Olejek do brody - jak używać? 0
Olejek do brody - jak używać?

Od olejku do brody zaczyna się pielęgnacja brody. Olejek do brody to obowiązkowy kosmetyk każdego mężczyzny z brodą. Sprawdź jak należy go używać i kiedy.

Chcesz zadbać o zarost lub brodę? Koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w olejek do brody. A najlepiej dwa lub trzy, każdy o różnych zapachach. Mimo, że o olejkach napisaliśmy już na blogu nie mało, to cały czas widzimy w tym zakresie pole do edukowania Was. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam używanie olejków do brody i odpowiedzieć na pytanie, po co używać olejku do brody i jak go używać? Zapraszamy do naszego poradnika.

Olejek do brody - po co używać?

Mężczyźni, którzy dopiero zapuszczają brodę najczęściej zastanawiają się nad tym, po co w ogóle używać olejku do brody. Z naszych obserwacji wynika, że to najczęściej zadawane pytanie od nowych brodaczy. Nie wszyscy są pewni tego, że kosmetyki do brody faktycznie poprawiają jej wygląd i stan. Możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że dobre, naturalne olejki do brody potrafią zdziałać cuda i znacznie poprawić kondycję zarostu. 

[product id="24, 180, 3676, 3474" slider="true" onlyAvailable="true"]

Olejek do brody służy do codziennej pielęgnacji brody. Odżywia brodę, zabezpiecza ją przed działaniem czynników zewnętrznych, nawilża brodę i skórę twarzy i zmiękcza zarost. To dzięki olejkom skóra pod brodą nie swędzi, nie łuszczy się i zachowuje swój naturalny, zdrowy wygląd. 

Broda, w którą każdego dnia wmasujemy olejek do brody jest sprężysta, elastyczna i posiada naturalny błysk. Lepiej się układa i jest bardziej podatna na układanie. Dodatkowo jest miękka, a więc przyjemna w dotyku. Doceni to Partnerka, bo Twoja broda nie będzie szorstka i twarda. Wspominaliśmy, że olejek chroni zarost przed działaniem czynników zewnętrznych. Chroni zarost przed działaniem promieni słonecznych, mrozem, silnym wiatrem i chlorowaną wodą itd.

Wielu mężczyzn docenia działanie olejków do brody. Kosmetyk ten przewodzi także zapachy, dzięki czemu Twoja broda będzie cudowanie pachnieć i nie będzie pochłaniać zapachów z zewnątrz jak papierosy, zapach obiadu, grilla czy ogniska. 

Sprawdź: Czy warto stosować olejek do brody?

Na rynku dostępnych są setki olejków do brody. W 100% naturalne ale też takie, które w swoim składzie posiadają szkodliwe dodatki. Decydując się na zakup olejku wybierz taki, który w składzie posiada roślinne dodatki. Oferta jest tak szeroka, że bez problemu wybierzesz odpowiedni dla siebie i bezpieczny. 

Kiedy używać olejku do brody?

Olejki do brody należy stosować raz dziennie. W przypadku suchej brody i skóry nawet do dwóch razy dziennie. Najlepiej nakładać go na brodę po porannym prysznicu i wyczesaniu brody dobrym kartaczem do brody. Na średniej długości brodę należy wmasować zaledwie kilka kropel olejku. Wetrzeć w zarost i skórę pod nim, dostarczając odpowiedniego nawilżenia. Dzięki temu, Twoja broda będzie miękka i zdrowa. 

Jak często używać olejku do brody?

Częstotliwość używania olejku do brody dostosować do stanu i potrzeb zarostu. Jeśli posiadasz suchą skórę, to na pewno będziesz musiał używać więcej olejku do brody, niż osoby o skórze tłustej, które nadmiernie produkują sebum. Podobnie będzie w przypadku, kiedy Twoja broda jest zniszczona i mocno wysuszona. 

Jeśli natomiast jesteś początkującym brodaczem i dopiero zapuszczasz zarost, to nakładaj olejek do brody raz dziennie. Najlepiej po porannym myciu brody. Zobacz jak na olejek do brody zareaguje Twoja broda i także skóra pod nią. Na noc najlepiej używać delikatnych olejków, bezzapachowych lub posiadających. bardzo delikatny aromat. Po każdej aplikacji dokładnie obserwuj swoją brodę i skórę pod nią i dopasuj częstotliwość nakładania produktu pod siebie i stan zarostu

[product id="408, 3744, 54, 612, 28" slider="true" onlyAvailable="true"]

Działanie olejku do brody

Naturalny olejek do brody działa na zarost i skórę pod nim. Do jego głównych obowiązków należy nawilżanie, odżywianie i regeneracja. Pomaga zmiękczyć brodę, nawilżyć skórę twarzy i zapobiega łuszczeniu się skóry od brodą. Niweluje nieprzyjemne swędzenie, które najczęściej towarzyszy etapowi zapuszczania brody. Olejek do brody zapobiega także rozdwajaniu końcówek włosa i łamaniu się brody. Wzmacnia włos i dzięki składnikom odżywczym pobudza do porostu. Olejek do brody może także mieć właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. 

Należy również wspomnieć o wymienionej już wcześniej funkcji ochronnej każdego olejku do brody. Już po nałożeniu na brodę tworzą skuteczną barierę ochronną, która chroni zarost przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Podstawowe składniki dobrego olejku do brody

Każdy naturalny i dobry olejek do brody powinien posiadać co najmniej kilka roślinnych składników. Przeczytaj skład i sprawdź, czy zawiera chociaż kilka z wymienionych składników. Najlepszy olejek do brody powinien posiadać:

  • olej arganowy - jeden z najbardziej popularnych składników w olejkach do brody. Ma wszechstronne zastosowanie i w kosmetologii nazywany jest często płynnym złotem Maroka. Olejek arganowy głęboko i intensywnie nawilża skórę oraz włosy. Jest doskonałym rozwiązaniem na mocno przesuszoną skórę i zniszczoną brodę. Pomaga także w przypadku podrażnień skóry, walce z trądzikiem i bliznami. Składnik ten wzmacnia cebulki włosów, regeneruje, działa przeciwstarzeniowo, chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Ma także właściwości przeciwzapalne.
  • olej ze słodkich migdałów – kolejny popularny składnik olejków do pielęgnacji brody. Bardzo dobrze działa nie tylko na włosy, ale również na skórę pod nimi. Jest delikatny i bezpieczny nawet dla alergików. Olejek ze słodkich migdałów zawiera szereg dobroczynnych substancji, takich jak na przykład nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, D oraz E, a także proteiny czy minerały. To niemal wszystkie składniki, których potrzebują nasze włosy, by rosły zdrowe i naturalnie lśniące.

  • olej z pestek winogron – doskonały składnik na suchą i zniszczoną brodę. Głęboko nawilża, natłuszcza i tworzy barierę ochronną przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych takich jak np. promienie słoneczne. Olej z pestek winogron domyka łuski włosa, dzięki czemu są bardziej odporne i mocniejsze, wygładza, odżywia oraz regeneruje brodę. Ma także działanie przeciwzapalne, łagodzi wszelkie podrażnienia i redukuje uporczywe swędzenie skóry pod zarostem.
  • olej z pestek moreli – wyróżnia się wieloma cechami pielęgnacyjnymi. Jest to składnik, który wchłania się błyskawicznie. Głęboko nawilża i nawadnia włosy oraz skórę. Olej z pestek moreli opóźnia procesy starzenia, wygładza i zmiękcza zarost. Jedną z najcenniejszych właściwości tej substancji jest stymulacja wzrostu włosów, a także widoczna poprawa ich struktury.
  • olejek Jojoba – nie ma dobrego olejku do brody bez tego składnika. Znajdziemy go nie tylko w olejkach, ale także balsamach do brody lub woskach do wąsów. Bardzo dobrze działa na skórę i włosy – szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy i reguluje produkcję sebum. Doskonale nawilża, odżywia, uelastycznia, regeneruje, neutralizuje działanie wolnych rodników, działa ochronnie i zapobiega wypadaniu włosów. Olejek jojoba jest także naturalnym filtrem przeciwsłonecznym
  • olej z nasion dzikiej róży – podobnie jak wyżej wymienione substancje, olej z nasion dzikiej róży wpływa pozytywnie na nawilżanie włosów. Stymuluje także komórki do odnowy. Ma właściwości łagodzące podrażnienia i chroni skórę oraz brodę przed działaniem promieni słonecznych. substancja, która skutecznie wypielęgnuje każdy rodzaj skóry i włosów. Wykazuje również działanie antybakteryjne.
  • olej z pestek malin – nie jest to często używany składnik w olejkach do brody. Szybko się wchłania i ma właściwości intensywnie nawilżające. Eliminuje wolne rodniki oraz dodaje włosom sprężystości, łagodzi podrażnienia i działa bakteriobójczo. Olej z pestek malin jest doskonałym naturalnym filtrem przeciwsłonecznym
  • olej kokosowy – to zdecydowanie jeden z najbardziej olejów. Skutecznie nawilża i ma działanie antybakteryjne. Odżywia zarost, regeneruje i silnie zwiększa objętość brody. Doskonale sprawdzi się przy każdym rodzaju brody oraz skóry.
  • olej z nasion słonecznika – składnik ten jest bogactwem cennych substancji  i mamy wrażenie, że jest mocno niedoceniany. Olej z nasion słonecznika doskonale nawilża skórę i włosy oraz silnie je odżywia, bez jednoczesnego obciążania. Nie zatyka porów ani ujść mieszków włosowych. Ma również działanie przeciwzapalne i ochronne. Reguluje też pracę gruczołów łojowych, nadaje brodzie sprężystości i wygładza ją na całej powierzchni.
  • olej z awokado – chyba najsilniej nawilża z wszystkich wymienionych olejów. Wygładza także strukturę włosa oraz łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne uczucie swędzenia. Niweluje stany zapalne i chroni latem przez działaniem promieni UV. 
  • olej konopny – to prawdziwy hit ostatnich lat. Nie sposób nie docenić jego działania. Ma właściwości przeciwzapalnie, antyseptycznie i ochronnie. Głęboko i długotrwale nawilża, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy naskórka, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, znosi uczucie swędzenia, reguluje wydzielanie sebum, zmiękcza, wygładza, odżywia i chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Co więcej, olejek konopny stymuluje również wzrost włosów..
  • olejek rycynowy – to on odpowiada za to, że broda jest miękka i przyjemna w dotyku oraz elastyczna. Olejek rycynowy świetnie nawilża i poprawia strukturę włosów. Regularnie stosowany może delikatnie przyciemnić kolor włosów. 
  • olej abisyński – jest to niezwykle lekki składnik, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Błyskawicznie się wchłania. Ma właściwości głęboko nawilżające i dodatkowo zabezpiecza brodę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, chroni przed wolnymi rodnikami, uelastycznia, zmiękcza, wygładza, a także regeneruje włosy, bez ich obciążania. 
  • Witamina E – podstawowy składnik każdego dobrego olejku do brody. Składnik ten doskonale nawilża, odżywia i odpowiada za regenerację. Działa także przeciwzapalnie. Nazywany jest witaminą młodości.

Czym kierować się wybierając olejek do brody?

Jeśli jesteś już zdecydowany i zamierzasz nabyć swój pierwszy olejek, to przeczytaj kilka naszych rad. Pomożemy wybrać Ci najlepszy olejek do brody i odpowiemy na pytanie, na co zwracać uwagę przy kupnie olejku do brody

Zdajemy sobie sprawę, że kupno odpowiedniego olejku do brody może być wyzwaniem. Na pewno nie należy kierować się wyłącznie jego zapachem. Jest ważny, ale olejek ma mieć przede wszystkim dobre właściwości, a nie zastępować perfumy. Najważniejszy w olejku jest skład. Każdy pojedynczy składnik odpowiada za inne działanie. Ich wzajemne oddziaływanie na siebie, synergia i komplementarność, wpływają na to czy produkt jest dobry czy nie.

Z szerokiej oferty wybieraj olejki te, które bazują na naturalnych i roślinnych olejach. Wykazują one bliskie powinowactwo do skóry, w przeciwieństwie do olejów mineralnych lub silikonów, ponieważ ich struktura jest zbliżona do substancji budujących skórę. Prócz olejów musi posiadać także kwasy tłuszczowe. Dopasowane kwasów tłuszczowych powinno odbyć się w taki sposób, aby katalizowały swoje właściwości, a przy tym zachowały dobrą i szybko wchłaniającą się konsystencje, jest niezwykle ważne. Olejek do brody pod żadnym pozorem nie może być mieszaniną przypadkowych olejów.

Jak używać olejku do brody?

Aplikacja olejku do brody na zarost jest bardzo prosta. Kilka kropel produktu rozgrzej w dłoniach i wmasuj starannie w brodę i skórę pod nią. By równomiernie rozprowadzić kosmetyk, użyj w tym celu szczotki lub grzebienia do brody. Nie przesadzaj z ilością i częstotliwością nakładania olejku. Raz dziennie, 3-6 kropel wystarczy w zupełności na średniej długości brodę. 

Czy olejek do brody to produkt niezbędny przy pielęgnacji brody?

Olejek do brody to naszym zdaniem najbardziej uniwersalny i obowiązkowy kosmetyk do pielęgnacji brody. Jest przy tym prosty w użyciu i niezwykle cenny. Nie można zapominać o cudownym zapachu olejków.  Bez olejku do brody nie wyobrażamy sobie codziennej pielęgnacji brody. Dlatego warto go posiadać na półce w łazience. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl