że opalanie świeżo wykonanego tatuażu może wywołać nieprzyjemne uczucie pieczenia, a także swędzenia. Jeśli odczujesz takie objawy to czym prędzej zakryj wytatuowane miejsce. 

Czym chronić tatuaż przed słońcem?

W naszym sklepie posiadamy specjalne kremy ochronne z wysokim filtrem SF50. Jednak kremy nie chronią świeżego tatuażu tylko już zagojone. Mając nowy tatuaż po prostu unikaj opalania przez okres karencji. Kremy ochronne do tatuaży posiadają składniki, które będą zdecydowanie za mocne dla dopiero co wykonanego tatuażu. Znacznie wydłużą proces gojenia i mogą wywołać podrażnienia. Dlatego tego typu produktu stosuj wyłącznie na zagojoną skórę.

Filtry UV? Co to oznacza?

Polacy kochają opalanie. Opalona skóra stała się wręcz swego rodzaju trendem. Nie powinno to dziwić, gdyż wszyscy jesteśmy spragnieni słońca, którego jest coraz mniej. Niestety często słońce odbiera nam rozumu i zapominamy przez to o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Posiadacze tatuaży powinni posiadać kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Jednak ich wartość nie może być mniejsza od 30, a najlepiej kupić krem z filtrem SPF50. 

Promieniowanie działa negatywnie na różne warstwy skóry. UVB, czyli światło w zakresie (290-320nm) wywołuje głównie zmiany na poziomie naskórka, z kolei UVA (320-400nm) dociera dużo głębiej, bo do skóry właściwej. Jeśli już musisz wybrać się na plaże, koniecznie zabierz ze sobą krem ochronny, a przed wyjściem posmaruj nim skórę.

Słońce, wrogiem tatuaży

Słońce jest zabójcze dla tatuaży. Potrafi wpłynąć negatywnie nawet na zadbane i dawno zagojone wzory. Dlatego polecamy używać kremów ochronnych nawet wtedy, kiedy nie koniecznie wybieramy się na plaże. Najlepiej sprawdzają się w tym celu kremy ochronne z filtrem SPF30 i większym. Polecamy kremy do tatuaży takich marek jak Easy Tattoo, Neba i INKrebel. 

Dlaczego tatuaż blaknie?

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na blaknięcie tatuaży jest wystawianie ich na działanie słońca. Jest to proces stopniowy. Jednak ważne jest, żeby przed każdym wyjściem z domu posmarować pokolorowaną skórę kremem z filtrem. Wystarczy kilka sezonów letnich i narażanie tatuażu na bezpośrednie słońce by tatuaż zaczął wyglądać źle i tracił swoje intensywne kolory. 

Latem nasz organizm odżywia i nie da się ukryć, że ten czas jest bardzo przyjemny dla nas. Pamiętaj jednak, że opalanie się bez kremu ochronnego z filtrem przyczynia się do szybszego starzenia skóry oraz blaknięcia tatuaży. Dlatego tak ważna w tym czasie jest codzienna pielęgnacja wytatuowanej skóry oraz skuteczna ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl