Blog kategorie
Jak układać krótkie włosy? 0
Jak układać krótkie włosy?

Nie każdy wie jak układać krótkie włosy. Dlatego przedstawiamy nasze pomysły na fryzury dla osób z krótkimi włosami. 

Krótkie męskie włosy są zdecydowanie najbardziej popularne wśród stylizacji włosów męskich. Można je ścinać na wiele sposobów. Jednym z nich jest ścięcie w stylu fade: a więc boki i tył są wygolone, natomiast włosy na czubku powinny pozostać nieco dłuższe. Warto pamiętać, że przejście pomiędzy tymi długościami koniecznie musi być płynne. 

Takie cięcie otwiera przed Tobą sporo możliwości na przyszłość – łatwo wyjść z tej fryzury i zadbać o inną stylizację. Na krótkich włosach możesz stworzyć tzw. stójkę, czyli włosy postawione niemal na pionowo. Włosy męskie krótkie o długości nie większej niż 5-6 cm możesz każdego dnia zaczesywać na bok w bardziej miękko wyglądającą fryzurę.

Jaki kształt twarzy pasuje do krótkich włosów?

Krótkie fryzury umożliwiają dowolne kształtwoanie owalu twarzy. Doskonale dobrana fryzura doda Ci elegancji i będziesz się czuł w niej wyjątkowo. 

Wśród modnych fryzur męskich każdy gentleman znajdzie bez problemu taką, która będzie odpowiednia. Będzie zgodna z upodobaniami, a jednocześnie stworzy spójną kompozycję z rysami i kształtem twarzy.

Mężczyźni, którzy mają ostre rysy lub kwadratowe i trójkątne kształty twarzy powinno pomyśleć  o fryzurach krótkich o dłuższych górnych partiach i krótszych bokach i tyle. Tego typu cięcie łagodzi oblicze, szczególnie, gdy dłuższe włosy zaczesane są miękko na bok.

Natomiast panom o twarzy okrągłej polecamy modną fryzurę krótką z mocno wygolonymi bokami. 

Czym układać krótkie męskie włosy?

[product id="158, 194, 1094, 514, 2126, 2058" slider="true" onlyAvailable="true"]

Układanie włosów wymaga używania dobrych preparatów do stylizacji włosów. Należy je dobrać odpowiednio do długości, gatunku włosa jak i rodzaju fryzury. Niezależnie od rodzaju kosmetyku użytego do modelowania męskich włosów, większość z nich posiada określony „hold”, czyli w ten sposób określa się ich chwyt i intensywność utrwalania, a także „finish” – dostępne są połysk lub chyba najbardziej popularny mat. Zastanawiasz się czym się kierować przy zakupie kosmetyków do włosów? Sprawdź nasze porady.

Do krótkich włosów chwyt używanych pomad do włosów może być mniejszy, niż ma to miejsce w przypadku włosów dłuższych. Natomiast to czy wybierzemy połysk czy matowe wykończenie, zależy już wyłącznie od naszego upodobania i potrzeb. 

Jak postawić krótkie włosy do góry?

Stylizowanie włosów męskich w cięciach wymagających ich podniesienia i nadania kierunku zdecydowanie do góry zależy przede wszystkim od długości włosów. Oczywiście najłatwiej postawić włosy krótkie. Wystarczy w tym celu użyć dobrej pomady do włosów, która gwarantuje chociażby średni hold. Na końcu włosy zaczesać grzebieniem lub szczotką typu roller ku górze.

Jak układać krótkie włosy męskie? Przykłady krótkich fryzur męskich

Stylizacja męskiej fryzury z krótkich włosów nie jest trudna i najczęściej nie wymaga od nas większego przygotowania i wprawy. Krótkich włosów nie trzeba przygotowywać za pomocą prestylera, nie trzeba też utrwalać fryzury mocnym lakierem. Jednym z przykładów uczesania krótkich włosów u mężczyzn przy użyciu jedynie dobrej pomady może być side back. Jest to męskie cięcie z przedziałkiem. Fryzura side back jest w swoim zamyśle dość płaska, dlatego nie trzeba unosić włosów ani specjalnie ich modelować. Najważniejsze w tym uczesaniu jest to, żeby zaakcentować wyraźnie rozdział włosów – po jednej stronie przedziałka w dół, a po drugiej – zdecydowanie na bok.

Jaka broda do męskich fryzur krótkich?

Mężczyznom posiadającym zarost lub brodę w przypadku krótkich włosów możemy zdradzić jedno. Broda i zarost świetnie komponuje się z większością fryzur na krótkich włosach. Najważniejsze żeby był dobrze zadbany i dopasowany do kształtu twarzy i uczesania. Oczywiście bardziej odważną formą jest noszenie brody dłuższej niż włosy na głowie. Jednak na szczęście coraz więcej mężczyzn decyduje się na posiadanie długich bród przy noszeniu krótkiej fryzury. 

Jaki produkt do stylizacji włosów wybrać?

Na koniec chcemy Wam pomóc dobrać odpowiednie kosmetyki do stylizacji.  Ich wybór koniecznie uzależnij od rodzaju włosów jakie posiadasz:

  • Włosy krótkie i średniej długości – zalecamy używać: żel, pomada, pasta, wosk, glinka
  • Włosy średniej długości oraz długie - do tej długości polecamy: żel, pomady do włosów oraz pasty. Przy stylizacji tego rodzaju włosów unikaj: wosku i glinek, które dość trudno równomiernie rozprowadzić na całej długości włosa.
  • Włosy przerzedzone - polecamy: krem do włosów. Nie sprawdzą się: żele, pomady, woski, glinki i pasty.
  • Włosy cienkie - Rozważ: krem, wosk, glinka
  • Włosy niesforne, elektryzujące się - wybierz krem do włosów, pomadę i pasty.  

Każdy mężczyzna krótkie włosy wystylizuje w dosłownie 5 minut. Wystarczy tyle nawet jeśli nie masz większej wprawy w układaniu włosów. Co ważne, żeby ułożyć modną fryzurę, nie musisz być mistrzem fryzjerstwa. Wystarczą Ci tylko dłonie, dobra pomada do włosów... i lustro. Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl