Blog kategorie
Masz przetłuszczające się włosy? W tej chwili wyrzuć ręcznik! 0
Masz przetłuszczające się włosy? W tej chwili wyrzuć ręcznik!

Kosmetyki nie będą działać kiedy źle wykonujemy podstawowe czynności pielęgnacyjne włosów. Zwracamy uwagę na jeden z najczęściej popełnianych błędów. Wystarczy jedna zmiana by mocno zmienić kondycję włosów. 

Włosy i skóra głowy każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Zalicza się do nich np. kurz, smog, wilgoć, klimatyzacja czy słońce i wiatr. Dlatego regularne mycie włosów to kluczowa czynność w pielęgnacji. Pamiętajmy, aby była to forma przyjemnego rytuału relaksującego dla nas samych oraz naszych włosów i skóry głowy. Warto wykonywać go właściwie. 

Jak często myć włosy?

Jeśli nie ma potrzeby mycia codziennego, to najlepiej włosy myć 2–3 razy w tygodniu. Żeby wykonać tę czynność odpowiednio, należy przeznaczyć na nią więcej czasu niż na codzienny poranny prysznic. Włosy powinno się myć w pozycji z głową odchyloną w kierunku pleców tak, identycznie jak podczas wizyty u fryzjera.

Jak prawidłowo myć włosy?

Wydawać się może, że mycie włosów nie powinno sprawiać żadnych problemów. Jednak nie do końca jest to prawdą. Przede wszystkim należy dokładnie zwilżyć włosy wodą, której temperatura będzie odpowiadała temperaturze naszego ciała. W kolejnym kroku należy nałożyć szampon do włosów. Rozpocznij nakładanie od nasady włosów. Pamiętaj, że dwukrotne mycie włosów przynosi zdecydowanie lepsze efekty.  Pierwsze mycie wpływa na oczyszczenie z zanieczyszczeń środowiskowych, nagromadzonego sebum oraz usuwa pozostałości kosmetyków do stylizacji włosów. Natomiast drugie powinno być delikatnym masażem głowy, który poprawi ukrwienie skóry i skutecznie pobudzi mieszki włosowe do wzrostu. Po dwukrotnym umyciu włosów nałóż na nie odżywkę i delikatnie rozczesz włosy grzebieniem. W ten sposób równomiernie rozprowadzisz kosmetyk pna całej długości kosmyków. Następnie spłukujemy dokładnie nieco chłodniejszą (ale pod żadnym pozorem zimną) wodą.

[product id="4408, 938, 5171, 5173"]

Przetłuszczone włosy mimo codziennego mycia?

Coraz częściej można spotkać się z opinią, że częste czy wręcz codzienne mycie włosów przyczynia się do ich przetłuszczania. Nie jest to jednak prawda. Ale jednym z podstawowych błędów jest spłukiwanie ich ciepłą lub mocno ciepłą wodą i zawijanie w ręcznik. Nigdy tego nie rób! Skóra głowy i włosy są ciepłe, więc mocno parują. A ręcznik, który nałożysz na głowę zacznie wytwarzać efekt mikro sauny. Łuski włosowe po myciu są ciągle otwarte, więc taki zabieg z ręcznikiem nie ma najmniejszego sensu w takich warunkach. Sprawa będzie wyglądać i przedstawiać się zdecydowanie inaczej, jeśli pod ręcznikiem trzymamy maskę, odżywkę do włosów lub olej. W takim przypadku nasze włosy otrzymują solidną dawkę odżywienia. My otrzymujemy natomiast idealne efekty pielęgnacji włosów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku włosów wyłącznie umytych, turban z ręcznika tylko im zaszkodzi i to silnie. Taki zabieg prowadzi właśnie do nawet mocnego przetłuszczania włosów i przede wszystkim ich oklapnięcia u nasady. Może również prowadzić do spowolnionego wzrostu i zatykania się mieszków włosowych. Nie myśl jednak, że jest to jedyny powód przetłuszczających się włosów. Ale polecamy walkę z tym popularnym problemem zacząć od podstaw codziennej pielęgnacji włosów.

Do włosów tłustych polecamy te szampony:

Jak dobrze wycierać włosy po umyciu?

Jeśli tuż po umyciu silnie trzesz je ręcznikiem to znacznie przyczyniasz się do ich niszczenia. Mokre włosy są wręcz bezbronne przed taką czynnością i takie pocieranie może szybko je uszkodzić. Jak zatem suszyć włosy? Należy je delikatnie odsączyć na ręczniku lub jeszcze lepsze efekty można uzyskać wykorzystując do tego celu papier kuchenny lub kosmetyczny. Włosy powinno się odsączać poprzez przyciskanie papieru na różnych ich długościach. Drugim nie mniej skutecznym rozwiązaniem jest bawełniana koszulka albo sportowy ręcznik. Także i przy tym rozwiązaniu włosy odsączamy, a nie pocieramy. Z naszych obserwacji wynika, że jest to bardzo często popełniany błąd. Dlatego warto się postarać i zmienić ten szkodliwy nawyk. Zdziwisz się, jak ta drobna zmiana potrafi poprawić kondycję włosów i zniwelować ich przetłuszczanie.

[product id="5254, 5255, 5256, 5257"]

Jeśli regularnie stylizujesz włosy, to przed modelowaniem należy na włosy nałożyć środek, który ochroni je przed temperaturą. Dopiero teraz przystąp do suszenia. Strumień powietrza z suszarki kieruj zawsze od nasady. Nie powinno się suszyć "pod włos". Pozostaje jeszcze kwestia temperatury powietrza. Najlepiej, gdy strumień jest ciepły. Pamiętaj jednak, że zbyt nadmierne przegrzewanie włosów suszarką prowadzi do uszkodzeń. Natomiast suszenie tylko chłodnym powietrzem mocno wydłuża cały proces. Gdy włosy są już całkowicie suche to czas, na formowanie fryzury za pomocą kosmetyków stylizujących. A w tym zakresie masz już całkowicie nieograniczone możliwości.

Podobne teksty na blogu:

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl