Blog kategorie

Trenowanie włosów - czym jest i jak działa? 0

Trenowanie włosów - czym jest i jak działa?

Trenowanie włosów to bardzo popularny eksperyment wśród Tik-Tokowych włosomaniaczek. Czy jesteś gotowa na to, by pożegnać się z szamponem do włosów i zacząć trenować swoje włosy aby przestały się przetłuszczać? Postanowiliśmy sprawdzić, czy mycie włosów zaledwie raz na miesiąc jest naprawdę tak dobrym sposobem.

Trenowanie włosów to nowy trend, który lansują włosomaniaczki na platformie Tik-Tok. Dla wielu może wydawać się mocno kontrowersyjny i zaskakujący. To dlatego, że polega na noszeniu włosów przetłuszczonych przez dłuższy okresu czasu. Dopiero po około miesiącu można je umyć szamponem. Metoda dotąd niespotykana, ale warto wiedzieć, że przez ten czas nasze gruczoły łojowe uczą się, że nie muszą wytwarzać nadmiaru sebum na głowie. Powoduje to, że przetłuszczające się włosy są coraz mniej uciążliwe dla nas. Sprawdź żarem na czym dokładnie polega trenowanie włosów i czy na pewno jest Ci potrzebny szampon do włosów?

Z tego artykułu dowiesz się:
  • Przetrzymywanie włosów przetłuszczonych - jak to działa?
  • Czy warto trenować włosy?
  • Hair cycling - jak zacząć?

Przetrzymywanie włosów przetłuszczonych – jak to działa

Dotąd na pewno słyszałaś, że włosy powinno się myć codziennie i regularnie. Jeśli zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, czy to ma sens, to może warto spróbować tej metody? Trenowanie włosów to nic innego, jak systematyczne wydłużanie odstępów między myciami Twoich włosów. Przez ten okres naturalne oleje, które wydzielane są każdego dnia przez skórę, mają szansę równomiernie pokryć włosy. W ten sposób nadają im zdrowego wyglądy i chronią właśnie przed nadmiernym przetłuszczaniem. Nie zalecamy od razu próbować przechodzić w cykl dwutygodniowych czy wręcz miesięcznych okresów bez mycia włosów. Najlepiej dostosuj długość cyklu do własnych, indywidualnych potrzeb. Warto także podkreślić, że technika trenowania włosów u każdej osoby może przebiegać inaczej - należī to oczywiście uwzględnić.

[product id="3100, 5106, 5255, 5254"]

Czy trenowanie włosów zawsze jest dobrym pomysłem?

Nie mało różnej maści specjalistów ostrzega, że technika trenowania włosów nie jest dla każdego. Jeśli masz włosy gęste i kręcone, to możesz odczuć zdecydowanie większą korzyść z tej metody, niż osoby np. o włosach słabych i cienkich. Trenowanie pozwoli Ci też zachować na dłużej odpowiedni wygląd fryzury. Najważniejsze jednak jest znalezienie odpowiedniego balansu między dbaniem o zdrowie włosów, a utrzymaniem ich w odpowiedniej kondycji i zdrowiu.

"Skóra głowy to żywa tkanka, która nieustannie produkuje sebum i pot. Gdy nie myjemy jej, to naturalnym procesem jest wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, za który odpowiadają bakterie, które powodują rozkładanie się sebum i potu."

Czym jest Hair Cycling?

Nazwa hair cycling osobom znającym się na pielęgnacji włosów i twarzy, może kojarzyć się początkowo z innym metodą, dokładnie zabiegiem polegającym na pielęgnacji twarzy, czyli skin cycling. Skin cycling to trzy kluczowe kroki w cyklicznej pielęgnacji skóry twarzy, które idealnie się uzupełniają i przygotowują skórę do przyjęcia kolejnych kroków w pielęgnacji: eksofliacja (peeling, który dokładnie oczyszcza skórę twarzy), retinoidy (działanie przeciwzmarszczkowe i naprawcze) i nawilżanie (krok odżywiający i regenerujący skórę). Bardzo podobnie jest w metodzie  hair cycling. Trend jest polecany szczególnie na Tik-Toku. Szybko jednak na ten temat wypowiedzieli się specjaliści i trycholodzy, dostrzegając w tej metodzie całkiem dobrą propozycję na codzienną pielęgnację włosów.

Warto przeczytać: Olejowanie włosów - jak to robić?

Hair cycling – jak zacząć i jak wytrwać

Jeśli jesteś zainteresowana i chcesz podjąć się wyzwania, by przetrzymać swoje włosy w stanie delikatnego przetłuszczenia, by osiągnąć cel jakim są zdrowe i pełne blasku kosmyki włosów, to zastosuj się do tych trzech, ważnych kroków.

  1. Nie spiesz się - zacznij powoli i stopniowo

    Do trenowania włosów najlepiej podejść ze spokojem i stopniowo wprowadzając w życie. Zbyt szybkie przejście do braku mycia włosów może doprowadzić do nadmiernej produkcji bakterii lub nawet do częściowego wypadania włosów. Będzie to spowodowane zatkaniem mieszków włosowych przez sebum i inne zanieczyszczenia, które zgromadzą się na skórze głowy. Dlatego polecamy, by zacząć od dodania jednego dnia między myciami co miesiąc lub ostatecznie dwa, by stopniowo wydłużać przerwy bez mycia włosów. Myj swoje włosy na początku co trzy dni, zamiast np. codziennie.

  2. Starannie myj i następnie odżywiaj swoje włosy

    Jeśli chcesz dokładnie oczyścić włosy z zanieczyszczeń czy pozostałości kosmetyków do włosów takich jak pomady czy inne produkty stylizujące, to myj włosy szamponem zawsze dwa razy. Nie nakładaj też odżywki do włosów na skórę głowy ani na włosy u nasady. Upewnij się, że kosmetyki których używasz są delikatne, bazują na roślinnych składnikach i co ważne, nie wysuszają skóry głowy.

  3. Eksperymentuj z fryzurami!

    Najczęściej początek trenowania włosów czyli nic innego jak zachowanie odpowiedniej długości przerw między myciami włosów, będzie stanowiło nie lada wyzwanie. Aby przejść jak najmniej boleśnie tą drogę, polecamy zaprzyjaźnić się z różnymi ozdobami do włosów oraz zmienianie uczesań. Odpowiednio dobrane fryzury pozwolą Ci skutecznie ukryć przetłuszczone włosy. Najbardziej skuteczne będą opaski lub turbany. Z uczesań sprawdzą się na pewno wszelkiego rodzaju warkocze. Decydując się na trenowanie włosów wybierz te fryzury, które będą Ci pasować i będziesz się w nich dobrze czuła.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl