Blog kategorie

Pielęgnacja łysej skóry głowy 0

Pielęgnacja łysej skóry głowy

Z artykułu o pielęgnacji łysej głowy dowiesz się o

  1. Dlaczego mężczyźni golą głowę?
  2. Jak dobrze ogolić głowę na łyso?
  3. Czym golić głowę?
  4. Jaką maszynką golić głowę na łyso?
  5. Jak dbać o łysą głowę?
  6. Mycie łysej głowy
  7. Jak nawilżać łysą głowę?

Jedni śledzą trendy fryzjerskie i decydują się na posiadanie modnych fryzur męskich, a tymczasem coraz więcej mężczyzn z różnych względów decyduje się na golenie głowy na łyso. Jeśli zastanawiasz się nad ogoleniem głowy, to koniecznie musisz dowiedzieć się wszystkiego o pielęgnacji łysej głowy. Nie jest ona trudna i czasochłonna, wystarczy wprowadzić do codziennej pielęgnacji kilka prostych rad. Podobnie jak każda inna część ciała, tak samo ogolona głowa wymaga pielęgnacji. Tylko w ten sposób zachowasz ją czystą i gładką. Pielęgnacja skóry głowy z łysiną już od dzisiaj powinien być podstawowym procesem, który sprawi, że ogolona skóra głowy będzie wyglądać dobrze i pozostanie gładka na dłużej. Przygotowaliśmy poradnik, przewodnik po tym jak utrzymać łysą głowę w dobrym stanie. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące golenia głowy po pielęgnację jej. 

Dlaczego mężczyźni golą głowę na łyso?

Żyjemy w czasach, w których mężczyźni decydują się na golenie głowy nie tylko z powodu łysienia. Coraz więcej mężczyzn goli włosy na głowie z powodu czystej wygody. Nie trzeba bowiem wtedy codziennie układać ani stylizować fryzury, a wizyty u fryzjera nie zajmują nam miejsca w codziennym kalendarzu zajęć. Dzięki takim celebrytom jak Bruce Willis czy Vin Diesel ogolone na łyso głowy stały się wręcz modne. Płeć przeciwna zaczęła coraz częściej uznawać je za bardzo seksowne i męskie. Dlatego wielu panów zaczęło decydować się na taką "fryzurę", by dodać swojemu wyglądowi charakteru i odrobin zadziorności. Łysa głowa doskonalee pasuje także do zarostu i bujnej brody. Bez względu na powody, które zdecydowały o zgoleniu głowy, skóra powinna być odpowiednio pielęgnowana. Po usunięciu lub utracie włosów skóra staje się bardziej podatna na czynniki zewnętrzne i różne uszkodzenia.

Jak golić głowę na łyso?

Głowę najlepiej ogolić maszynką do golenia lub za pomocą brzytwy. Twoja maszynka lub brzytwa do golenia będą miały decydujący wpływ na komfort procesu golenia głowy oraz późniejszy wygląd skóry głowy po goleniu. Golenie głowy najczęściej rozpoczynamy wybierając jednorazową maszynkę do golenia. Gdy opanujemy golenie głowy na łyso do perfekcji decydujemy się na wybór maszynki do golenia na żyletki. Za tą opcją przemawia niższy koszt i zwiększona precyzja tych ostrzy. Jednak sięgaj po tego rodzaju maszynkę dopiero wtedy, kiedy nabierzesz wprawy.

Jeśli masz dłuższe włosy to rozpocznij ich strzyżenie sięgając po maszynkę do włosów. Dopiero tak skrócone włosy, najlepiej do maksymalnie 3 mm usuwaj maszynką na żyletki lub brzytwą do golenia. Przesuń ręką po głowie, ab w ten sposób sprawdzić, czy nie ma na głowie pominiętych miejsc. Pozostawienie dłuższych włosów w niektórych miejscach na głowie może prowadzić do nieprzyjemnego ciągnięcia i nawet podrażnień podczas końcowego golenia.

Polecamy także wziąć gorący prysznic przed goleniem. To wypróbowany i skuteczny sposób na otwarcie porów. Delikatne mycie zarostu na głowie usunie tłuszcz, brud i martwe komórki, jednocześnie spowoduje zmiękczenie włosów i skóry. Tuż po przyjemny, gorącym prysznicu i osuszeniu głowy ręcznikiem nałóż na skórę niewielką warstwę kremu do golenia wrażliwej skóry. Jeśli zdecydujesz się użyć ostrej brzytwy, zacznij golić włosy celowymi pociągnięciami. Pamiętaj, że ruch golenia pod włos może co prawda czasami zapewnić nieco dokładniejsze golenie, ale zawsze prowadzi do większego podrażnienia skóry, a nawet zacięć. Nie spiesz się, poznaj kontury skóry głowy i po goleniu koniecznie upewnij się, że masz ładnie ogoloną i gładką głowę.

[product category_id="194" limit="5" slider="true" onlyAvailable="true"]

Co się dzieje ze skórą głowy po ogoleniu?

Skóra głowy pozbawiona włosów mniej się przetłuszcza. Wydawałoby się, że to duży atut takiej "fryzury", jednak nie powinno się zapominać, że łysa głowa ma duże skłonności do przesuszania. Głowa może być szorstka, a skóra na niej nawet mocno się łuszczyć. Kolejnym widocznym efektem po ogoleniu głowy i pozbawieniu jej włosów jest szybsze twardnienie i mocny przyrost martwego naskórka w tym rejonie. To obronna reakcja skóry, którą wystawiliśmy na działanie czynników zewnętrznych. Zarośnięty naskórek ma naturalną ochronę, dlatego nie musi wtedy dodatkowo chronić się przed zimnej czy chociażby silnym działaniem promieni słonecznych.

Jakie następstwa niesienie szybszy przyrost martwego naskórka? Jak już wspominaliśmy, głowa jest bardziej szorstka i mało przyjemna w dotyku, ale także może powodować zapychanie porów skóry i powstawanie nieestetycznych zaskórników oraz innych niedoskonałości skóry, które nie dotykają nas wtedy, kiedy nosimy włosy. Wystawienie łysej głowy na działanie słońca sprzyja pojawianiu się zaskórniaków. Nie pojawiają się one od razu, ale najczęściej ma to miejsce średnio po około miesiącu od czasu, kiedy opalaliśmy głowę.  Panowie z łysą głową bardzo często bagatelizują ten fakt, gdyż na początku stan skóry od kontaktu ze słońcem wręcz się poprawia, dopiero później następuje pogorszenie i wystąpienie niedoskonałości.

Pamiętaj także, że łysa głowa, która nigdy wcześniej nie była wystawiona bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, może ulec także bolesnym oparzeniom słonecznym. Może tak być zarówno latem jak i zimą. Wystawienie na słońce może powodować też pojawianie się mało estetycznych przebarwień – wielu brzydkich plamek, a nawet stałym znamion.

Jeśli chcesz walczyć z łupieżem poprzez ogolenie włosów, to mamy dla Ciebie przykrą wiadomość. Po wygoleniu włosów niestety nie znikają skłonności do łupieżu. Wylecz ten problem, zanim zdecydujesz się na ogolenie głowy na łyso. 

Jakie potrzeby ma ogolona, łysa skóra głowy?

Wydawać by się mogło, że łysa głowa ma mniej potrzeb pielęgnacyjnych. Nie do końca jest to jednak prawdą. Tracimy mniej czasu na układanie fryzury męskiej i codzienne stylizacje włosów, ale już pielęgnacja łysej głowy nie staje się mniej złożona niż wtedy, kiedy nosimy włosy. Mężczyzna z łysą głową nie powinien myć jej za pomocą zwykłego żelu pod prysznic czy tanim mydłem. Unikaj zakupów takich kosmetyków w popularnych drogeriach, gdyż najczęściej obecne są w nich silne detergenty, takie jak SLS i SLES. Składniki te są pochodzenia chemicznego i mogą silnie przesuszać skórę i powodować podrażnienia łysej skóry głowy. które mogą dodatkowo przesuszać skórę łysej głowy. Głowę z włosami lub bez należy myć za pomocą szamponów. Wybieraj takie, które są delikatne. Z naszej oferty polecamy szczególnie te produkty:

[product id="194, 226, 422, 156" slider="true" onlyAvailable="true"]

Ponadto rozejrzyj się również za kosmetykami nawilżającymi i peelingującymi skórę. Pomogą Ci zmiękczyć naskórek i pozbyć się ze skóry martwych komórek. Podstawą codziennych zabiegów pielęgnacyjnych łysej głowy powinno być stosowanie kremu z filtrem UV. Dzięki niemu skutecznie zabezpieczysz skórę na głowie przed ewentualnymi oparzeniami słonecznymi, nieestetycznymi przebarwieniami oraz przyspieszonym starzeniem. Jednym z najlepszych takich produktów jest krem ochronny z filtrem SPF50 Neba

Jak pielęgnować i dbać o ogoloną skórę głowy?

Na początku poznaj potrzeby Twojej skóry i z jakimi problemami się boryka. Jeśli masz skłonności do łupieżu, to najlepiej będzie skonsultować  ten problem z lekarzem i jeszcze przed goleniem głowy wyeliminować go. Jak wspominaliśmy wcześniej, problem z łupieżem nie zmniejszy się po ogoleniu głowy, a wręcz nawet może się mocno pogorszyć.

Innym problemem, z jakim mierzą się mężczyźni to skłonność do przesuszania skóry głowy. W takim przypadku korzystaj z właściwości produktów mocno nawilżających,  zawierających w składzie wyłącznie naturalne oleje, glicerynę lub różne pochodne mocznika. Sięgaj także po kosmetyki, które składniki łagodzące, np. pantenol, który dobrze ukoi podrażnienia po goleniu czy spowodowane mechanicznymi mikrouszkodzeniami skóry podczas pocierania o nią tkaninami (np. powstałe od czapki zimowej czy kaptura bluzy). Balsamy po goleniu powinny być kluczowym produktem w pielęgnacji łysej głowy. 

Mycie łysej głowy

Łysą głowę należy myć nie rzadziej niż głowę z włosami czy całe ciało. Należy to robić za pomocą naturalnego szamponu do włosów. Ważne, żeby miał silne i głębokie właściwości nawilżające. Mężczyźni ze skłonnością do łupieżu powinny stosować szampon przeciwłupieżowy. Nie mniej skutecznym sposobem pielęgnacji ogolonej głowy może być korzystanie z żelu do ciała i włosów 2w1, np. żel pod prysznic 2w1 z węglem aktywnym Bionly. Tego typu produkty pozwolą oszczędzić miejsce na półce w łazience, gdyż nie potrzeba nam dwóch osobnych butelek z szamponem i żelem pod prysznic. Żel od marki Bionly dokładnie oczyszcza skórę głowy i ciała, poza tym skutecznie łagodzi podrażnienia i przede wszystkim pozostawia uczucie świeżości. 

Jak odpowiednio umyć łysą głowę?

  • zwilż skórę głowy – szampon będzie się najlepiej pienił;
  • wmasowuj w skórę szampon lub żel do mycia do włosów i ciała – masaż poprawi ukrwienie skóry głowy oraz pomoże Ci w usuwanie martwego naskórka;
  • dokładnie spłucz szampon z głowy;
  • wykonaj peeling skóry głowy – średnio raz na 1-2 tygodnie, wykonaj masaż delikatnym żelem peelingującym do twarzy

Balsam do skóry głowy

Po umyciu i ogoleniu na łyso skóry głowy pamiętaj o jej nawilżaniu. Najlepiej sprawdzą się tutaj kremy i balsamy po goleniu. Produkty te ukoją podrażnienia po goleniu oraz pomogą zachować wilgoć w naskórku. Zapobiegają także ewentualnym przesuszeniom skóry, podrażnieniom i łuszczeniu się naskórka. Balsamy nawilżające po goleniu przynoszą również natychmiastową ulgę przy podrażnieniach po goleniu głowy, a poza tym regulują również produkcję sebum i zapobiegają błyszczeniu się łysej głowy przez cały dzień. Mają oczywiście wspaniałe właściwości głęboko nawilżające. Zadbaj o to, by wybrać balsam, który szybko wnika w skórę i nie po sobie widocznej tłustej warstwy. Takim kosmetykiem jest na pewno balsam po goleniu z eukaliptusem i mentolem Proraso. Skutecznie chroni skórę, nawilża i daje uczucie świeżości, a do tego w naszym sklepie występuje w niskiej cenie.

Sprawdź także:

Jak utrzymać gładką, łysą głowę?

  • Dłuższe włosy należy przystrzyc na początku elektryczną maszynką do strzyżenia
  • Weź gorący prysznic, aby oczyścić głowę i otworzyć pory.
  • Nałóż na głowę niewielką ilość kremu do golenia. Pokryj nim całą powierzchnię skóry głowy.
  • Użyj wysokiej jakości maszynki do golenia, aby ogolić głowę gładkimi, zdecydowanymi pociągnięciami. Pamiętaj, aby golić głowę z włosem - nie pod włos.
  • Spłucz lub zetrzyj papierowym ręcznikiem nadmiar kremu do golenia z głowy. 
  • Przesuwając ręką po głowie sprawdź, czy nie pominąłeś jakiś obszarów podczas golenia.
  • Owiń głowę ciepłym, mokrym ręcznikiem, w ten sposób szybko i skutecznie zapobiegasz wrastaniu włosków.
  • Wejdź pod prysznic i umyj szamponem do włosów, aby oczyścić głowę.
  • Na sam koniec nałóż balsam po goleniu, aby ukoić i nawilżyć skórę.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl