Blog kategorie
Laserowe usuwanie tatuażu - jaka jest cena i czy boli? 0
Laserowe usuwanie tatuażu - ile kosztuje i czy boli?

Laserowe usuwanie tatuażu jest coraz częściej ratunkiem dla osób, które w latach młodzieńczych popełniło błąd i zrobiło nieprzemyślany tatuaż. Na całe szczęście współczesna medycyna pozwala nam na trwałe usunięcie tuszu spod skóry. Nie jesteśmy już skazani na noszenie brzydkiego tatuażu przez całe życie. 

Przed podjęciem decyzji o usunięciu starego tatuażu za pomocą laserowego usuwania tatuażu, warto dowiedzieć się więcej o takim zabiegu. Podpowiadamy jakie efekty przynosi laserowe usuwanie tatuażu, jakie są przeciwskazania do takiego zabiegu oraz ile kosztuje.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak działa laserowe usuwanie tatuażu? 
 2. Laserowe usuwanie tatuażu – jakie są efekty?
 3. Laserowe usuwanie tatuażu – proces gojenia i zalecenia 
 4. Laserowe usuwanie tatuażu – opinie o tym zabiegu
 5. Laserowe usuwanie tatuażu – jakie są przeciwwskazania? 
 6. Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuażu?

Jak działa laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest całkiem prostym zabiegiem z nieskomplikowaną zasadą działania. Cząsteczki pigmentu, które podczas wykonywania tatuażu są wprowadzane pod skórę, obrastają w tkanki wytwarzane w mechanizmie obronnym na skutek powstania stanu zapalnego. Mało z nas wie, że stan zapalny po robieniu tatuaż jest normalnym procesem organizmu. Z tego powodu makrofagi, a więc odpowiednio wyspecjalizowane komórki żerne w naszym organizmie, nie mają do nich dostępu. Dodatkowo cząsteczki pigmentu są dla nich za duże i właśnie dlatego nie mogą zostać usunięte. Właśnie dlatego usuwa się laseru do usuwania tatuażu. Laser rozbija je na dużo mniejsze elementy i mocno uszkadza otaczającą je tkanką. Makrofagi mogą je szybko zwalczyć i tatuaż powoli znika spod naszej skóry. Rozbijane cząsteczki pigmentu wchłaniane są przez układ odpornościowy organizmu.

W dzisiejszych czasach najczęściej używa się laser do usuwania tatuażu, który ma kilka długości fal. Są one wychwytywane przez więcej barwników i dzięki temu docierają do różnych głębokości. Laser tego typu działa najbardziej precyzyjnie i niezwykle szybko. Ma to bezpośredni wpływ na większe bezpieczeństwo zabiegu oraz dodatkowo ogranicza też bezpośrednie uszkodzenia tkanek.

Jak długo trwa laserowe usuwanie tatuażu?

Podstawowa część usuwania tatuażu nie trwa najczęściej dłużej od 5 do 30 minut. Czas uzależniony jest od wielkości tatuażu. Zabieg nigdy nie powinien trwać zbyt długo i przekraczać wspomniane 30 min. 

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Podobnie jak podczas robienia tatuażu, podobnie w tym przypadku wszystko zależy to od indywidualnej wrażliwości bólowej. Usuwanie nie należī do przyjemnych i wiąże się z większym lub mniejszym odczuciem dyskomfortu. Na szczęście stosowanie obecnie sprzęt i technologia powodują, że odczuwalny ból jest minimalny. Dużo mniejszy, niż jeszcze kilka lat temu. Laserowe usuwanie tatuażu wykonuje się bez znieczulenia. Polecamy jednak używanie zimnych okładów na miejsce, w którym stosujemy laser. Natomiast znieczulenie za pomocą specjalnego kremu stosuje się wyłącznie w przypadku miejsc wyjątkowo wrażliwych.

Warto przeczytać: Czy tatuaż się starzeje?

Laserowe usuwanie tatuażu - jakie są efekty po zabiegu?

Laserowe usuwanie tatuażu nie zawsze gwarantuje całkowite pozbycie się niechcianego tatuażu. Sprzęt, z którego się obecnie korzysta jest coraz bardziej skuteczny, jednak wynik końcowego efektu usuwania tatuażu zależy od wielu czynników. Na skuteczność zabiegu wpływa chociażby głębokość, na jakiej znajduje się pigment tuszu pod skórą. Ważny jest również kolor niechcianego tatuażu.

Najlepsze rezultaty usuwania tatuażu laserem osiąga się w przypadku czarnych wzorów. To dlatego, że kontrast między ciemnym pigmentem a jasną skórą jest najwyższy. Laser bardzo skutecznie i precyzyjnie niszczy czarny barwnik.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku jasnych i kolorowych tatuaży. Usuwanie ich staje się już nie małym wyzwaniem. W niektórych przypadkach nawet po kilku zabiegach usuwania laserem może pozostać delikatny kontur tatuażu. Jednak powtarzanie wizyt powoduje, że często udaje sę ten efekt całkowicie zminimalizować, do tego stopnia, że tatuaż staje się praktycznie niewidoczny.

Efekty usuwania tatuażu są widoczne zaraz po pierwszym wykonanym zabiegu. Najczęściej jednak potrzeba co najmniej,niej kilku sesji, średnio od 3 do nawet 10. Między każdą sesją usuwania tatuażu laserem powinien być zachowany odstęp 4 tygodniowy. Ostateczny wynik i liczba potrzebnych sesji zostaną ocenione przez specjalistę podczas konsultacji na pierwszym spotkaniu. Na nim powinno odbyć się także dokładne obejrzenie twojego tatuażu, który chcesz usunąć. 

 [product id="2354, 5136, 5359, 618"]

Gojenie po laserowym usuwania tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu jest z roku na rok coraz bardziej skutecznym zabiegiem, ale po każdej sesji mogą wystąpić u ciebie różne efekty uboczne. Najczęściej występują niewielkie zaczerwienienia, swędzenia oraz tworzenia się strupków na skórze, w obszarze zabiegu. Nie ma powodu do panikowania, gdyż jest to zupełnie normalne zachowanie organizmu. Po zabiegu usuwania tatuażu za pomocą lasera twoja skóra staje się bardzo wrażliwa.

Gdy w miejscu, w którym suwasz tatuaż pojawią się strupki, to znak, aby odpowiednio zadbać o skórę. Konieczne jest stosowanie delikatnych kosmetyków do pielęgnacji. Najlepiej sprawdzą się bezpieczne i delikatne kremy do tatuażu, które odpowiednio nawilżą skórę i wspomogą proces gojenia. Przez pierwsze trzy dni po zabiegu zaleca się nakładanie opatrunku, na przykład gazy, aby w ten sposób dodatkowo zabezpieczyć skórę. Bezpośrednio po sesji, unikaj ekspozycji skóry na słońce i nie opalaj jej w solarium, nadmiernej aktywności fizycznej oraz moczenia obszaru zabiegu. Jak widzisz, należy przestrzegać dokładnie tych samych reguł, które wymieniane są podczas pielęgnacji tatuażu - podczas pierwszych kilku tygodni od jego zrobienia. 

Jeśli nie chcesz aby Twoja skóra nabawiła się blizn, pozwól strupkom odpaść naturalnie. Nie usuwaj ich ręcznie, nie drap itp. Po pełnym zagojeniu skóry i regularnym smarowaniu jej odpowiednimi kosmetykami, nie musisz się obawiać, że powstaną na niej trwałe blizny. W międzyczasie, mogą pojawić się chwilowe przebarwienia lub zmiany w fakturze skóry, jednak jest to całkowicie normalne. Te efekty zanikają całkowicie po 1 do 3 lat po ostatniej sesji usuwania tatuażu.

Jak przygotować się na laserowe usuwanie tatuażu?

Przed każdym zabiegiem laserowego usuwania tatuażu, upewnij się, że twoja skóra jest w dobrym stanie. Polecamy także skorzystać z fachowej porady lekarza, u którego upewnij się, że nie występują na Twojej skórze zmiany alergiczne oraz różne niepożądane choroby na obszarze zabiegu. Jeśli takie problemy występują, należy obowiązkowo podjąć odpowiednie kroki by wyleczyć skórę, a dopiero później umówić się na wizytę.  Na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem usuwania tatuażu laserem, unikaj opalania się zarówno na słońcu, jak i w solarium. W ten sposób unikniesz pojawienia się na skórze przebarwień, po usuwaniu tatuażu, które nie są pożądane. 

Laserowe usuwanie tatuażu - opinie

Laserowe usuwanie tatuażu to bardzo popularny zabieg. Coraz więcej osób decyduje się trwale usunąć swój brzydki, niechciany tatuaż. Dlatego na wszelkich forach internetowych oraz grupach o tatuażu można spotkać opinie o laserowym usuwaniu tatuażu. Przytaczamy dwie z nich, jakie napotkaliśmy na jednym z popularnych kanałów dyskusyjnych. “Potrzebowałam 3 spotkania ona całkowite usunięcie tatuażuTatuaż mój miał około 10cm2. Zabieg niestety nie jest przyjemny, ale i tak najważniejsza jest dokładność i brak blizn po zabiegu. ,Moim zdaniem dla takiego efektu warto się przemęczyć”. Kolejną opinię jaką przytoczymy pochodzi od nastolatki, która zrobiła tatuaż u kolegi, a nie w profesjonalnym salonie tatuażu. “Jestem bardzo zadowolona z ostatecznego efektu. Miałam czarny konturowy tatuaż o niewielkich wymiarach ok. 10x15 cm. Wykonałam go pod wpływem emocji u kolegi w domu. Źle się zagoił i wyglądał bardzo brzydko. Po 3 zabiegach nie ma już po nim prawie śladu! Nawet nie wiecie jaka to ulga, że ten brzydki tatuaż nie szpeci już mojego ciała. Efekty laserowego usuwania tego tatuażu mogę określić jako mocno zadowalające”.

Jakie są przeciwskazania do laserowego usuwania tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpiecznym zabiegiem, ale ma jednak co najmniej kilka przeciwwskazań. Unikaj tej formy usuwania tatuażu jeśli masz bardzo ciemną karnację i mocno opaloną. To dlatego, że końcowy efekt może nie być zadowalający - mogą pozostać ślady. Osoby, które na co dzień walczą z takimi problemami jak alergia skórna, zapalenie skóry, blizny, skłonność do przebarwień oraz mają wszelkie choroby skóry, najpierw powinny umówić się do lekarza, by uzyskać zapewnienie, że zabieg usuwania laserem tatuażu nie zaszkodzi im i będzie całkowicie bezpieczny dla nich. 

[product id="3142, 3838, 1962, 5225"]

Kolejnym ważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu usuwania tatuaży za pomocą lasera jest używanie środków zawierających substancje światłouczulające. Są to środki takie jak skrzyp, pokrzywa, dziurawiec oraz rumianek. Konieczne jest odstawienie takich substancji przed sesją laserowego usuwania tatuażu. Zabieg nie zostanie też wykonany podczas i od razu po antybiotykoterapii. Laserowego usuwania tatuażu nie przeprowadza się również u Kobiet, które są w ciąży lub karmią piersią. Inne przeciwskazania to:

 1. Hemofilia;
 2. Infekcje w obrębie skóry;
 3. Tendencja do powstawania bliznowców;
 4. Bielactwo;
 5. Niewydolność nerek,
 6. Anemia;
 7. Cukrzyca;
 8. Choroby skóry jak łuszczyca;
 9. Zaburzenia krzepliwości krwi;
 10. Przyjmowanie niektórych leków.

Nie jest możliwe także usuwanie świeżego tatuażu. Musi być on całkowicie wygojony, więc od jego wykonania powinno minąć co najmniej 6, a najlepiej nawet 8 tygodni.

Ile kosztuje laserowane usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest niestety zabiegiem koszt kosztownym. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad, które obowiązują przed zrobieniem tatuażu oraz odpowiednio pielęgnować świeży tatuaż. Cena każdej sesji uzależniona jest od kilku ważnych czynników. Są to m.in.: kolor i wielkość tatuażu, a nawet karnacja skóry. Mają one duży wpływ na ostateczną liczbę wizyt potrzebnych do całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu.  Koszt jednej sesji może wahać się od 250 do nawet kilku tysięcy złotych.

[product id="4310, 4424, 5527, 4278"]

O czym należy pamiętać po usunięciu tatuażu laserem?

Po każdym zabiegu, a szczególnie po ostatnim, pacjenci powinni przestrzegać kilku niezbędnych zasad. Osoby nie powinny pływać w basenach, brać gorących kąpieli, korzystać z jacuzzi i sauny, uprawiać sportu (w tym przypadku przez 24-48 godzin po zabiegu), wystawiać skóry na słońce (aż przez 6 do 8 tygodni), używać na skórę samoopalacza i bronzera. Nie zaleca się również noszenia obcisłej odzieży, która może mocno podrażniać miejsce, w którym usunięto tatuaż.  Przez 3 miesiące zalecane jest też smarowanie skóry w tym miejscu kremami z filtrem SPF. Kupisz je w naszym sklepie.

Laserowe usuwanie tatuażu jest obecnie powszechnym zabiegiem i ogólnodostępnym. Zanim jednak zdecydujesz się na usunięcie tatuażu laserem, skonsultuj koniecznie tą decyzję ze specjalistą. Powinien on obejrzeć tatuaż i wskazać, ile sesji będzie potrzebnych do całkowitego pozbycia się wzoru. Wyda także decyzję o braku przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl