Blog kategorie
Najlepsza fryzura męska na ślub i wesele 0
Najlepsza fryzura męska na ślub i wesele

 Fryzury męskie na ślub to nie jest tak popularne zagadnienie jak fryzury damskie. Co nie oznacza, że są mniej ważne w tym wyjątkowym dniu jakim jest ślub czy chociażby wesele. Zdajemy sobie sprawę, że przygotowania do ślubu w głównej mierze koncentrują się wokół kreacji i wyglądu panny młodej. Jednak również pan młody sporo czasu poświęca na wybór stroju czy fryzury. Postanowiliśmy przyjrzeć się więc męskim fryzurom na ślub.

Panowie wychodzą z cienia kobiet jeśli chodzi o przygotowania na własny ślub. Coraz częściej i przede wszystkim chętniej zwracają uwagę na swoje ślubne uczesanie. Jeśli chcesz, żeby wszystkie oczy pań obecnych na ślubie były skierowane w Twoją stronę to sprawdź, jakie fryzury męskie będą idealne na ślub. Chcecie, aby oczy wszystkich pań na weselu były skierowane w Waszą stronę? Zobaczcie, jakie fryzury męskie będą najlepszym wyborem na ślub. Będą pasować także Waszym teściom, ojcom czy kolegom.

Warto przeczytać także: Buzz Cut - jaka to jest fryzura i jak ją układać?

Fryzury na ślub dla mężczyzn – czy mogę obciąć się sam w domu?

Panowie przed własnym ślubem często, naszym zdaniem zdecydowanie zbyt często zastanawiają się nad tym, czy mogą obciąż włosy w domu. Pada to pytanie i w tej samej chwili w pomieszczeniu zapada... niezręczna cisza. Bo to nie jest najlepsze rozwiązanie, a często prowadzi wręcz do katastrofy. 

Zdajemy sobie sprawę, że samodzielne cięcie włosów jest bardzo kuszące. Szczególnie wtedy, kiedy wcześniej na co dzień robiłeś to sam. Jednak tym razem okoliczności są nieporównywalne. Ślub to wyjątkowa okazja i warto w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Po co zatem samodzielnie robić coś, w czym może pomóc Ci specjalista, w tym przypadku profesjonalny fryzjer? Dodatkowo wizyta w salonie fryzjerskim przyda Ci się i dostarczy chwilę relaksu i odprężenia w tym ciężkim okresie przygotowań.

Jeszcze się wahasz i masz wątpliwości, by ślubne cięcie powierzyć fryzjerowi? Zaufaj nam, profesjonalista przygotuję Ci najlepszą fryzurę męską na ślub, a Ty w tym czasie po prostu odpoczywaj i myśl o tej świetlanej przyszłości, która jest przed Tobą.

Męskie fryzury na ślub – na co zwracać uwagę?

W dniu ślubu nie ma miejsca na pomyłki. Dlatego szczerze i krótko napiszemy, że przy zmianie fryzury na ślub najbezpieczniej wziąć pod uwagę opinię profesjonalnego fryzjera męskiego albo barbera. Dlaczego? Tylko oni, posiadający odpowiednie doświadczenia będą dobrać cięcie tak, aby nie tylko podkreślić Twoją urodę i zakryć ewentualne niedociągnięcia, ale również zapewnić dużo łatwiejsze układanie włosów na co dzień. Bo przecież fryzurę nie robisz tylko na tej jeden dzień. Właśnie dlatego te czynniki są tak niezwykle ważne.

Profesjonalny fryzjer i barber:

  • na początku przeanalizują kształt twojej twarzy,
  • w kolejnym kroku uwzględnią ewentualne problemy takie jak zakola czy łysienie,
  • zwrócą uwagę na gęstość włosów,
  • a dopiero na końcu dopasują odpowiednią fryzurę na ślub uwzględniając wcześniejsze czynniki.dokładnie 

początkowo może się wydawać, że to drobnostki i na co dzień mało który z nas zwraca na to uwagę. Ale w salonie fryzjerskim mają one decydujący wpływ na wybrane cięcie, które zaproponuje nam fryzjer lub barber. Dobrze obcięte włosy to istne błogosławieństwo i na pewno też dużo spokojniejsze poranki! Nie będziesz musiał tracić dużo czasu na układanie włosów i stylizowanie fryzury. A dodatkowo będziesz potrzebował mniej kosmetyków do włosów i stylizacji.

Jaka męska fryzura dobrze wygląda w dniu ślubu?

Podczas ślubu nie tylko panna młoda chce zrobić świetne wrażenie. Dlatego fryzura męska na ślub jest nie mniej ważna od fryzury pani młodej. Trzeba więc dobrać ją uważnie i starannie. Chodzi przecież nie tylko o wygląd pana młodego, ale też o to, jak będziemy się w wybranej i zaproponowanej nam fryzurze czuć. Nie ma nic gorszego, niż czuć się źle w uczesaniu, podczas bodajże najważniejsze dnia swojego życia. Nieposłuszne kosmyki, źle ścięte popsują całe wrażenie i dodatkowo pogorszą nasz nastrój.

[product id="4436, 5512, 194, 5930"]

Nie jest tajemnicą, że panie swoje fryzury damskie testują na długo przed ślubem. Opierając się na opiniach bliskich zastanawiająca się nad tym, która będzie dla nich najlepsza. Dlaczego więc panowie nie mieliby zrobić tego samego? Przed ślubem polecamy skupić się na męskich fryzurach klasycznych i uporządkowanych. Zaszaleć możecie wyłącznie wtedy, kiedy planujecie ślub np. na łodzi, na plaży czy w innym oryginalnym i nietypowym miejscu.

Pisząc fryzury męskie klasyczne mamy na myśli te, które panowie noszą na co dzień do biura. Ale nawet najbardziej klasyczne fryzury można delikatnie modyfikować dostosowując ją do indywidualnych potrzeb. Jeśli wykonujesz zawód, który nie narzuca Ci eleganckiego układania włosów, to tym bardziej zastanów się, jak chcesz wygląd na własnym ślubie.  

Warto przeczytać także: Fryzura French Crop - jak ją układać?

Dlaczego nie warto obcinać włosów na dzień przed ślubem

Największym błędem jaki popełnia wielu panów jest pójście do fryzjera na dzień przed oficjalną ceremonią. Wydawać by się mogło, że to rozwiązanie w stylu, szybko, sprawnie i wygodnie. Jednak nie do końca tak jest.  Na cięcie włosów powinno się umówić do fryzjera nawet na dwa  tygodnie przed ślubem. Postaramy się wyjaśnić dlaczego jest to tak ważne.

Wyjaśnienia należy zacząć od podkreślenia, że fryzura ułożona dzień przed, w kolejnym dniu będzie prezentować się całkowicie inaczej. W dniu ślubu nie będzie ani czasu, ani tym bardziej okoliczności do tego, żeby co chwilę układać włosy. No i na pewno nie będziesz miał pod ręką wszystkich niezbędnych akcesoriów i kosmetyków, którymi dysponował fryzjer, więc szanse na przywrócenie pierwotnej fryzury są niestety bliskie zeru. Poza tym włosy po każdej wizycie u fryzjera potrzebują zawsze co najmniej kilku dni na to, żeby zaczęły się naturalnie układały. Każde cięcie, nawet przeprowadzone przez sprawdzonego fryzjera i dokładnie według naszych preferencji, to swego rodzaju eksperyment na naszej głowie. Nigdy nie mamy całkowitej pewności, jak po cięciu odniosą się nasze włosy. Dlatego potrzebują czasu, by odnalazły się w nowej stylizacji i zaczęły naturalnie układać się.

[product id="5491, 828, 416, 198"]

Polecamy zatem strzyżenie włosów na dwa tygodnie przed ślubem. Taka decyzja pozwoli włosom nieco odrosnąć, dzięki czemu ślubna fryzura pana młodego zyska naturalnego wyglądu, ale co ważne, zachowa przy tym swoją elegancję. A do tego, jeśli okaże się, że Twoja nowa fryzura ślubna nie będzie Ci odpowiadała czy będziesz się zwyczajnie źle w niej czuł, to będziesz miał jeszcze czas na wprowadzenie zmian. 

Kiedy pójść do fryzjera przed weselem?

Nie ma idealnego harmonogramu, jednak nie warto odkładać wizyty u fryzjera na ostatnią chwilę. To jedno z ważnych zaleceń, o którym warto pamiętać. Pan młody, podobnie zresztą jak panna młoda, jeśli chce eksperymentować ze swoim uczesaniem i wprowadzić w nie nieco odświeżenia, powinien obowiązkowo zdecydować się na próbne uczesanie, żeby chociażby sprawdzić wygodę. Właśnie dlatego nie warto umawiać się do profesjonalisty na dzień czy dwa przed ślubem.

Jeśli masz już wstępny pomysł na swoją fryzurę ślubną albo weselną, to wybierz się do fryzjera lub barbera na około 2 tygodnie przed tym ważnym wydarzeniem. Jak już podkreślaliśmy wcześniej, to czas, podczas którego pozwolisz swoim włosom się naturalnie ułożyć. Każdy z nas co najmniej raz doświadczył sytuacji. kiedy po wyjściu od fryzjera włosy wyglądały idealnie, ale już po pierwszym myciu nasza modna fryzura znikała. Dzieje się tak dlatego, że włosy muszą przyzwyczaić się do Twojej nowej fryzury. Potrzebują na to odpowiedniego czasu, więc im go daj.

Męska fryzura na ślub i wesele - unikaj tych błędów

  1. Nie umawiaj się do fryzjera na zmianę fryzury lub uczesania, na dzień przed ślubem lub weselem. Umówienie się na cięcie na około 2 tygodnie wcześniej zagwarantuje Ci pełną satysfakcję z nowej stylizacji włosów. Jeśli posiadasz dłuższe włosy, to z pewnością doświadczenie fryzjera pozwoli nad nimi zapanować.
  2. Zaufaj fryzjerowi, który dobierze fryzurę ślubna pod kształt Twojej twarzy i rodzaj włosów. Jeśli Twoje włosy są cienkie, to marzenia o bujnej grzywie będziesz musiał niestety odłożyć w kąt. Z kolei włosy gęste będą wymagać starannego ułożenia, w czym pomogą Ci dobre pomady do włosów.
  3. Stań spokojnie przed dużym lustrem, odgarnij włosy do tyłu i przyjrzyj się dokładnie swojej twarzy - jej kształtowi. Jest okrągła, czy może bardziej kwadratowa? Podłużna czy trójkątna (szersza na wysokości szczęki)? A może Twoja twarz jest owalna? To będzie kluczowy punkt wyjścia do dobrania odpowiedniej nowej fryzury dla Ciebie.
  4. Pełne odsłonięcie czoła będzie najlepiej wyglądać przy twarzy podłużnej i owalnej. Natomiast twarz okrągła oraz kwadratowa będzie wymagać krótkiej grzywki. W ten sposób nadasz wrażeniu wizualnemu odpowiednie proporcje. Jeśli masz twarz trójkątną, to do osiągnięcia podobnego efektu zdecyduj się na większą grzywkę.

Fryzura męska na ślub typu „na Jamesa Deana”

Tego rodzaju fryzura męska cechuje się dłuższą grzywką, która jest zaczesana do góry i na bok. Doskonale sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów. Fryzura męska na Jamesa Deana będzie odpowiednia dla panów mających twarz owalną lub podłużną. Fryzura ta najczęściej odsłania uszy.

Jeśli jesteś zainteresowany tą fryzurą, to musisz wiedzieć, że włosy możesz na przykład zaczesać do tyłu bez przedziałka. Użyj w tym celu pomady do włosów o co najmniej średnim, najlepiej mocnym chwycie. Jeśli masz jednak włosy bardzo krótkie, to rozważ ich lekkie natapirowanie, by stały trochę na przysłowiowy sztorc. To nasza propozycja najlepiej dla nastolatków lub młodszych panów, którzy mogą wyłamać się z konwencji, zachowując przy tym elegancję odpowiednią do tej wyjątkowej okazji jaką jest ślub lub wesele kogoś dla nas ważnego. Ta stylizacja idealnie sprawdzi się też przy włosach cienkich.

[product id="820, 5436, 846, 5379"]

Panowie, którzy mają gęsty włos, mogą pozwolić sobie na zaczesanie włosów do góry i lekko na jeden z boków. Włosy mogą mieć wyraźny przedziałek albo pozwól sobie na niewielką dozę nieregularności, jeśli chodzi o linię zaczesania. Taki efekt także będzie prezentował się elegancko i odpowiednio do okoliczności. Trzeba jednak przy tym pamiętać, jak Twoje włosy układają się na co dzień. Jeśli masz loki, to ciężko będzie Ci ułożyć fryzurę zupełnie gładką.

Przy tego typu fryzurze boki powinny być wyraźnie krótsze. Powinny natomiast się wyraźnie odcinać od góry albo płynnie w nią przechodzić. Jeśli rozważasz całkowite ścięcie boków to zalecamy tą decyzję skonsultować z fryzjerem. Musisz wiedzieć, że nie z każdą grzywką będzie to dobrze wyglądać. 

Męska fryzura idealna na ślub i wesele – klasyczna elegancja

Fryzura męska klasyczna to najlepsze rozwiązanie dla panów, którzy nie chą lub boją się eksperymentować. A tym bardziej przed tak ważną okazją jak własny ślub. Fryzura klasyczna nie oznacza wcale, że na ślubie będziesz uczesany identycznie jak na co dzień. Możliwości w tym przypadku masz co najmniej kilka.

Do najbardziej popularnych fryzur uważane powszechnie za eleganckie należą te, które mają przedziałek z boku. Włosy w tym przypadku przycięte są tak, by kończyły się już nad uszami. Włosy zaczesz delikatnie na bok i koniecznie do tyłu. W utrzymanku ich pomogą Ci kosmetyki do stylizacji takie jak żel do włosów lub pomada i glinka. To rozwiązanie sprawdzi się najlepiej przy włosach miękkich, które są mocno podatne na stylizację. Włosy na boku można też cieniować - otrzymasz wtedy zdecydowanie bardzein ciekawy efekt.

Fryzura męska idealna dla pana młodego – „z grzywką”

A może zdecydujesz się na grzywkę? Powala ona optycznie zmienić nieco proporcje twarzy. Fryzura z grzywką to świetne rozwiązanie dla włosów każdej długości. Musisz jednak pamiętać, że identycznie jak przy fryzurach męskich z przedziałkiem, włosy cienkie wyglądają zdecydowanie lepiej przy fryzurach krótkich.

W przypadku twarzy o kształcie trójkątnym wybierz dłuższą grzywkę. Odpowiednio ułożona skutecznie pomoże wyrównać proporcje i ukryć niedoskonałości.

Planując fryzurę męską na ślub, nie zapominaj oczywiście o pielęgnacji włosów. W ofercie naszego sklepu znajdujesz szampony, które pomogą nadać Twoim włosom nieco miękkości i większej podatności na stylizację. Jeśli walczyć z łupieżem, to jest to odpowiedni moment, by się go pozbyć. Polecamy szampon przeciwłupieżowy Depot 102 - jest niedrogi, skuteczny i przy okazji zadba o kondycję skóry głowy. Pamiętaj jednak o tym, by walkę z przesuszoną skórą głowy warto rozpocząć już na kilka miesięcy przed ślubem, aby w dniu ceremonii nie odczuwać żadnego dyskomfortu z tym związanego.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl