Blog kategorie
Oryginalne perfumy, a podróbki - jak odróżnić? 0
Oryginalne perfumy, a podróbki - jak odróżnić?

Wielu z nas często zadaje sobie to pytanie, jak rozpoznać oryginalne perfumy? Zdradzimy kilka wskazówek, które pozwoli Ci nie dać się nabrać oszustom. Od teraz ulubione oryginalne perfumy będziesz mógł kupować również bezpiecznie również w internecie. Sprawdź, jak odróżnić podróbki perfum od oryginału.

Perfumy popularnych marek powodują, że w nowy dzień wchodzimy ze świeżą energią i pewnością siebie. Niestety nie należą do tanich, dlatego od dawna zwracają uwagę oszustów. Chcąc się dorobić na czyimś sukcesie podrabiają perfumy największych marek. W jaki więc sposób kupować zatem oryginalne perfumy w niskich cenach mając gwarancję, że nie dajemy się oszukać fałszerzom?

Dlaczego nie warto kupować podrobionych perfum?

Marki premium posiadające w swojej ofercie najlepszej jakości perfumy, przykładają bardzo dużą wagę do tego, jakich składników używają w procesie produkcji swoich produktów. To dlatego, w przeciwieństwie do perfum podrabianych nie musimy się martwić o szkodliwość tych produktów dla naszej skóry. Podróbki najczęściej wytwarzane są na bazie tanich, chemicznych zastępników. Co więcej, oryginalne perfumy cechują się również o wiele dłuższą trwałością, a także odpowiednią intensywnością zapachu. Zbyt duża woń perfum wcale nie będzie przyjemna ani dla nas, ani dla naszego otoczenia. Podrabiane perfumy bardzo często posiadają zbyt intensywny, lecz niezwykle szybko ulatniający się zapach. Są też takie, których woń jest ledwo wyczuwalna i nie wcale nie pomadą nawet użyci dużej ilości perfum na raz. 

Warto przypomnieć, że sprzedaż produktów podrabianych jest w Unii Europejskiej zabroniona. A więc także w Polsce jest to łamanie prawa, za które grożą surowe konsekwencje. Jednak regulacje prawne w wielu krajach są bardzo odmienne. We Francji już posiadanie jednej podróbki jest wystarczające, by dostać karę więzienia lub grzywny.

Czytaj także: Jak poprawnie stosować perfumy?

Jak szybko sprawdzić, czy perfumy są oryginalne?

Wystarczy zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów, by szybko przekonać się, czy mamy do czynienia z oryginalnymi czy podrabianymi perfumami.

Sprawdź numer seryjny

W internecie szybko znajdziesz strony, na których sprawdzisz oryginalność perfum. Jedną z bardziej popularnych jest Check Cosmetics. Wystarczy wprowadzić na niej numer seryjny produktu, który najczęściej znajduje się na samym spodzie opakowania i sprawdzić czy jest on prawdziwy. Należy jednak mieć na uwadze to, że wyszukiwarki mogą nie posiadać informacji na temat perfum z edycji limitowanych. Co więcej, producenci czasem zmieniają numer seryjne perfum, właśnie po to, aby utrudnić podrabianie ich.

Porównaj opakowanie – folię i kartonik

Największe marki produkujące luksusowe perfumy i kosmetyki przywiązują ogromną wagę do tego, w jaki sposób zapakowane są ich znakomite produkty. Dlatego bardzo często już sam sposób zapakowania może pomóc odpowiedzieć na pytanie czy trafiliśmy na oryginał czy podrabiany produkt. Zwróć także uwagę czy przypadkiem na opakowaniu w tekstach nie znajdują się literówki. Użyte wytłoczenia powinny być dokładne i równe (chyba, że wynika to z designu opakowania). Niezwykle ważny jest również sposób zgięcia kartonika. Marki luksusowe nie pozwoliłyby sobie na to, aby opakowanie ich perfum było krzywe. Folia powinna być równo sklejona. O tym, że perfumy, które mamy w ręku są podrabiane, może nam powiedzieć także nadmiar foli na kartoniku. Drogie marki produkują opakowania w taki sposób, aby folia była idealnie dopasowana do kartonika.

Sprawdź flakonik perfum

Kształt butelki, w którym rozlane są perfumy jest zdecydowanie trudniejszy do podrobienia niż sam kartonik, w których znajduje się flakon. Światowe marki prześcigają się w projektowaniu różnych form flakonika, które wyróżnia je na tle innych. Kształt butelki, w którym sprzedawane są perfumy, jest z tego powodu niezwykle ciężki do podrobienia, w w niektórych przypadkach nawet wręcz niemożliwy. Warto również zwrócić uwagę na zakrętki, które nie raz mają bardziej wymyślne kształty, niż same flakoniki. O oryginalności perfum może nam powiedzieć także gładkość szkła. W przypadku podróbek bywa ono chropowate lub nieprzeźroczyste. Należy jednak pamiętać, aby upewnić się, że nie wynika to z designu flakonika i projektu.

[product id="186, 1516, 1534, 2846"]

Cena perfum

Najlepsze i popularne luksusowe perfumy są dość drogie. Jeśli produkt kusi natomiast nieprawdopodobnie niską ceną – to powinno wzbudzić to naszą czujność. Bardzo niska cena w przypadku luksusowych kosmetyków jest w większości przypadków nieprawdopodobna. Pomijamy tutaj okazjonalne promocje przeprowadzane w sklepach i perfumeriach oraz wyprzedaże. Należy jednak pamiętać, aby za każdym razem brać pod uwagę różnice wynikające z zamawiania perfum ze sklepów internetowych, a kupowania ich stacjonarnie. Sklepy stacjonarne, aby utrzymać działalność swoich punktów, nakłada bardzo często na oferowane produkty wysokie marże, które znacząco podbijają cenę. Nie raz zdarza się, że te same produkty, nawet z tych samych sklepów, możemy kupić o wiele taniej w Internecie. Chociażby w takim sklepie jak nasz. Nie świadczy to wtedy w żaden sposób o tym, że produkty, które sprzedajemy są podrabiane.

Zapach i trwałość perfum

Oryginalne perfumy mają niepowtarzalne i bardzo trwałe zapachy. W przypadku marek luksusowych pojawiają się trzy nuty zapachowe. Pierwsza wyczuwalna jest od razu po aplikacji produktu, natomiast dwie następne dopiero po jakimś czasie, który może wynosić nawet kilka godzin. Z tego powodu, oryginalne perfumy pachną pięknie i do tego przez długi czas. Natomiast klasyczne podróbki zawsze posiadają jedynie pierwszą nutę zapachową. Przez to ich trwałość jest znacznie krótsza. Kopie nie zapewniają trwałości – kupowanie więc tanich perfum, które są podrabiane to tylko złudna oszczędność.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl