Blog kategorie
Jak czyścić kartacz i szczotkę do brody? 0
Jak czyścić kartacz i szczotkę do brody?

Jak czyścić kartacz do brody i dbać o niego by służył nam jak najdłużej? To pytanie zadaje sobie coraz więcej mężczyzn, którzy decydują się na zapuszczenie brody, a następnie na zakup niezbędnych akcesoriów do jej pielęgnacji. Kartacz do brody wymaga regularnego czyszczenia. Sprawdź jak się powinno o niego dbać. 

Dobry kartacz do brody lub szczotka wykonane są najczęściej z naturalnych materiałów. Naturalny włos z dzika, trzonek wykonany z naturalnego drewna. Najbardziej popularnym surowcem jest chyba bardzo trwałe drewno dębowe. Regularne używane zbierają z naszej brody kurz i inne brudy, a także martwy naskórek czy włosy. Bardzo szybko potrafią zgromadzić między włosiem sporo niepożądanego syfu. Co powinno się wtedy zrobić by nie uszkodzić kartacza? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to dobrze trafiłeś. W tym wpisie dowiesz się o wszystkich skutecznych metodach czyszczenia kartacza do brody. 

Jak czyścić kartacz do brody? Poznaj kilka rad

Kartacz do brody wymaga regularnego czyszczenia. Należy zadbać o to, by nie stał się siedliskiej wszelkiego rodzaju brudu i bakterii. W dalszej części wpisu przeczytasz jak często powinno się czyścić kartacze. Szczotka do brody charakteryzuje się gęsto nabitym włosem, między którym regularnie zbierają się zanieczyszczenia wyczesywane z naszej brody. Jest kilka skutecznych sposobów na pozbycie się ich i doprowadzenie kartacza do czystości.

Jeśli jesteśmy posiadaczem długiej brody, to najprawdopodobniej większą część włosów, które osiadły się na naszym kartaczu damy radę usunąć na sucho, za pomocą dłoni. To najbardziej bezpieczna metoda, bo nie ma ryzyka uszkodzenia szczotki. Wystarczy wyjąć wszystkie włosy, które zaległy między włosiem szczotki. Można w tym celu użyć także grzebienia, pincety czy w drogeriach są już dostępne specjalne grabki do czyszczenia szczotek. Ale po co narażać się na kolejny wydatek, skoro można zrobić to także bez wydawania dodatkowych pieniędzy? 

W kolejnym kroku będzie usunięcie z kartacza całego kurzu, brudu i martwego naskórka. Z tym już będzie więcej problemów. Jest na to kilka sposobów. Pierwszym praktykowanym przez wielu brodaczy jest ocieranie kartacza o kartacz. Należy jednak uważać i robić to starannie by nie uszkodzić w nich włosów. Jest to metoda dość ryzykowna dla niewprawionych osób. A dodatkowo trzeba posiadać dwa kartacze. Kolejną metodą jest umycie go. Umieszczamy kartacz pod strumień letniej lub ciepłej wody, wylewamy szampon (ważne, żeby nie zawierał w składzie dużo chemicznych dodatków, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość naszej szczotki) i za pomocą palców pocieramy wolne przestrzenie między włosami w szczotce. Wykonujemy tę czynność do.czasu pozbycia się wszystkich brudów jakie się tam znalazły. 

Jak suszyć kartacze do brody?

Najważniejsze to pozwolić wyschnąć szczotce naturalnie. Latem można wystawić go na świeże powietrze, co pozwoli mu szybciej pozbyć się nadmiaru wody i wyschnąć. Pod żadnym pozorem nie susz kartacza za pomocą elektrycznej suszarki. Mam nadzieję, że nie wpadniesz także na pomysł suszenia go w piekarniku. Pamiętaj, że dobry kartacz do brody wykonany jest z. naturalnych surowców, dlatego też naturalnie powinien schnąć po umyciu go. Zadbaj także o to by schnął włosem do dołu. Możesz umieścić go także w procesie schnięcia na gąbce, która szybko będzie wchłaniała całą wilgoć z niego. Nie masz gąbki? Skorzystaj z dobrego ręcznika. Do usuwania brudu z kartacza można użyć również sprężonego powietrza, które szybko oczyści go. 

Jak często czyścić kartacz do brody?

Swoje kartacze - mam ich kilka, każdy z innym rodzajem twardości włosia - czyszczę regularnie, raz na miesiąc do dwóch. Staram się nie dopuścić do sytuacji, że brud wgryzie się w nie przez co stanie się cięższy do usunięcia. Uważam, że lepiej czyścić częściej, niż rzadziej - wtedy ta czynność zajmuje nam też mniej czasu, bo mniej brudu zdąży się osiąść między włosami w szczotce. Dlatego pilnuj tego, by swoje szczotki i kartacze czyścić w miarę regularnie. 

Nie myj jednak kartacza za często, np. co kilka dni. Naturalne, impregnowane drewno, z którego wykonany jest kartacz nie lubi wilgoci. Zbyt częste moczenie drewna spowoduje rozklejenie i rozwarstwienie szczotki. Wtedy na pewno nie posłuży nam długo...

Jak czyścić kartacz z poduszką?

Czyszczenie kartaczy z poduszką wymaga od nas więcej uwagi i wysiłku. Musimy zadbać o to, by pod poduszkę nie dostała się woda, która będzie tak zalegała i zacznie uszkadzać drewno i włos. Jak zatem czyścić takie kartacze? Najlepiej na sucho i przy użyciu np. sprężonego powietrza. Możesz wykorzystać także grzebień z szerokim rozstawieniem zębów. Wtedy włóż między włos duże kawałki waty nasączone jakimś środkiem czyszczącym np. szarym mydłem. Za pomocą grzebienia usuń watę. Następnie nasącz watę wodą i usuń z poduszki w ten sam sposób nadmiar środka czyszczącego. Przy tego typu szczotkach koniecznie unikaj wody i gorącego powietrza. 

Na co należy uważać myjąc kartacz?

Starałem się już udowodnić tezę, że o kartacz należy dbać i nie zapominać o jego czyszczeniu. Ale czy można czyścić go źle? Owszem. Sprawdź, na co powinieneś uważać.

[product category_id="18" limit="4" slider="true" onlyAvailable="true"]

Przed wszystkim zadbaj o to, by kartacz nie znajdował się zbyt długo pod wodą. Drewno może szybko ulec uszkodzeniu. Może się rozwarstwić i szczotka będzie już do wywalenia. Do mycia nie używaj wrzątku ani zbyt ciepłej wody. Unikaj także suszenia gorącym powietrzem z suszarki elektrycznej oraz korzystania z silnych chemicznych środków czyszczących. Tutaj sprawdza się najlepiej metoda, nie czyść kartacza niczym, czego nie wykorzystałbyś do czyszczenia brody. 

Jak przechowywać kartacz i szczotki do brody?

Najważniejsza zasada, to przechowywać kartacz włosiem do dołu i w suchych pomieszczeniach. Trzymając szczotkę włosem do dołu unikniesz zbierania się na niego kurzu. Wtedy nie będziesz musiał czyścić go zbyt często, a jedyne zanieczyszczenia w nim będą pochodziły z Twojej brody, podczas wyczesywania jej. 

Śmierdzący kartacz - dlaczego?

Zdarza się, że kartacz, który kupisz będzie "śmierdział". Dzieje się tak najcześciej w przypadku szczotek i kartaczy, które dopiero co zeszły z linii produkcyjnej. Charakterystyczny zapach to najczęściej lakier, którym pokryto drewno lub inne środki. Jak się pozbyć zapachu? Powinien sam ulotnić się wraz z upływem czasu. Latem można go trzymać na powietrzu by szybciej nieprzyjemny zapach ulotnił się z naszej szczotki. Natomiast nie masz się czego bać, masz gwarancję, że kartacz jest dopiero co wyprodukowany.

Jeśli będziesz przestrzegał powyższych wskazówek, to tak myty kartacz będzie "jak nowy" przez długie lata. Posłuży Wam w codziennej pielęgnacji brody i zarostu.

Czyścik do szczotki i kartacza do brody - jak używać?

[product id="5095"]

Marka ZEW for men jako pierwsza zdecydowała się wyprodukować innowacyjny produkt jakim z pewnością jest czyścik do szczotki do brody. To niewielkie akcesorium do brody o szerokości zaledwie 7.5 cm i wysokości 4.1 cm doskonale nadaje się do czyszczenia z nawet największych zabrudzeń w szczotkach. W testach usuwał idealnie zaległe włosy, kurz, a także pozostałości kosmetyków np. balsamy do brody. Czyścik posiada włosie syntetyczne, bardzo sztywne o długości niecałych 2 cm, dlatego doskonale wbija się w głąb włosa szczotki i radzi sobie nawet z największym kurzem. Jak używać czyścika? Mniej więcej w taki sam sposób, jakbyś chciał pocierać o siebie dwa kartacze, przesuwając po nim włosie. 

Dzięki temu narzędziu czyszczenie szczotek staje się jeszcze bardziej proste, a o regularne ich czyszczenie powinien zadbać każdy mężczyzna z brodą. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl