uZbira.pl - Męskie natrualne kosmetyki
Brodaty Blog Kosmetyczny

Jaki lakier do włosów wybrać?

0
Jaki lakier do włosów wybrać?

Przed każdym zakupem lakieru do włosów należy przede wszystkim dokładnie określić nasze potrzeby. Lakier do włosów podobnie jak większość kosmetyków do włosów czy ciała nie może być dobrany przypadkowo. Lakiery do włosów często kojarzone są z kosmetykami sprzed co najmniej kilku dekad.  W dawnych czasach ich zapach zapierał dech w piersiach, a na włosach pozostawiały lepki i nieestetyczny osad. Jednak współczesne lakiery do włosów mają już inne składy i formułę oraz działanie. Niewiele mają wspólnego z dawnymi produktami do utrwalania fryzur. Sekretem  skuteczności najnowszych lakierów są polimery, które łączą się ze sobą na powierzchni włosa utrwalając jego kształt i nie dopuszczając wilgoci do jego wnętrza. Efektem takiego działania jest fryzura, która zostaje zabezpieczona na wiele godzin oraz zachowuje swoją formę nawet w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Co istotne – dobre lakiery do włosów działają bardzo skutecznie, ale są całkowicie niezauważalnie. W przeciwieństwie do lakierów starego typu nie pozostawiają widocznej warstwy na włosach i nie sklejają ich. Nie sprawiają też, że fryzura jest nieruchoma i wygląda mocno nienaturalnie. Profesjonalny lakier do włosów pozostawia włosy utrwalone, ale nie oblepione. Mimo bardzo mocnego chwytu, pasma włosów wciąż są elastyczne, sprężyste i wyglądają naturalnie.

Jak działa lakier do włosów?

Każdy z nas co najmniej raz zastanawiał się nad tym, jak działa lakier do włosów. Z czego się składa, że jest tak skuteczny w utrwalaniu fryzury i podkreśla pasma włosów? Odpowiadają za to polimery i alkohol, będący ich rozpuszczalnikiem. Podczas rozpylania lakieru na włosach dochodzi do odparowania alkoholu i połączenia ze sobą cząsteczek polimerów. Tworzą na naszych włosach niewidoczną warstwę utrwalającą stylizację. Dodatkowo polimery chronią również kosmyki przed działaniem wilgoci, a jak wiadomo to właśnie wilgoć w dużej mierze odpowiada za niszczenie estetycznie ułożonych fryzur. Prócz nich w składzie lakierów znajdują się również płynny gaz, który mocno ułatwia rozpraszanie polimerów, a także silikony zapobiegające puszeniu się włosów oraz lanolinę, dzięki której lakiery stają się środkami wodoodpornymi. Wiele lakierów w naszym sklepie posiada także substancje zapachowe.

Należy także podkreślić fakt, że w lakierach znajdują się także składniki dobroczynne dla naszych włosów, tj. witaminy oraz substancje wykazujące pozytywny wpływ na kondycję pasm. W składzie lakieru szukaj w szczególności witaminy E, B5, jedwabiu i aloesu. To substancje nawilżające, wygładzające, a także składniki odżywcze i silnie wzmacniające strukturę włosa. 

NASZA WSKAZÓWKA: ROZPYL LAKIER PODCZAS SUSZENIA WŁOSÓW, A DODASZ WYRAŹNEJ OBJĘTOŚCI SWOJEJ FRYZURZE.

Jakie są rodzaje lakierów?

Na rynku kosmetycznym wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje lakierów do włosów tj. suche i mokre. Wyjaśniamy czym się każdy z nich charakteryzuje i jakie mają różnice.

Czytaj także: Włosy męskie kręcone, loki - idealne fryzury

Lakiery suche to obecnie bardzo popularne produkty, które występują w postaci sprayu. Używa się ich na suche włosy. Charakteryzują się ekspresowym działaniem i stosuje się je w celu wykończenia fryzury. Natomiast lakiery mokre co nie powinna zaskakiwać, aplikuje się na mokre włosy. Ich działanie przyrównuje się do działania pianki do włosów, choć mokre lakiery, lepiej i dużo skuteczniej utrwalają, stanowiąc tym samym świetny wstęp do dalszej stylizacji pasm. 

Lakiery do włosów - na co zwracać uwagę przy wyborze?

 • kondycję i rodzaj włosów
 • nasze oczekiwania wobec kosmetyku, a więc co ma zrobić z naszą fryzurą – czy tylko utrwalić, a może dodać objętości, nabłyszczyć, może ma mieć lekką formułę, by nie obciążał włosów?

Praktyczne wskazówki przy wyborze lakieru do włosów

 • Włosy farbowane: najlepsze bedą lakiery średnio utrwalające i koniecznie nabłyszczające. Bardzo ważne jest, żeby łatwo wyczesywały się z pasm i nie zostawiały białawego nalotu na fryzurze ani nie pozostawiały matowego wykończenia. Lekko nabłyszczające lakiery pomogą wydobyć refleksy, a fryzura będzie wyglądała elegancko i świeżo. Pamiętaj także, że specjalne lakiery do włosów farbowanych spowodują, że kolor stanie się intensywniejszy i bardziej promienisty.
 • Włosy kręcone, falowane, puszące się i przesuszone: polecamy lakier elastyczny, najlepiej o tzw. formule „pure” i koniecznie lekkiej konsystencji. Najważniejsze, żeby nie obciążał włosów i nie obklejał ich struktury.
 • Do koków i misternych upięć: najskuteczniejsze bedą lakiery suche i mocno utrwalające spraye.
 • Włosy cienkie i delikatne: wybierz lakier suchy lub elastyczny lakier o maksymalnie średnim stopniu utrwalenia. Zbyt mocny spray sprawi, że włosy staną się łamliwe, szybko będą się przetłuszczały, a Twoja fryzura będzie oklapnięta. Jeżeli zależy nam na dodaniu objętości przy nasadzie należy używać lakieru u nasady włosów tuż przy skórze głowy. Najpierw suszymy głowę, po czym pochylamy w dół i spryskujemy lakierem seriami z niewielkiej odległości, tuż przy samej skórze.
 • Do gładkich fryzur: wyłącznie lakiery do wykończenia z efektem nawet silnie nabłyszczającym. Skutecznie wygładzą one puszące się pasma, ujarzmią pojedyncze niesforne włoski i dodatkowo skutecznie utrzymają nadaną fryzurze formę. 
[product id="836, 2214, 2774, 3116, 3118, 3628, 3902, 4396, 4414" limit="5" slider="true" onlyAvailable="true"]

Lakier do włosów - jak używać?

Na koniec przedstawiamy garść praktycznych porad na temat prawidłowego używania lakierów do włosów. Pozwoli Ci co uzyskać najlepszy efekt utrwalenia fryzury.

 • Lakier do włosów aplikuj koniecznie na włosy z odległości minimum 30 cm.
 • Podczas spryskiwania pasm włosów, trzymaj produkt w pozycji pionowej.
 • Pamiętaj, aby nie aplikować zbyt dużej ilości lakieru na raz.
 • Zawsze spryskując włosy od wewnątrz, nadasz im większej objętości.
 • By unieść włosy u nasady, spryskaj lakierem grzebień z gęstymi zębami, a następnie przeczesuj nim pasma przy samej skórze głowy.
 • Marzą Ci się włosy czesane wiatrem? W tym celu spryskuj kosmyki z głową skierowaną ku dołowi.

Komentarze do wpisu (0)

Okazja Dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl