Blog kategorie
Jak prostować brodę? - poradnik 0
148.jpg

Kręcona broda potrafi przysporzyć nie mało problemów jej posiadaczowi. Poznaj kilka skutecznych sposób na prostowanie brody. 

Jak wyprostować brodę? To pytanie zadają najczęściej mężczyźni, którzy broda jest mocno niesforna i kręcona. Wieczorem przygotowujemy się do spokojnego snu, broda rozczesana i elegancko ułożona. Natomiast rano w niczym nie przypomina tej sprzed kilku godzin. Problem ten dotyczy zdecydowanej większości brodaczy. Mamy jednak kilka skutecznych sposobów na szybkie ułożenie i wyprostowanie brody. 

Kręcona broda - jak ją wyprostować?

Broda kręci się, bo włos w przekroju poprzecznym jest spłaszczony. Najbardziej widoczne jest to w przypadku dłuższej brody. Dodatkowo wilgoć także wpływa na skręcanie i falowanie naszych włosów. Co należy więc zrobić i jak bezpiecznie wyprostować brodę?

Koniecznie do rytuału codziennej pielęgnacji brody wprowadź szczotkowanie brody za pomocą kartacza do brody. W ten sposób wygładzisz i ułożysz zarost oraz oczyścisz z kurzu i resztek pokarmu. Ważne, żeby szczotkować zarost w jedną stronę. Szczotka do brody pomaga także usunąć martwy naskórek i skutecznie pobudza skórę twarzy pod zarostem. Przyczynia się to do porostu brody, a włos rośnie mocniejszy i grubszy. 

[product id="1886, 5557, 5878, 5904"]

Mężczyznom z włosem kręconym polecamy także do mycia mydło do brody. W przeciwieństwie do szamponów, mniej puszy brodę i powoduje, że broda jest bardziej podatna na układanie. 

Skuteczny i bezpieczny sposób na wyprostowanie brody

Prostowanie brody przy pomocy suszenia jest naszym zdaniem jednym z najbardziej skutecznych sposobów na wyprostowanie włosa. Będziesz potrzebował do tego szczotki typu roller, balsamu do brody i suszarki elektrycznej. Jak to zrobić dobrze?

  • Na początku umyj brodę szamponem lub mydłem do brody. Pamiętaj by dokładnie spłukać kosmetyk z brody!
  • Odsącz nadmiar wody przy pomocy ręcznika.
  • Na tak przygotowaną brodę i delikatnie wilgotną nałóż balsam do brody. Rozgrzej go w dłoniach i starannie wmasuj w zarost. 
  • Teraz czas na użycie szczotki typu roller. Przeczesuj nią brodę i jednocześnie modeluj. Skorzystaj także z suszarki z zimnym nawiewem. Susz włosy w kierunku ich wzrostu, a więc ku dołowi. 
  • Unikaj suszenia pod włos - w ten sposób rozchylisz łuskę włosa i ostatecznie uszkodzisz je. 
  • Na końcu możesz za pomocą grzebienia do brody nadać brodzie pożądanego kształtu. Na końcu zimnym powietrzem z suszarki domknij łuski włosa. 

Czego należy unikać przy prostowaniu brody tym sposobem?

  • Rozczesywania mokrej brody kartaczem
  • Suszenia brody bardzo gorącym powietrzem z suszarki
  • Suszenia suszarką bardzo mokrej brody, bez wcześniejszego odsączenia z niej wody za pomocą ręcznika
  • Szczotkowania pod włos

[product id="1576, 3760, 1842, 5841"]

Prostowanie brody prostownicą

Użycie prostownicy do brody jest kolejnym sposobem na prostowanie zarostu. Nie jest naszym zdaniem najlepszym i bezpiecznym, ale za to na pewno bardzo skutecznym. Wybierz model prostownicy, który będzie dla Ciebie poręczny i wygodny w użyciu. Koniecznie zwróć uwagę na szerokość płytek. 

Prostownica do brody jest niczym innym, jak połączeniem szczotki do brody z suszarką. Pomaga nie tylko rozczesać brodę ale również dobrze i szybko ją wyprostować. Ostatecznie pozwala nadać jej upragnionego wyglądu i kształtu. Ostrzegamy jednak, przed używaniem tanich, tandetnych urządzeń, które mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Tanie prostownice do brody mogą przypalić, a nawet w najgorszych przypadkach spalić kawałki brody. Dlatego wybierz taką, która maksymalnie nagrzewa się do 220 stopni. 

Jak prostować brodę prostownicą? Jest to bardzo proste. Wystarczy kilka pociągnięć prostownicą i broda będzie prosta, tak jak sobie to wymarzyłeś. Na końcu ważne jest, żeby w brodę wmasować kilka kropel olejku do brody lub balsamu do brody. Pozwoli Ci to uniknąć nadmiernego przesuszenia brody. Unikaj używania prostownicy regularnie czy każdego dnia. Sięgaj po nią wyłącznie w określonych przypadkach i sporadycznie. 

Zastanawiasz się teraz, który sposób jest najlepszy? Każdy ma swoje plusy, jednak naszym zdaniem najbardziej bezpiecznym sposobem prostowania brody jest ten, w którym należy użyć szczotki roller, balsamu do brody i suszarki. Przynosi zadowalające i długie efekty, przy niezbyt mocnym obciążeniu włosa czy wysuszeniu go. 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń: 789 219 417
Napisz: porady@uzbira.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl