Blog kategorie
Jaką szczotkę i kartacz do brody wybrać? 0
Jaką szczotkę i kartacz do brody wybrać?

 

Zacznijmy od tego, czym w ogóle różni się szczotka do brody od popularnego kartacza. Odpowiedź jest banalnie prosta. Szczotka posiada wygodną rączkę. Wydawać by się mogło, że dzięki niej jest wygodniejsza w użytkowaniu. Osobiście jednak bardziej wolę kartacze, które często są dobrze wyprofilowane i elegancko leżą w dłoni. Na rynku mamy dostępnych kilka wielkości. Spokojnie można dopasować do siebie. Jeśli chodzi o czesanie, to szczotka jak i kartacz do brody dobrze zadbają o to, by usunąć bród z brody i dobrze ją wyczesać. W tym zakresie raczej nie spodziewaj się wielkich różnic.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kartacz lub szczotkę?

Odpowiem krótko. Na włosie. Pożądanym powinno być włosie naturalne, najlepiej z dzika. Jest zdecydowanie twardsze od włosa ludzkiego i idealnie nadaje się do czesania. Jednak nie na tyle twarde, żeby uszkadzać zarost. Tak dzieje się często w przypadku szczotek z syntetycznym włosiem. Łamią włos i powodują jego rozdwajanie się. Staraj się więc unikać sztucznych kartaczy lub szczotek do brody. 
Włosie dzika masując skórę uwalnia z niej sebum i przy okazji rozprowadza po całej brodzie. To nic innego jak nasza naturalna odżywka do włosów. Ponadto gwarantując masowanie skóry pod brodą wpływa na jej ukrwienie. Proces ten przyspiesza porost brody i wzmacnia starsze włosy. 

Podsumowując, wybieraj zdecydowanie szczotki i kartacze z naturalnym włosiem. Tylko te zapewnią Twojej brodzie komfort czesania.

[product category_id="18" slider="true" onlyAvailable="true"]

 

Jaka długość włosia i gęstość?

Długość włosia szczotki i kartaczy ma istotny wpływ na wnikanie go w brodę podczas codziennego czesania jej. Dokonując zakupy zwróć uwagę na: twardość włosia - bardzo twarde szczotki nadają się do dłuższej i bardzo gęstej brody. Włosie z końcówki włosa, a więc miękkie, nadaje się zdecydowanie do krótkiej brody czy wręcz czesania zarostu. długość włosia - prosta zasada. Im dłuższe włosie tym głębiej wnika w brodę. Idąc tą logiką, im dłuższe włosie tym dłuższa broda. Za długie stosowane w przypadku krótkiej brody może podczas czesania spowodować podrażnienie skóry.  gęstość włosia - bardzo gęste szczotki są dedykowane zarostom. Mniej gęste przeznaczone dla brodaczy o bujnych brodach. 

Materiał z jakich wykonane są szczotki i kartacze

Najczęściej szczotki wykonane są z drewna. Należy tylko takimi się zainteresować. Gwarantują solidne i trwałe wykonanie. Nie jest to produkt kilkukrotnego użytku i z powodzeniem potowarzyszy nam przez co najmniej kilka lat. Jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów jest dąb. Kartacze wykonane z tego rodzaju drewna są z reguły najdroższe. Nieco tańszą opcją jest drewno egzotyczne. To chyba jedne z najbardziej popularnych kartaczy i szczotek na rynku. Najtańsze szczotki wykonane są z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Nie będę ich tutaj opisywał, gdyż odradzam Wam zakup takowych. 

Rodzaje mocowania włosia

Wyróżniamy aż trzy rodzaje mocowań włosia w szczotkach i kartaczach do brody. Najbardziej pospolitym jest pneumatyczna poduszka. Gumowa lub kauczukowa poduszka, na którą mechanicznie nabija się włosie. Szczotka nabijana, w drewno bardzo mocno nabija się włos we wcześniej przygotowany otwór. Taka szczotka jest bardzo trwała i charakteryzuje się jednym kawałkiem drewna. Ostatnim rodzajem mocowania jest przewlekanie. Jak rozpoznać taki kartacz? Składa się z dwóch klejonych kawałków drewna. Są najczęściej robione ręcznie i górny kawałek drewna ma ręcznie przewiercane otwory, przez które następnie przewleka się włosie dzika. Po zakończonym procesie nakleja się drugi kawałek drewna, który zabezpiecza konstrukcję. Tak przygotowany produkt jest naprawdę wyjątkowo trwały i praktycznie nie do zniszczenia. 

Zapraszam do zapoznania się z moją szeroką ofertą szczotek i kartaczy do brody, którą dla Was przygotowałem w swoim sklepie.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl